Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Nawigacja
Artykuły » SZLAKI PIESZE » P-Z-ZDR-001 (PTTK ZP-1102-z) szlak pieszy zielony "Szlak Jezior Drawskich", okręzny Gudowo-Gudowo, 81,1 km
P-Z-ZDR-001 (PTTK ZP-1102-z) szlak pieszy zielony "Szlak Jezior Drawskich", okręzny Gudowo-Gudowo, 81,1 km

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZLAKÓW, NA KTÓRĄ PRZENOSIMY NASZE DANE.  POPRAWIONE OPISY, NOWE INFORMACJE, NOWE SZLAKI. ZAPRASZAMY - https://www.wedrujznami.pl/P-Z-ZDR-001

 

NUMER SZLAKU W SERWISIE: P-Z-ZDR-001

NUMER SZLAKU WG PTTK: ZP-1102-z

PRZEBIEG SZLAKU:  GUDOWO-KOSOBUDY-BORNE-RYDZEWO-ZAJEZIERZE-WOLICZNO-GUDOWO. 

NAZWA SZLAKU: „SZLAK JEZIOR DRAWSKICH”

GMINY:  DRAWSKO POMORSKIE, CZAPLINEK, ZŁOCIENIEC, OSTROWICE, WĘGORZYNO

NAWIERZCHNIE: DROGI GRUNTOWE, UTWARDZONE, ŚCIEŻKI LEŚNE, DROGI POLNE, DROGI ASFALTOWE.

KOLOR: ZIELONY (MALOWANE ZNAKI I DROGOWSKAZY)

ROK OSTATNIEGO MALOWANIA: NIEZNANY

ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2012

DŁUGOŚĆ:  81,1 km (pomiar wg. GPS 76CSX, pomiar co 10 metrów)

WAŻNE UWAGI:

 1. Szlak ma charakter pętli (okrężny).
 2. Szlak po drodze przecina się z szlakiem niebieskim (Drawsko Pomorskie – Iłowiec), szlakami rowerowymi oraz szlakiem konnym.
 3. W 2012 roku oznakowanie na całej długości szlaku, oceniamy na dostateczne w obu kierunkach. Znaki rzadko umieszczone, często zmylają swoim ustawieniem kierunek marszu. Doświadczony turysta da sobie radę prawie bez problemu, jednak początkujący może się kilka ładnych razy zagubić.
 4. Pomiar wykonany za pomocą GPS Garmin 76CSx i 78S

CHARAKTERYSTYKA SZLAKU

Szlak polecamy na porządną rowerową wędrówkę. W przypadku turystów pieszych polecamy rozbić na 2-3 dni, bazując na bazie noclegowej. Szlak urozmaicony, przebiega po terenie pagórkowatym, wśród jezior, lasów, łąk i pól. Proponujemy dojechać do Drawska Pomorskiego lub Złocieńca i z tamtąd szlakami rowerowymi lub pieszymi dotrzeć do naszego szlaku. zapraszamy do wspólnej wędrówki.

OPIS TECHNICZNY  

Odcinek pierwszy, Gudowo kościół - Linowno  – 3,8 km (1,1,1)

Odcinek łatwy, drogi asfaltowe, gruntowe.

Początek szlaku znajduje się w Gudowie przy kościele pw. Św. Barbary z XVII wieku. Od kościoła kierujemy się wraz z szlakiem pieszym niebieskim drogą asfaltową w kierunku południowo-wschodnim. Uwaga – poruszamy się poboczem po lewej stronie drogi. Po niecałych 2 km szlak niebieski odbija w prawo, natomiast nasz szlak zielony skręca nieco dalej w lewo w drogę gruntową. Szlak dochodzi do brzegu jeziora Linowo i skręca w prawo. Prowadzi brzegiem jeziora. Przy plaży szlak odbija od jeziora. Po podejściu pod górkę prowadzi prosto do wsi Linowno. Po dojściu do drogi asfaltowej szlak skręca w lewo. Odbijając od szlaku w prawo, można zobaczyć kościół neogotycki z 1860r. Odcinek na całej długości dostępny dla pieszych, rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek drugi, Linowno  – Kosobudy (kościół) – 5,7 km (1,1,1)

Odcinek dość łatwy, droga asfaltowa, gruntowa –polna, utwardzona.

Kierujemy się drogą asfaltowa przez około 300m, następnie szlak skręca w prawo w drogę polna. Po przejściu około 1,3 km trafiamy na chwilowe utrudnienie (droga zaorana) na odcinku około 200 m. Dalej droga dochodzi do skrzyżowania z drogą utwardzoną, gdzie z prawej strony dochodzi szlak rowerowy żółty. Tu szlak skręca w lewo i razem z szlakiem rowerowym mijając skraj jeziora Kosobudy (Chociebądz Wielki) prowadzi do miejscowości Kosobudy. Tuż przed wsią po lewej stronie mijamy stary cmentarz. Po dojściu do drogi asfaltowej szlak skręca w prawo. W miejscowości zobaczyć można park pałacowy oraz neoromański kościół pw. Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny z 1891roku. Odcinek na całej długości dostępny dla pieszych, z miejscowym krótkim utrudnieniem dla  rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek trzeci, Kosobudy (kościół) – Darskowo (kościół) – 4,0 km (1,1,1)

Odcinek łatwy, droga asfaltowa, utwardzona.

W miejscowości szlak skręca w lewo i prowadzi do drogi krajowej 20. Przed drogą krajową przecinamy tory kolejowe (linia łącząca Drawsko Pomorskie z Złocieńcem). Po przejściu drogi szlak prowadzi drogą utwardzona do wsi Darskowo. Po drodze szlak przechodzi przez rzekę Drawę, gdzie obok betonowego mostu znajduje się miejsce na odpoczynek. W miejscowości warty uwagi jest barokowy kościół św. Piotra i Pawła, bud. 1785-1788 (przed wejściem znajdują się dwie mogiły z lat 1807-1880) oraz pałac w którym obecnie znajduje się dom pomocy społecznej. Odcinek na całej długości dostępny dla pieszych, rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek czwarty, Darskowo (kościół)  – Gronowo (kościół) – 6,3  km (1,1,1)

Odcinek łatwy, droga asfaltowa, gruntowa-polna, leśna.

We wsi przecinamy skrzyżowanie. Tu szlak rowerowy żółty odpija w prawo. Szlak zielony natomiast prowadzi dalej prosto drogą polną do skraju lasu. Następnie drogą leśną szlak prowadzi przez nieco ponad 3km i dochodzi do drogi asfaltowej łączącej Złocieniec z Ostrowicami. Podążamy drogą w kierunku północnym do wsi Gronowo wraz z szlakiem rowerowym niebieskim. Uwaga – poruszamy się poboczem po lewej stronie drogi.  Przez miejscowość droga brukowana. Znajduje się tu szachulcowy kościół Wniebowstąpienia Pańskiego, bud. Pocz. XVIIw. Odcinek na całej długości dostępny dla pieszych, rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek piąty, Gronowo (kościół) – Borne (kościół)  – 8,5 km (1,1,1)

Odcinek dość łatwy, droga asfaltowa.

Szlak prowadzi dalej drogą brukowaną (za Gronowem zmienia nawierzchnię na asfaltową) w kierunku Ostrowic przez niecałe 3,5 km. Uwaga – poruszamy się poboczem po lewej stronie drogi. Po dodarciu do pierwszych zabudowań szlak skręca w lewo w utwardzoną drogę polna. Szlak rowerowy niebieski prowadzi dalej prosto do Ostrowic. Przed jeziorem Ostrowieckim szlak skręca w prawo i prowadzi w wzdłuż jeziora przez 0,3km, a następnie skręca w prawo na łąki i prowadzi do drogi wojewódzkiej 173 łączącej Ostrowice z Drawskiem Pomorskim. Tu szlak skręca w lewo i prowadzi do wsi Borne. Uwaga – poruszamy się poboczem po lewej stronie drogi. W centrum znajduje się neoromański kościół z XIXw. Odcinek na całej długości dostępny dla pieszych, rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek szósty, Borne (kościół) – Przytoń  – 4,0 km (1,1,1)

Odcinek łatwy, droga asfaltowa, brukowana, droga utwardzona.

Od kościoła szlak prowadzi dalej główną drogą przez około 0,5 km. Na zakręcie szosy szlak wiedzie dalej prosto utwardzoną drogą. Na rozwidleniu szlak odbija w prawo, mija jezioro Niecino. Dalej mija okazały kasztanowiec, następnie dochodzi do drogi bukowanej, gdzie skręca w lewo – dołącza szlak konny. Po przejściu 0,3km pojawiamy się na skrzyżowaniu z drogą asfaltową w centrum miejscowości Przytoń. W pobliżu znajduje się neoklasycystyczny dwór z 1897r. Odcinek na całej długości dostępny dla pieszych, rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek siódmy, Przytoń  – Rydzewo (kościół) – 7,6 km (1,1,1)

Odcinek łatwy, drogi asfaltowe, utwardzone, gruntowe.

Od skrzyżowania w centrum wsi Przytoń szlak  prowadzi dalej prosto drogą asfaltowa przez około 1,2km, następnie skręca w prawo w drogę brukowaną, zaś w lewo odbija szlak konny. Z prawej strony mijamy jezioro Przytoń. Przechodząc obok agroturystyki nawierzchnia zmienia się na gruntową. Po 1,4 km od minięcia gospodarstwa szlak dochodzi do skrzyżowania polnych dróg i skręca ostro w lewo. Po kolejnym niecałym kilometrze szlak odbija w prawo, następnie po 2,2 km skręca w lewo na drogę brukowaną i prowadzi do wsi Rydzewo. W miejscowości dochodzi do skrzyżowania z droga asfaltową, gdzie skręca w prawo. Szlak kieruje ulicą w kierunku Świdwina. Z lewej strony znajduje się kościół p.w. Świętej Trójcy z XVIIIw. z wieżą szachulcową. Przez wieś przechodzi szlak rowerowy zielony. Odcinek na całej długości dostępny dla pieszych, rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek ósmy, Rydzewo – Olchowiec – 5,0km (2,3,3)

Odcinek trudny, drogi asfaltowe, utwardzone, gruntowe.

Po obejrzeniu kościoła szlak prowadzi dalej prosto do rozwidlenia dróg. Szosa odbija w prawo, szlak natomiast kieruje dalej prosto nap oczątku brukowaną dalej utwardzoną, która skręca w kierunku południowym. Z lewej mija jezioro Rydzewo. UWAGA. Po około 1 km od zejścia z drogi asfaltowej w drogę gruntową (polną) szlak skręca w prawo skos w niewidoczną, mocno zarośniętą drogę! Na kamieniu umieszczono strzałkę sugerującą skręt w prawo – w rzeczywistości należy pójść na skos. Niewidoczną, ciężką do przejścia drogą szlak prowadzi przez niecały kilometr. Dalej szlak prowadzi drogą gruntową do skrzyżowania przy gospodarstwie i skręca w prawo. W tym miejscu dołącza szlak konny. Po dojściu do drogi asfaltowej szlak skręca w prawo i kieruje do osady Olchowiec. Odcinek na całej długości dostępny dla pieszych, rowerzystów i miłośników nordic walking z miejscowymi utrudnieniami.  

Odcinek dziewiąty, Olchowiec - Zajezierze – 6,4km (1,1,1)

Odcinek łatwy, drogi asfaltowe, utwardzone, gruntowe.

W osadzie Olchowiec szlak skręca w lewo. Drogą z płyt prowadzi do skraju lasu. Przez las droga gruntowa, rozjeżdżona. Po 1,7 km od wyjścia z lasu szlak, dochodzi do drogi asfaltowej, gdzie skręca w prawo do zabudowy osady Zagozd. Mija stadninę koni, dalej z lewej strony na wzniesieniu murowany wiatrak (bez skrzydeł). 0,5km za nim szlak dochodzi do drogi wojewódzkiej 150 łączącej Drawsko Pomorskie z Łobzem, gdzie skręca w prawo. Drogą o dużym natężeniu ruchu szlak kieruje do Zajezierza. Uwaga – poruszamy się poboczem po lewej stronie drogi. W miejscowości znajduje się kościół bez wieży (nie bezpośrednio na szlaku). Odcinek na całej długości dostępny dla pieszych, rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek dziewiąty, Zajezierze - Cianowo – 3,2km (1,1,1)

Odcinek łatwy, drogi utwardzone, gruntowe.

W Zajezierzu przy kapliczce szlak skręca w lewo w drogę utwardzoną, później gruntową. Dochodząc do pałacu szlak kieruje w prawo, a następnie w lewo i prowadzi do lasu. W lesie na skrzyżowaniu dróg skręca w lewo – tu dołącza szlak konny oraz szlak rowerowy zółty. Mijając jeziorko z lewej strony znaki kierują do osady Cianowo. Po minięciu starego domu skręca w lewo w drogę brukowaną. Po 400m droga skręca w prawo – szlak konny idzie dalej prosto, natomiast rowerowy żółty skręca w lewo. Nad jeziorem znajduje się modernistyczny dwór z pocz. XXw.  Odcinek na całej długości dostępny dla pieszych, rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek jedenasty, Cianowo – Brzeźnica (wiadukt kolejowy) – 7,1km (2,3,3)

Odcinek łatwy, drogi brukowane, gruntowe.

Od Cianowa szlak prowadzi drogą brukowana przez 1,8km. Szlak odbija w prawo w drogę gruntową i prowadzi do osady Zbrojewo. Mijając zabudowania skręca w prawo i kieruje w stronę lasu. Po przejściu około 1,2km od wejścia do lasu, szlak odbija w lewo. UWAGA. Miejscowe utrudnienie, ciężkie do przejścia. Po skręceniu w lewo przed mostkiem należy iść do słupów elektrycznych i podążać wzdłuż nich przez około 250m, aż do pojawienia się drogi gruntowej. Dalej szlak prowadzi do skrzyżowania z drogą brukowaną i skręca w prawo. Po drodze mija murowaną kapliczkę. Około 0,5km od kapliczki szlak dochodzi do wiaduktu kolejowego. Odcinek na całej długości dostępny dla pieszych, rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek dwunasty, Brzeźnica (wiadukt kolejowy) – Woliczno (kościół) – 6,8km (2,3,3)

Odcinek trudny, drogi brukowane, gruntowe.

Za wiaduktem kolejowym wchodzimy do prawie opuszczonej osady Brzeźnica, szlak skręca w lewo. Odchodząc na chwilę od szlaku w prawą stronę zobaczyć można ruiny zabytkowego kościoła Matki Bożej Królowej Polski obok stary cmentarz. Za zabudowaniami szlak odbija w prawo w drogę polną i kieruje w stronę lasu. Przed mostkiem na rzece Brzźnicka Węgorza szlak skręca w lewo. Mijając jezioro Wierzno dochodzi do drogi krajowej 20 łączącej Drawsko Pomorskie – Chociwel i skręca w prawo. Po nieco ponad 0,3km skręca nad jezioro Czaple Małe, gdzie mieści się miejsce odpoczynku – miejsce biwakowania „Czapla”. Tu szlak „zawraca” i drogą gruntową w kierunku północno-wchodnim prowadzi do wsi Woliczno. Mieści się tutaj szachulcowy kościół p.w. Imienia Maryi z XVIIIw. Odcinek na całej długości dostępny dla pieszych, rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek trzynasty, Woliczno (kościół) – Mielenko Drawskie – 3,9km (1,1,1)

Odcinek łatwy, drogi brukowane, gruntowe.

Od Woliczna szlak prowadzi droga utwardzoną, skręca w prawo. Dalej prowadzi dobrą drogą polną mijając hałdy kopalni kruszyw do koloni Mielenko Drawskie. Przechodzi przez drogę łączącą Oleszno z Drawskiem Pomorskim i podąża drogą asfaltową do Mielenka Drawskiego. We wsi znajduje się szachulcowy kościół z 1662r. p.w. Królowej Polski, a także pałac z 1920r. Za pałacem park krajobrazowym. Odcinek na całej długości dostępny dla pieszych, rowerzystów i miłośników nordic walking.

Odcinek czternasty, Mielenko Drawskie – Gudowo (kościół) – 8,5km (1,2,2)

Odcinek łatwy, drogi brukowane, gruntowe.

W Mielenku Drawskim szlak przecina drogę wojewódzką 175 i prowadzi dalej  prosto szosą w kierunku Gudowa. Po około 1,8km (na zakręcie) skręca w prawo w drogę gruntową, następnie drogą leśną dociera do jeziora Lubie, gdzie kieruje w lewo. Dalej prowadzi ścieżką brzegiem jeziora. Po dojściu do małej plaży nawierzchnia zmienia się na drogę gruntową, następnie na utwardzona i oddalając się od jeziora wraca na drogę asfaltową. Tu skręca w prawo i prowadzi prosto do wsi Gudowo. W Gudowie na skrzyżowaniu z drogą z Drawska Pomorskiego dołącza szlak pieszy niebieski. Razem kierują dalej do centrum miejscowości, gdzie znajduje się kościół. Odcinek na całej długości dostępny dla pieszych, rowerzystów i miłośników nordic walking.

PODSUMOWANIE.

 • Szlak oznakowany na obydwa kierunki jego pokonywania.
 • Oznaczenie szlaku w 2012 roku określamy dostateczny. Znaki ustawiane są rzadko, często mylą turystę swoimi wskazaniami kierunkowymi.
 • Szlak dość łatwy dla turystów pieszych, jednak przebiegający po urozmaiconej rzeźbie terenu, można pokonać pieszo, przejechać rowerem. Drogi w dobrym stanie. Ocena ogólna szlaku jako umiarkowany.

SKALA TRUDNOŚĆI PIESZA –1
SKALA TRUDNOŚCI ROWER – 2
SKALA  TRUDNOŚCI NORDIC WALKING – 2

1 – łatwy bez utrudnień
2 – średni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe

OPIS DANYCH TECHNICZNYCH SZLAKU:

 1. Długość szlaku 81,1 km wg. GPS Garmin 76CSX (pomiar co 0,01 km)
 2. Łączna wysokość podejść na trasie około 690 metrów
 3. Łączna ilość zejść na trasie około 691 metrów
 4. Wysokość względna minimalna około 79 metry
 5. Wysokość względna maksymalna około 155 metrów
 6. Wysokość względna średnia około 120 metrów

 

Komentarze

Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Facebook Google Reddit Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

 1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
 3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
 6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
 7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
 8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
 9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
 10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist