Łącznie użytkowników: 219 Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY
Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Kingcamp, Easycamp, Campingaz i inne.
Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Dane przenoszone są w wolnych chwilach. Na nowej stronie aktualizowane są opisy szlaków, wprowadzane nowe szlaki, jest możliwość pobrania plików GPS, jak i sprawdzenia przebiegu szlaku on-line, z wykorzystaniem topowych serwisów typu Traseo, czy też Mapy.cz . Zapraszamy na wędrówki szlakami Pomorza Zachodniego.
Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Dane przenoszone są w wolnych chwilach. Na nowej stronie aktualizowane są opisy szlaków, wprowadzane nowe szlaki, jest możliwość pobrania plików GPS, jak i sprawdzenia przebiegu szlaku on-line, z wykorzystaniem topowych serwisów typu Traseo, czy też Mapy.cz . Zapraszamy na wędrówki szlakami Pomorza Zachodniego.
Na obrzeżach Puszczy Wkrzańskiej w Policach, usytuowana jest 4,5 kilometrowa trasa rekreacyjna. Jest tak zaplanowana, aby można tu było wypocząć, zadbać o kondycję, czy choćby zorganizować rodzinny piknik. Na całej długości trasy rozmieszczono przyrządy do ćwiczeń, wygodne siedziska, tablice edukacyjne. Wyznaczono miejsca do grillowania. Ze ścieżki mogą korzystać amatorzy górskich rowerów. Wytyczenie i urządzenie trasy zostało tak pomyślane aby mogły z niej korzystać zarówno dzieci jak i osoby starsze.
W celu powiększenia kliknij na fragment mapy.
Autor Olgierd Wacławik, fragment opracowania pt. "Gmina Police Zaprasza - Przewodnik" - całość przewodnika.
Ścieżka zaczyna się na skrzyżowaniu ulicy Tanowskiej z ulicą Siedlecką, w pobliżu Urzędu Gminy, za torami kolejowymi, koło zakładu energetycznego. Posiada 20 miejsc postojowych, połączonych ścieżką, obejmuje tereny zielone lasów Puszczy Wkrzańskiej, otaczające Police od strony zachodniej, południowej i częściowo wschodniej. Jej długość wynosi 4,5 kilometra i prowadzi przez najstarsze fragmenty lasów rosnących na bogatych siedliskach boru mieszanego oraz siedlisk leśnych. Kierunek wędrówki wyznacza żółty szlak turystyczny i strzałki w postaci drewnianych tablic.
Do zasadniczych zadań ścieżki należy: udostępnianie i zaprezentowanie terenów leśnych położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Polic, ukierunkowanie ruchu turystycznego w taki sposób, aby pokazać najpiękniejsze fragmenty lasu, jednocześnie zabezpieczając te tereny, które wymagają ochrony (uprawy, młodniki, ostoje dzikiej zwierzyny). Oprócz tego dodatkowym celem było stworzenie warunków do rekreacyjnego wypoczynku dla dzieci, młodzieży i osób starszych, jak również pokazanie w terenie różnego rodzaju sposobów aktywnego wypoczynku, także dla osób zainteresowanych walorami przyrodniczymi ścieżki.
W 11 stacjach ekologicznych zostały przedstawione następujące tematy na specjalnych tablicach np. ptasi budzik, platan klonolistny, jarząb pospolity, robinia akacjowa, buk zwyczajny, dąb szypułkowy itp. Ciekawsze miejsca noszą nazwę np. Ptasia Polana, Aleja Bukowa i inne podobne. Natomiast na 13 stacjach zostały postawione tzw. ławostoły w celach wypoczynkowych. Osiem stacji jest przeznaczonych do uprawiania ćwiczeń sprawnościowych. W tym celu zostały przygotowane urządzenia wykonane z drewna wraz z tabliczkami z instrukcjami ćwiczeń. Ciekawe są nazwy tych urządzeń oraz opis sposobu wykonywania ćwiczeń przedstawiony przy pomocy prostego tekstu i rysunku. Oto nazwy przykładowych ćwiczeń: „ Żabi trakt”, „Mini rodeo”, „Barani skok”, „Skoki na boki”, „Slalom zwinnych”, „Rozciągacz ścięgien”, „Droga Gibbona”, „Marzenie płotkarza”, „Unik królika”, „Kłoda do pompek”, „Równoważnia -slalom”, „Piekielne ławeczki”, „Drążki dla wytrwałych”. Wszyscy chętni mają duże możliwości wyboru i wykazania swoich umiejętności. Znajdują się tutaj dwa miejsca do ustawienia grilla, z ramą drewnianą i wgłębieniem do zabezpieczenia węgla.
Ze względu na bliskość osiedli mieszkalnych, licznych alejek wykorzystywanych przez spacerowiczów z psami, rowerzystów i wielu biegaczy, wymagana jest co pewien czas konserwacja i renowacja, zwłaszcza kierunkowskazów i tablic z rysunkami i opisami.
Napisane przez Robert Filipski
dnia 25. November 2010 23:06 ·
0 komentarzy ·
7678 czytań ·
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?
BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA
Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:
Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
W chwili obecnej wszelkie koszty technicznego administrowania stroną, utrzymania i opracowywania danych ponosi partner - Centrum Edukacji i Turystyki "Wiking" w Szczecinie.
W latach 2009-2011, strona finansowana była ze środków Województwa Zachodniopomorskiego (dotacja), Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Wiking" oraz Centrum Edukacji i Turystyki "Wiking" Robert Filipski w Szczecinie
W latach 2009-2012 opracowywanie informacji, materiałów graficznych, prac terenowych i pozostałych działań dofinansowane było ze środków Województwa Zachodniopomorskiego.
Wszelkie kopiowanie, przepisywanie, przetwarzanie maszynowe, elektroniczne i rozpowszechnianie w całości lub we fragmentach wszystkich tekstów, zdjęć i grafik umieszczonych w całym serwisie bez wiedzy i zgody ich autorów zabronione, zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r. z późniejszymi zmianami.
PARTNERZY, PATRONAT, WSPÓŁPRACA
SubFusion theme originally by kneeko. Converted to PHP-Fusion v7 by Kenneth.