Przet硊macz stron

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Do艂膮cz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OG脫LNY SPIS SZLAK脫W
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plik贸w
Galeria zdj臋膰
Oznaczenia szlak贸w
Co to jest szlak
Historia szlak贸w

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MI臉DZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga 艢w Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKU艁Y TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIE



Najlepsze mapy GPS do Garmin贸w

Ostatnie artyku硑
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa u縴tkownika

Has硂



Nie mo縠sz si zalogowa?
Popro o nowe has硂
Aktualnie online
Go禼i online: 1

U縴tkownik體 online: 0

1cznie u縴tkownik體: 219
Najnowszy u縴tkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprz臋tu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Sk艂adnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczk臋 .... Oferujemy sprz臋t renomowanych marek outdoor-owych od sprz臋tu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy mi臋dzy innymi nast臋puj膮ce marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "Sk艂adnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAK脫W - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

W臋druj z Nami - Serwis Szlak贸w Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stron膮 archiwaln膮. Ca艂o艣膰 danych przeniesiono na now膮 stron臋 szlak贸w. Przygotowa艂em r贸wnie偶 map臋 on-line ze szlakami i obiektami, kt贸ra jest ca艂y czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Nawigacja
Artyku硑 » SZLAKI PIESZE » P-S-ZKA-129, czarny Kamie艅 Pomorski PKP - G艂az Kr贸lewski - Chrz膮szczewo 11,56 km
P-S-ZKA-129, czarny Kamie艅 Pomorski PKP - G艂az Kr贸lewski - Chrz膮szczewo 11,56 km

NUMER SZLAKU: P-S-ZKA-129, BRAK W EWIDENCJI PTTK.

PRZEBIEG SZLAKU: KAMIE艃 POMORSKI PKP - CHRZ膭SZCZEWO - KRÓLEWSKI G艁AZ - BUNIEWICE - CHRZ膭SZCZEWO - KAMIE艃 POMORSKI PKP

NAZWA SZLAKU: DO KRÓLEWSKIEGO G艁AZU

GMINY: KAMIE艃 POMORSKI

NAWIERZCHNIE: ASFALT, BRUK, BETON, UTWARDZONA, DROGA POLNA

KOLOR: CZARNY

ROK OSTATNIEGO MALOWANIA: 2013

ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2013

D艁UGO艢膯: 11,56 km (14,75 - 15,41)

WA呕NE UWAGI:

  1. Szlak ma charakter liniowy. Mo偶liwo艣膰 powrotu po oznakowaniu do dworca PKP asfaltem który pokonywali艣my wczesniej lub tras膮 alternatywn膮 (nieoznakowana)
  2. Szlak na odcinku w Kamieniu Pomorskim posiada wspólny przebieg z niebieskim szlakiem pieszym
  3. Szlak utworzono i oznakowano w 2013 roku. Wykonawca Wiking Szczecin na zlecenie Urz臋du Miasta i Gminy w Kamieniu Pomorskim.

szlak-czarny-p-s-zka-129-do-krolewskiego-glazu.jpg

Pomiar wykonany za pomoc膮 GPS Garmin 76CSx i 78S - Podany jest kilometra偶 ca艂kowity oraz pomi臋dzy odcinkami.

CHARAKTERYSTYKA SZLAKU 

Szlak ma charakter liniowy. Prowadzi z Kamienia Pomorskiego przez Królewski G艂az do Chrz膮szczewa. Powrót proponujemy tras膮 alternatywna aby jak najmniej wraca膰 przebytym ju偶 odcinkiem szlaku. Szlak nale偶y do 艂atwych. Jedynie na odcinku nr 7 jest trudno przejezdny - zarastaj膮ca miejscami droga polna. Szlak opisywany jestw kierunku  Kamie艅 Pom. PKP - Chrz膮szczewo - Chrz膮szczewko - Królewski G艂az - Buniewice - Chrz膮szczewo. Zapraszamy do wspólnego poznawania Gminy Kamie艅 Pomorski.

Ocena skali trudno艣ci szlaku:

1 – 艂atwy bez utrudnie艅
2 – 艣redni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przej艣ciu/przeje藕dzie

ODCINEK 1 - Kamie艅 Pomorski PKP - ul. Orzeszkowej, d艂ugo艣膰 odcinka 0,43 (0,43) km. Skala trudno艣ci; piesza 1, nordic walking 1, rower1. Nawierzchnia: asfalt, chodnik, droga utwardzona.

Nasz膮 w臋drówk臋 do Królewskiego G艂azu rozpoczynamy obok dworca PKP i PKSw Kamieniu Pomorskim. Tutajna kilkudziesi臋ciu metrach trasa przebiega wspólnie z niebieskim szlakiem pieszym 艢winouj艣cie - Dziwnówek (P-N-ZSW/ZKA-108) oraz Pomorsk膮 Drog膮 Swi臋tego Jakuba. Po doj艣ciu do ulicy Mieszka I skr臋camy w lewo i po chwili tu偶 przed torami kolejowymi w prawo. Tutaj poruszamy si臋 droga utwardzon膮, utworzon膮 na dawnej lini kolejowej do portu. Dochodzimy do ul. Orzeszkowej i skr臋camy w lewo.

ODCINEK 2 - ul. Orzeszkowej - ul. M. Reja, d艂ugo艣膰 odcinka 0,69 (1,12) km. Skala trudno艣ci; piesza 1, nordic walking 1, rower1. Nawierzchnia: chodnik.

Skr臋camy w ul. Orzeszkowej i chodnikiem poruszamy si臋 do jej ko艅ca. Rowerzy艣ci trase pokonuj膮 ulic膮 zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Na rozwidleniu ulic, skr臋camy w prawo w ul. Miko艂aja Reja. 

ODCINEK 3 - ul. M. Reja - Chrz膮szczewo PKS, d艂ugo艣膰 odcinka 2,05 (3,17) km. Skala trudno艣ci; piesza 1, nordic walking 1, rower1. Nawierzchnia: asfalt

Odcinek pokonujemy asfaltem zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Po wej艣ciu w ulic臋 Reja poruszamy si臋 na zachód. Przechodzimy przez most i znajdujemy si臋 na Wyspie Chrz膮szczewskiej, trzeciej co dowielko艣ci wyspie w Polsce. Wyspa znajduje si臋 w obszarze NATURA 2000 - Uj艣cie Odry i Zalew Szczeci艅ski. W czasie II W艢, wyspa stanowi艂a schronienie wycofuj膮cych si臋 Niemców. Od 6 marca 1945 roku, po wycofaniu si臋 z Kamienia Pomorskiego i wysadzeniu mostu bronili oni wyspy przed wojskami radzieckimi. Obrona trwa艂a do 22 kwietnia 1945 roku. Z ma艂ego portu w Buniewicach niemieccy cywile oraz wojsko przeprawiali si臋 przez Dziwn臋. T膮 sam膮 drog膮 dociera艂o na wysp臋 zaopatrzenie. Do dzisiejszego dnia mo偶na spotka膰 poszukiwaczy skarbów szukaj膮cych kosztowno艣ci przedwojennych mieszka艅膰ów okolic Kamienia Pomorskiego i fantów wojennych. Szkoda 偶e portw Buniewicach nie zosta艂 oczyszczony z niewybuchów i min, gdy偶 na pewno stanowi艂by ciekaw膮 alternatyw臋 postoju mi艂o艣ników turystyki wodnej. Na Wyspie Chrz膮szczewskiej umiejscowione by艂y równie偶 wyrzutnie rakiet V, zbombardowane przez rosyjskie lotnictwo. Kolejn膮 atrakcj膮 i zarazem najwi臋ksz膮 jest Królewski G艂az, ale o tym pó藕niej. Warto wspomnie膰, 偶e wyspa pe艂ni艂膮 równie偶 rol臋 cmentarza plemion kultury pucharów lejkowatych zamieszkuj膮cych pobliskie tereny na wyspie Wolin i w okolicach Kamienia Pomorskiego.  Dochodzimy asfaltem do skrzy偶owania we wsi Chrz膮szczewo.

ODCINEK 4 - Chrz膮szczewo PKS - areszt 艣ledczy, d艂ugo艣膰 odcinka 2,44 (5,61) km. Skala trudno艣ci; piesza 1, nordic walking 1, rower1. Nawierzchnia: asfalt

za http://aktywnewiesniaki.pl . Pierwsze 艣wiadectwa obecno艣ci grup ludzkich na terenie Chrz膮szczewa i okolic pochodz膮 z m艂odszej epoki kamienia. Na wzniesieniu – w obecnym wyrobisku podczas eksploatacji w XIX wieku ( przed rokiem 1827 ) kredy zniszczono cmentarzysko megalityczne kultury pucharów lejkowatych. Znajdowa艂o si臋 tam 18 grobów megalitycznych w tym jeden kurhan ziemny. Groby by艂y zbudowane z oko艂o 10 wielkich kamieni. Tworzy艂y one, wed艂ug zachowanych zapisów kr臋gi kamienne, wewn膮trz których znajdowa艂y si臋 szcz膮tki szkieletów z wyposa偶eniem grobowym m.in. znajdowa艂y si臋 w grobach siekierki krzemienne, no偶e krzemienne, bro艅 krzemienna, krzemienny „m艂ot”. W okolicach Chrz膮szczewa odkryto dwie osady nale偶膮cej do kultury pucharów lejkowatych. Podczas bada艅 powierzchniowych prowadzonych w roku 1959 przez archeologa W. Garczy艅skiego odkryto równie偶 cztery osady kultury 艂u偶yckiej. Odkrycia te 艣wiadcz膮 o tym, 偶e okolice Chrz膮szczewa mog艂y by膰 ju偶 zasiedlone od 5 tysi臋cy lat i 偶e osadnictwo by艂o bardzo intensywne. Pierwsze wzmianki o wiosce pochodz膮 z 1170 roku - wioska nosi nazw臋 „insula Griztoa”. Nast臋pne z roku 1291 roku- „ insula.... Gristow” i roku 1308 „villa... Gristow”. W 1926 roku na polu E. Schmidta znaleziono kamie艅 偶arnowy z granitu ( obecnie znajduje si臋 w wirydarzu katedralnym). Podczas bada艅 powierzchniowych prowadzonych w 1959 roku natrafiono w pobli偶u wioski na osad臋 z X- XII wieku. 艁膮cznie w okolicy Chrz膮szczewa odkryto trzy osady i dwa sio艂a z wczesnego 艣redniowiecza. Wioska nale偶a艂 przynajmniej od 1308 roku do kapitu艂y kamie艅skiej. Wzmianki o wiosce pochodz膮 równie偶 z 1312 i 1321 roku. W 1369 roku wspomniani s膮 m艂ynarze. W 1780 roku w wiosce znajduj膮 si臋 2 wiatraki m艂y艅skie. Chrz膮szczewo zosta艂o w 1692 roku umieszczone na planie Wyspy Chrz膮szczewskiej wykonanym przez Szwedów (zaznaczono m.in. wiatrak m艂y艅ski znajduj膮cy przy starej drodze do Buniewic). W 1828 roku wykonano plan wioski. W 1939 roku by艂o 20 gospodarstw rolnych posiadaj膮cych 艂膮cznie 426 hektarów ziemi. W wiosce jeszcze po II wojnie 艣wiatowej znajdowa艂 si臋 dzwon wykonany z br膮zu z inskrypcj膮 „GEGOSSEN VON C. VOSS IN". W pobli偶u wioski znajdowa艂y si臋 2 cmentarze niemieckie - niestety zosta艂y one prawie doszcz臋tnie zniszczone – pozosta艂o kilka nagrobków wykonanych z g艂azów narzutowych. Na tzw. „motocrossie” znajduje si臋 mocno uszkodzony pomnik po艣wi臋cony pami臋ci mieszka艅ców wioski poleg艂ych w I wojnie 艣wiatowej. W wiosce znajduj膮 si臋 obiekty wpisane do ewidencji konserwatorskiej, w艣ród nich zagrody nr 1, 5, 12, 21, 30; budynki mieszkalne nr 4, 7,9,13. 

We wsi Chrz膮szczewo, skr臋camy w prawo i drog膮 o nawierzchni asfaltowej kierujemy si臋 na pó艂noc. W okolicach wsi na uwag臋 zas艂uguje megalityczny kurhan. Poruszaj膮c si臋 drog膮, po prawej stronie widoczny jest 艂adny widok na Kamie艅 Pomorski. Dochodzimy do skrzy偶owania w Chrz膮szczewku. Dalej na pó艂noc dojdziemy do gospodarstwa agroturystycznego oraz szybów naftowych. To w艂a艣nie tutaj przez od wielu lat wydobywano rop臋 naftow臋 a charakterystyczny p艂omie艅 spalanego gazu ziemnego widoczny by艂 w molow Kamieniu Pomorskim. Skr臋camy w lewo. Dochodzimy do aresztu 艣ledczego w Kamieniu Pomorskim.

ODCINEK 5  - areszt 艣ledczy - skrzy偶owanie, d艂ugo艣膰 odcinka 0,41 (6,02) km. Skala trudno艣ci; piesza 1, nordic walking 1, rower1. Nawierzchnia: beton

MIjaj膮c areszt wchodzimy w droge o nawierzchni betonowej. Po przej艣ciu oko艂o410 metrów dochodzimy do skrzy偶owania i skr臋camy w prawo.

ODCINEK 6 - skrzy偶owanie - Królewski G艂az, d艂ugo艣膰 odcinka 1,42 (7,44) km. Skala trudno艣ci; piesza 1, nordic walking 1, rower1. Nawierzchnia: utwardzona

Wchodzimy na drog臋 utwardzon膮 i po 900 metrach dochodzimy do miejsca odpoczynku. Tutaj mo偶emy usi膮艣膰 na 艂aweczce, przegry藕膰 jab艂ka rosn膮ce na skarpie i podziwia膰 widok na Zalew Kamie艅ski i najwi臋ksza atrakcj臋 Wyspy Chrz膮szczewskiej - Królewskiego G艂azu. Jest to g艂az narzutowy z szaro-ró偶owego granitu, znany dzi臋ki legendom z nim zwi膮zanym oraz swych du偶ych rozmiarów - wysoko艣膰 ok. 3,5 metra, obwód ok. 20 metrów. Dawniej rozmiary g艂azu by艂y trzykrotnie wi臋ksze, jednak w XIX wieku intensywnie pozyskiwano z niego materia艂 budowlany. G艂az znajduje si臋 w wodach Zalewu Kamie艅skiego, niedaleko pó艂nocnego brzegu Wyspy Chrz膮szczewskiej. Kamie艅 zosta艂 przyniesiony do Polski ze wschodniej Szwecji przez l膮dolód. Szar膮 barw臋 g艂az zawdzi臋cza kwarcowi, a ró偶ow膮 skaleniom i plagioklazom. Od 1959 roku Królewski G艂az jest chroniony jako pomnik przyrody nieo偶ywionej. Wed艂ug legendy, po opanowaniu Pomorza w 1121 roku, Boles艂aw Krzywousty przyjmowa艂 defilad臋 偶eglarzy stoj膮c w艂a艣nie na Królewskim G艂azie. Od kamienia pochodzi tak偶e prawdopodobnie nazwa pobliskiej miejscowo艣ci, Kamienia Pomorskiego. Inne legendy dotycz膮 samego powstania kamienia - wed艂ug jednej z nich, gdy ogromna ropucha sia艂a spustoszenie w wodach zalewu, bóg Trzyg艂ów po wys艂uchaniu modlitw spu艣ci艂 na ni膮 piorun zamieniaj膮c j膮 w kamie艅. Druga legenda wyja艣niaj膮ca pochodzenie g艂azu mówi o czarcie wygnanym z pobliskiego grodu, który obieca艂 znale藕膰 pewnemu olbrzymowi partnerk臋, je艣li ten zniszczy ów gród. Podejrzliwy olbrzym chcia艂 jednak najpierw zobaczy膰 partnerk臋. Faktycznie, z wody wy艂oni艂a si臋 idealna kandydatka, jednak w momencie gdy zapia艂 kur, okaza艂o si臋 偶e w wodach zalewu zamiast partnerki dla olbrzyma stoi podst臋pny czart. Zdenerwowany olbrzym cisn膮艂 w niego ogromnym g艂azem. Ten chc膮c uciec zamieni艂 si臋 w 偶ab臋, jednak nie zd膮偶y艂 i kamie艅 przygniót艂 go, i wi臋zi do dzi艣. Po dopoczynku ruszamy dalej droga utwardzon膮 oko艂o pó艂 kilometra. Mo偶emy równie偶 wróci膰 t膮 sam膮 drog膮 do betonówki i skr臋ci膰 w prawo aby doj艣c do Buniewic. W ten sposób ominiemy trudniejszy odcinek szlaku na zachodniej cz臋艣ci wyspy dochodz膮c do naszego szlaku przy przystanku PKS w Buniewicach.

ODCINEK 7 - Królewski G艂az - droga betonowa, d艂ugo艣膰 odcinka 1,08  (8,52) km. Skala trudno艣ci; piesza 1, nordic walking 3, rower3. Nawierzchnia: droga polna

Droga utwardzona powoli przechodzi w drog臋 poln膮. Jest ona do pewnego momentu w miar臋 przejzdna - wyje偶d偶ona przez w臋dkarzy. Pó藕niej musimy porusza膰 si臋 koleinami, za艣 droga coraz mocniej zarasta. Po doj艣ciu do skraju lasu polepsza si臋 i dochodzimy do drogi betonowej. Na prawo mamy doj艣cie do zalewu.


ODCINEK 8 - skrzy偶owanie - skrzy偶owanie Buniewice, d艂ugo艣膰 odcinka 0,36 (8,88) km. Skala trudno艣ci; piesza 1, nordic walking 1, rower 1. Nawierzchnia: beton

Po doj艣ciu do drogi betonowej skr臋camyw lewo. Mijamy po lewej stronie pozosta艂o艣ci po PGR-e oraz budynek dawnej szko艂y. Dochodzimy do przystanku PKS. Na wiacie namalowana jest mapka so艂ectwa Buniewice.

ODCINEK 9 - skrzy偶owanie Buniewice - skrzy偶owanie, d艂ugo艣膰 odcinka 0,99 (9,87) km. Skala trudno艣ci; piesza 1, nordic walking 1, rower 1. Nawierzchnia: asfalt - miejscami dziurawy

Skr臋camy w prawo i wchodzimy do centrum wsi Buniewice. To w艂a艣nie tutaj w okresie II W艢, znajdowa艂 si臋 ma艂y port dawnej cementowni, wykorzystywany do przepraw wojsk i mieszka艅ców niemieckich. Na niedalekim wzniesieniu g. Wy偶yna znajdowa艂o si臋 jeszcze w XIX w. a偶 18 megalitów, zbudowanych z ok. 10 g艂azów ustawionych w kr臋gi. Jeden z nich mia艂 jeszcze zachowany nasyp kurhanu. Zosta艂y ca艂kowicie zniszczone przy wydobyciu kredy do cementowni w Buniewicach, czego 艣wiadkiem pozostaje do dzi艣 podmok艂y krater. Wiadomo te偶, 偶e na p艂n. od wsi wysadzono w powietrze jeszcze co najmniej jeden grobowiec, a 艣lady osadnicze kultury pucharów lejkowatych znalezione w p艂d.-zach. cz臋艣ci Wyspy i w jej otoczeniu sugeruj膮, 偶e by艂a ona miejscem u艣wi臋conym dla mieszka艅ców ówczesnego Wolina, którzy zapewne przep艂ywali Dziwn臋 by odprawia膰 tu swoje obrz臋dy, chowa膰 zmar艂ych i czci膰 bogów Królewskiego Kamienia. Id膮c asfaltem mijamy sklep, w którym go艣cinny w艂a艣ciciel na pewno przeka偶e Wam sporo dziejów historycznych wyspy oraz sprzeda oczywi艣cie artyku艂y spo偶ywcze. Po oko艂o kilometrze dochodzimy do wi臋kszego skrzy偶owania.


ODCINEK 10 - skrzy偶owanie - skrzy偶owanie Chrz膮szczewo, d艂ugo艣膰 odcinka 1,46 (11,33) km. Skala trudno艣ci; piesza 1, nordic walking 2, rower2. Nawierzchnia: nierowny beton

Na skrzy偶owaniu wchodzimy w drog臋 o nawierzchni betonowej iskr臋camy w lewo skos. Po ponad kilometrze wchodzimy do wsi Chrz膮szczewo, skr臋caj膮c na skrzy偶owaniu z drogami polnemi w lewo.

ODCINEK 11  -skrzy偶owanie Chrz膮szczewo - Chrz膮szczewo Centrum, d艂ugo艣膰 odcinka 0,23 (11,56) km. Skala trudno艣ci; piesza 1, nordic walking 1, rower 1. Nawierzchnia: asfalt

Wchodzimy na drog臋 asfaltow膮 i po chwili dochodzimy do centrum Chrz膮szczewa i szlaku czarnego którym szlismy na pó艂noc. Tutaj ko艅czy si臋 nasza w臋drówka i t膮 sam膮 droga któr膮 przybyli艣my do wsi wracamydo Kamienia Pomorskiego.

Mo偶emy jednak troszk臋 wyd艂u偶y膰 nasz膮 wycieczk臋 i wyruszy膰 tras膮 alternatywnego powrotu (2,14 km). Po skr臋ceniu w prawow kierunku Kamienia, po chwili mamy rozwidlenie dróg. Skr臋camy w lewo i drog膮 utwardzon膮 docieramy do wa艂u przeciw powodziowego. Przechodzimy obok stacji pomp, mijaj膮c j膮 praw膮 stron膮 wa艂u i kierujemy si臋 nim na po艂udnie. Nawierzchnia wa艂u jest utwardzona i poruszamy si臋 dobr膮 niedawno wybudowan膮 droga szutrow膮. Ta cz臋艣膰 trasy alternatywnej jest najpi臋kniejsza na wyspie ze wzgl臋du na widok na Zalew Kamie艅ski jak i samo miasto Kamie艅 Pomorski. Nawierzchnia wa艂u jest wy艂膮czona z ruchu ko艂owego !. Trasa alternatywnego powrotu nie jest oznakowana znakami szlaków turystycznych, co mo偶e zmieni si臋 po ustaleniach z Zachodniopomorskim Urz臋dem Melioracji i Urz膮dze艅 Wodnych w kolejnych latach.

PODSUMOWANIE.

  • Szlak oznakowany na obydwa kierunki jego pokonywania.
  • Oznaczenie szlaku w 2013 roku okre艣lamy jako bardzo dobre.
  • Oprócz odcinka 7, szlak mo偶na pokona膰 zarówno samochodem, rowerem jak i z zastosowaniem nordic walking. Drogi w dobrym stanie. Ocena ogólna szlaku jako 艂atwy.

SKALA TRUDNO艢膯I PIESZA – 1
SKALA TRUDNO艢CI ROWER – 1
SKALA  TRUDNO艢CI NORDIC WALKING - 1

1 – 艂atwy bez utrudnie艅
2 – z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przej艣ciu/przeje藕dzie

OPIS DANYCH TECHNICZNYCH SZLAKU WG. GOOGLE MAPS:

  1. D艂ugo艣膰 szlaku 11,56 km
  2. 艁膮czna wysoko艣膰 podej艣膰 na trasie oko艂o 47,7 metrów na odcinku 6,74 km (58%)
  3. 艁膮czna ilo艣膰 zej艣膰 na trasie oko艂o 46,8 metrów na odcinku 4,82 km (42%)
  4. Wysoko艣膰 wzgl臋dna minimalna oko艂o -2 metry
  5. Wysoko艣膰 wzgl臋dna maksymalna oko艂o 3metry
  6. Wysoko艣膰 wzgl臋dna 艣rednia oko艂o 7 metrów

ZDJ臉CIA NA NASZYM FANPAGE-U

Komentarze

Pole ten artyku

Podziel si z innymi: Facebook Google Reddit Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubi To:


Komentarze
Brak komentarzy. Mo縠 czas doda sw骿?
Dodaj komentarz
Zaloguj si, aby m骳 doda komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani u縴tkownicy mog ocenia zawarto舵 strony
Zaloguj si , 縠by m骳 zag硂sowa.

Brak ocen. Mo縠 czas doda swoj?
BIBLIOGRAFIA I 殴R脫D艁A

Przygotowuj膮c opisy szlak贸w, schematy oraz artyku艂y oparli艣my si臋 na nast臋puj膮cych materia艂ach i 藕r贸d艂ach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczeg贸艂y.
  3. Wolna Wikimapa 艢wiata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Wojew贸dztwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrze偶e Ba艂tyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i 艢rodkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Ko艂obrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w 艢widwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania w艂asne, 艣lady GPS, zdj臋cia, inwentaryzacja szlak贸w i miejscowo艣ci.
Je艣li znalaz艂e艣 swoje zdj臋cie, opracowanie itp.. a nie wyra偶asz zgody na jego publikacj臋, lub chcesz umie艣ci膰 j膮 w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezw艂ocznie poprzez zak艂adk臋 - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist