Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Nawigacja
Artykuły » Nasze wyprawy » ODZNAKA TURYSTYCZNA "SZLAKAMI POMORZA ZACHODNIEGO"
ODZNAKA TURYSTYCZNA "SZLAKAMI POMORZA ZACHODNIEGO"

ODZNAKA TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZA "SZLAKAMI POMORZA ZACHODNIEGO"

AKTUALNA WIZUALIZACJA STOPNI ODZNAKI W FORMIE ZNACZKA BUTTON

W wyniku rozmów, pomysłów, wniosków ... , powstała niniejsza odznaka turystyczna. Zastąpiła ona dotychczasową odznakę "Wyprawy z Wikingiem w Nieznane", która powstała jako pilotażowy projekt, w 2019 roku. Wszystkie punkty, zdobyte w ramach tej odznaki, przechodzą do nowego projektu - utrzymujemy ciągłość odznaki. Ale aby nie było w punktacji zachowaliśmy dodatkowe bonusy za udział w Wyprawach :). Można powiedzieć, że pomysł jest pilotażowy i od Was zależy, jak będzie się dalej rozwijał. Mamy nadzieję, że rozbudujemy nasz pomysł odznaki - w głowach siedzi już od wielu lat. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Odznaka Szlakami Pomorza Zachodniego, skierowana jest głównie do turystów pieszych, aczkolwiek inne formy turystyki kwalifikowanej również są oceniane. Głównym celem Odznaki jest promocja znakowanych szlaków turystycznych; pieszych, rowerowych, konnych, tematycznych, kulturowych i innych na terenie Województwa Zachodniopomorskiego. Odcinki dojściowe/dojazdowe do szlaków, wliczane są do Odznaki, jednak w długości nie przekraczającej 1/3 długości całej wędrówki. Zapraszamy tutaj na nasze Wyprawy z Wikingiem w Nieznane - www.WyprawyzWikingiem.pl , gdzie bazujemy na naszych szlakach i tylko na tych wyprawach wliczamy wszystkie przechodzone kilometry do odznaki. Oczywiście punkty mogą być przyznawane na wszystkich rajdach turystycznych, organizowanych przez PTTK TKKF, harcerz, stowarzyszenia turystyczne itp.. CO najważniejsze, Odznakę można zdobywać podczas indywidualnych wędrówek. W tym przypadku niezbędna jest dokumentacja w formie pieczątek lub zdjęć z trasy. Wszystkie wyprawy powinny być udokumentowane książeczce/kronice, której wzór do pobrania przedstawiamy poniżej - wystarczy kliknąć w link, aby pobrać dokument.


REGULAMIN ODZNAKI

 1. Odznaka SZLAKAMI POMORZA ZACHODNIEGO, została ustanowiona przez Roberta Filipskiego, Centrum Edukacji i Turystyki Wiking, we współpracy z Wiking Turystyka Sp. z o.o. w Szczecinie, w celu zachęcania społeczeństwa do udziału w Wyprawach z Wikingiem w Nieznane, promujących znakowane szlaki oraz walory turystyczne, krajoznawcze i historyczne Pomorza Zachodniego.
 2. Odznakę można zdobywać na Wyprawach z Wikingiem w Nieznane oraz podczas zorganizowanych lub samodzielnych rajdów turystycznych, znakowanymi szlakami turystycznymi na terenie Województwa Zachodniopomorskiego.
 3. W przypadku tras pokonywanych samodzielnie, wymagany jest dokładny opis trasy z pieczątkami lub zdjęciami, dokumentującymi jej pokonanie. Opis trasy powinien zawierać numer, kolor i nazwę szlaku, dokładną trasę, formę pokonania trasy, ilość km (w tym w miarę możliwości podanie długości trasy bez szlaku).
 4. Odznakę przyznaje pomysłodawca i prowadzący referat weryfikacyjny, Robert „Wiking” Filipski na podstawie książeczki/kroniki wypraw, lub na podstawie uznaniowej. Weryfikacja prowadzona jest na wyprawach oraz drogą pocztową na adres Robert Filipski ul. Boh. Getta W-go 18/9, 70-303 Szczecin.
 5. Odznakę może zdobywać każda osoba, bez względu na wiek, która samodzielnie spełniła warunki określone w niniejszym Regulaminie.
 6. Odznaka zdobywana jest w czterech stopniach:
 • Stopień popularny: 120 punktów
 • Stopień brązowy: 300 punktów
 • Stopień srebrny: 650 punktów
 • Stopień złoty: 1000 punktów
 1. Na Odznakę zalicza się punkty zdobyte tylko i wyłącznie na znakowanych szlakach turystycznych. Trasa poza nimi, nie może mieć większej długości niż 1/3 całkowitej długości trasy i musi mieć funkcję dojściową/dojazdową do/od znakowanego szlaku turystycznego do punktu startowego/mety.
 • Wędrówki piesze i kajakowe; 1 km szlaku - 1 punkt.
 • Wędrówki rowerowe i konne: 1 km szlaku - 0,5 punktu.
 • Potwierdzony udział na Wyprawie z Wikingiem w Nieznane: 10 punktów
 1. Odznakę można zakupić na Portalu Szlaków Turystycznych Pomorza – wedrujznami.pl
 2. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do pomysłodawców odznaki. Regulamin wchodzi w życie z dniem 1.02.2020 roku
Komentarze

Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Facebook Google Reddit Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

 1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
 3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
 6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
 7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
 8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
 9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
 10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist