Szlak niestety mocno zdegradowany na kilku odcinkach, głównie przez liczne budowy na trasie. Często poprowadzony przez tereny mocno zurbanizowane. W związku z tym w kilku miejscach polecam ciekawsze rozwiązania (kierunek: Las Arkoński -> Drzetowo): 1) Za ostatnimi zabudowaniami Warszewa skręcamy w prawo na polanę "Odolany" z punktem widokowym. Powrót do skrzyżowania ul.Łącznej/Wkrzańskiej ścieżką obok przepompowni. 2) Dalej idziemy ul.Wkrzańska w kierunku działek. Mijamy potok Sienniczka i przed bramą ogrodów skręcamy w prawo w polną ścieżkę. Poruszamy się +/- wzdłuż ogrodzenia. Mijamy po prawej stronie niewielki staw, dalej punkt widokowy. Schodzimy stromą ścieżką miedzy krzewami starego sadu do ul.Piaskowej (można też iść do skrzyżowania ul.Hożej/Piaskowej). (Uwaga!!! Ten fragment może wkrótce też być nie do przejścia z powodu pobliskiej budowy; w lecie końcówka mocno zarośnięta) 3) Ul.Piaskową między działkami do ul.Ostrowskiej. Przy ul.Ostrowskiej poniemiecki cmentarz na wzgórzu. Dalej schodzimy do ul.Hożej lub możemy iść przez polankę za stacją benzynową i zejść na tyłach stadionu skarpą do ul.Wendeńskiej/Hożej (uwaga!!! skarpa w lecie mocno zarośnięta).
Polecam także wydłużenie szlaku w kierunku Skolwina, zamiast zejścia w kierunku Drzetowa (po drodze ładna dolinka, ale mocno zaśmiecona, co stanowi wątpliwą atrakcję).
PRZEBIEG: ul.Hoża/Wendeńska - Stawy Bliźniaki (po prawej) - Golęcino stacja PKP - ul.Białogórska - Wzgórze Kupały (kładka nad torami) - szkoła podstawowa - ul.Rolna - łącznik do ul.Koszalińskiej - Uroczysko Kupały (żółty szlak) - ul.Górska (po prawej stronie stożkowate wzgórze z pięknym widokiem) - lapidarium przy ul.Nehringa (wejście ścieżką w lewo od ul.Golęcińskiej) - Stołczyn kościół - ul.Orna (panorama na jezioro i zalew) - za działkami po prawej stronie skręt w lewo stromym zboczem do doliny potoku (po prawej osiedle przy ul.Celulozowej) - wejście stromym zboczem do ul.Karpackiej - ciąg widokowy na ul.Karpackiej (uwaga!!! momentami mocno rozjeżdżony) - ul.Karpacka/Plażowa (w pobliżu samotna sosna) - ul.Plażowa (po lewej bunkry, po prawej ładny widok na jezioro) - Skolwin kościół - ul.Łomżyńska - przy skrzyżowaniu z ul.Olchową zejście do doliny potoku Bogdanka - ul.Nowy Świat - ul.Górnicza - ścieżka wzdłuż torów kolejowych - mostek nad Przęsocińska Strugą - czerwony szlak do przystanku autobusowego Police Plażowa.
W chwili obecnej wszelkie koszty technicznego administrowania stroną, utrzymania i opracowywania danych ponosi partner - Centrum Edukacji i Turystyki "Wiking" w Szczecinie.
W latach 2009-2011, strona finansowana była ze środków Województwa Zachodniopomorskiego (dotacja), Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Wiking" oraz Centrum Edukacji i Turystyki "Wiking" Robert Filipski w Szczecinie
W latach 2009-2012 opracowywanie informacji, materiałów graficznych, prac terenowych i pozostałych działań dofinansowane było ze środków Województwa Zachodniopomorskiego.
Wszelkie kopiowanie, przepisywanie, przetwarzanie maszynowe, elektroniczne i rozpowszechnianie w całości lub we fragmentach wszystkich tekstów, zdjęć i grafik umieszczonych w całym serwisie bez wiedzy i zgody ich autorów zabronione, zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r. z późniejszymi zmianami.
PARTNERZY, PATRONAT, WSPÓŁPRACA
SubFusion theme originally by kneeko. Converted to PHP-Fusion v7 by Kenneth.