Łącznie użytkowników: 219 Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY
Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.
Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu
Drawa uważana jest przez kajakarzy za jeden z najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce.
Swoje źródła ma na wysokości 150 m n.p.m. w Dolinie Pięciu Jezior koło Połczyna Zdroju. Płynie przez dwie krainy geograficzne: Pojezierze Drawskie, gdzie przepływa przez liczne jeziora i Równinę Drawską wijąc się wśród pomorskich lasów. Powierzchnia jej dorzecza wynosi prawie 3300 km2. Kończy bieg wpływając do Noteci na wysokości 30 m n.p.m. w okolicy Krzyża Wlkp. Średni spadek Drawy wynosi 0,6‰.
Długość Drawy 186 km.
Długość szlaku 173 km.
W granicach Drawieńskiego Parku Narodowego Drawa ma zmienny charakter; najpierw jest spokojna, następnie przyspiesza bieg, a w bystrym nurcie pojawiają się liczne zwalone drzewa. Kręte koryto wśród łąk i lasów podcina wysokie brzegi piaszczystych skarp. Szybki prąd i kamieniste dno zmieniają się na kolejnych odcinkach szlaku w leniwy nurt i piaszczyste dno porośnięte podwodnymi łąkami.
Drawno (most między jeziorami, Przystań Wodna DPN) - 0,0 km – Drawnik (miejsce biwakowania ze schronem turystycznym) – 2,5 km - Barnimie most (zatoczka umożliwiająca przybicie do brzegu, pomost kajakowy, we wsi sklep spożywczy) – 7,3 km - biwak Barnimie – 10,9 km; długość odcinka 10,9 km.
Biwak Barnimie – kładka Zatom (15 km) - biwak Bogdanka (19,7 km) dł. 8,8 km.
Biwak Bogdanka – punkt widokowy Wydrzy Głaz– biwak Sitnica (27,6 km) dł. 7,9 km.
Biwak Sitnica – biwak Pstrąg (33,4 km) dł. 5,8 km
Biwak Pstrąg – most niskowodny Żeleźnica (36,8 km) - biwak Kamienna (39,3 km) dł. 5,9 km.
Biwak Kamienna – Stare Osieczno (43,3 km) dł. 5,4 km.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?
BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA
Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:
Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
W chwili obecnej wszelkie koszty technicznego administrowania stroną, utrzymania i opracowywania danych ponosi partner - Centrum Edukacji i Turystyki "Wiking" w Szczecinie.
W latach 2009-2011, strona finansowana była ze środków Województwa Zachodniopomorskiego (dotacja), Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Wiking" oraz Centrum Edukacji i Turystyki "Wiking" Robert Filipski w Szczecinie
W latach 2009-2012 opracowywanie informacji, materiałów graficznych, prac terenowych i pozostałych działań dofinansowane było ze środków Województwa Zachodniopomorskiego.
Wszelkie kopiowanie, przepisywanie, przetwarzanie maszynowe, elektroniczne i rozpowszechnianie w całości lub we fragmentach wszystkich tekstów, zdjęć i grafik umieszczonych w całym serwisie bez wiedzy i zgody ich autorów zabronione, zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r. z późniejszymi zmianami.
PARTNERZY, PATRONAT, WSPÓŁPRACA
SubFusion theme originally by kneeko. Converted to PHP-Fusion v7 by Kenneth.