Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Nawigacja
Artykuły » TRASY REKREACYJNE » ST-5, Zielona Ścieżka Zdrowia w Policach - 4,5 km
ST-5, Zielona Ścieżka Zdrowia w Policach - 4,5 km

ZIELONA ŚCIEŻKA ZDROWIA

Na obrzeżach Puszczy Wkrzańskiej w Policach, usytuowana jest 4,5 kilometrowa trasa rekreacyjna. Jest tak zaplanowana, aby można tu było wypocząć, zadbać o kondycję, czy choćby zorganizować rodzinny piknik. Na całej długości trasy rozmieszczono przyrządy do ćwiczeń, wygodne siedziska, tablice edukacyjne. Wyznaczono miejsca do grillowania. Ze ścieżki mogą korzystać amatorzy górskich rowerów. Wytyczenie i urządzenie trasy zostało tak pomyślane aby mogły z niej korzystać zarówno dzieci jak i osoby starsze.


W celu powiększenia kliknij na fragment mapy.
Autor Olgierd Wacławik, fragment opracowania pt. "Gmina Police Zaprasza - Przewodnik" - całość przewodnika.

Ścieżka zaczyna się na skrzyżowaniu ulicy Tanowskiej z ulicą Siedlecką, w pobliżu Urzędu Gminy, za torami kolejowymi, koło zakładu energetycznego. Posiada 20 miejsc postojowych, połączonych ścieżką, obejmuje tereny zielone lasów Puszczy Wkrzańskiej, otaczające Police od strony zachodniej, południowej i częściowo wschodniej. Jej długość wynosi 4,5 kilometra i prowadzi przez najstarsze fragmenty lasów rosnących na bogatych siedliskach boru mieszanego oraz siedlisk leśnych. Kierunek wędrówki wyznacza żółty szlak turystyczny i strzałki w postaci drewnianych tablic.


Do zasadniczych zadań ścieżki należy: udostępnianie i zaprezentowanie terenów leśnych położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Polic, ukierunkowanie ruchu turystycznego w taki sposób, aby pokazać najpiękniejsze fragmenty lasu, jednocześnie zabezpieczając te tereny, które wymagają ochrony (uprawy, młodniki, ostoje dzikiej zwierzyny). Oprócz tego dodatkowym celem było stworzenie warunków do rekreacyjnego wypoczynku dla dzieci, młodzieży i osób starszych, jak również pokazanie w terenie różnego rodzaju sposobów aktywnego wypoczynku, także dla osób zainteresowanych walorami przyrodniczymi ścieżki.


W 11 stacjach ekologicznych zostały przedstawione następujące tematy na specjalnych tablicach np. ptasi budzik, platan klonolistny, jarząb pospolity, robinia akacjowa, buk zwyczajny, dąb szypułkowy itp. Ciekawsze miejsca noszą nazwę np. Ptasia Polana, Aleja Bukowa i inne podobne. Natomiast na 13 stacjach zostały postawione tzw. ławostoły w celach wypoczynkowych. Osiem stacji jest przeznaczonych do uprawiania ćwiczeń sprawnościowych. W tym celu zostały przygotowane urządzenia wykonane z drewna wraz z tabliczkami z instrukcjami ćwiczeń. Ciekawe są nazwy tych urządzeń oraz opis sposobu wykonywania ćwiczeń przedstawiony przy pomocy prostego tekstu i rysunku. Oto nazwy przykładowych ćwiczeń: „ Żabi trakt”, „Mini rodeo”, „Barani skok”, „Skoki na boki”, „Slalom zwinnych”, „Rozciągacz ścięgien”, „Droga Gibbona”, „Marzenie płotkarza”, „Unik królika”, „Kłoda do pompek”, „Równoważnia -slalom”, „Piekielne ławeczki”, „Drążki dla wytrwałych”. Wszyscy chętni mają duże możliwości wyboru i wykazania swoich umiejętności. Znajdują się tutaj dwa miejsca do ustawienia grilla, z ramą drewnianą i wgłębieniem do zabezpieczenia węgla.


Ze względu na bliskość osiedli mieszkalnych, licznych alejek wykorzystywanych przez spacerowiczów z psami, rowerzystów i wielu biegaczy, wymagana jest co pewien czas konserwacja i renowacja, zwłaszcza kierunkowskazów i tablic z rysunkami i opisami.

Komentarze

Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Facebook Google Reddit Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist