Przet硊macz stron

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Do艂膮cz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OG脫LNY SPIS SZLAK脫W
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plik贸w
Galeria zdj臋膰
Oznaczenia szlak贸w
Co to jest szlak
Historia szlak贸w

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MI臉DZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga 艢w Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKU艁Y TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIE



Najlepsze mapy GPS do Garmin贸w

Ostatnie artyku硑
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa u縴tkownika

Has硂



Nie mo縠sz si zalogowa?
Popro o nowe has硂
Aktualnie online
Go禼i online: 1

U縴tkownik體 online: 0

1cznie u縴tkownik體: 219
Najnowszy u縴tkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprz臋tu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Sk艂adnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczk臋 .... Oferujemy sprz臋t renomowanych marek outdoor-owych od sprz臋tu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy mi臋dzy innymi nast臋puj膮ce marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "Sk艂adnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAK脫W - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

W臋druj z Nami - Serwis Szlak贸w Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stron膮 archiwaln膮. Ca艂o艣膰 danych przeniesiono na now膮 stron臋 szlak贸w. Przygotowa艂em r贸wnie偶 map臋 on-line ze szlakami i obiektami, kt贸ra jest ca艂y czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Nawigacja
Artyku硑 » SZLAKI I TRASY WODNE » W-4, Szlak kajakowy rz. Korytnica (Kosiakowo - uj艣cie Korytnicy do rz. Drawa), 38 km
W-4, Szlak kajakowy rz. Korytnica (Kosiakowo - uj艣cie Korytnicy do rz. Drawa), 38 km
Opis turystycznego szlaku kajakowego rzeki Korytnicy

Tutaj odnajdziecie mapy z przebiegiem szlaku kajakowego - Gmina Miros艂awiec. Szlak w ca艂o艣ci oznakowany.


RZEKA KORYTNICA jest drugim, co do wielko艣ci lewobrze偶nym, sp艂awnym, 艣r贸dle艣nym dop艂ywem rz. Drawy o d艂ugo艣ci ok. 43 km z czego ok. 38 km stanowi urokliwy bezludny szlak kajakowy. Rzeka bierze sw贸j pocz膮tek w okolicach Miros艂awca i przep艂ywa przez kilka jezior. G贸rny odcinek nie by艂 wcze艣niej wykorzystywany do sp艂yw贸w kajakowych. powodem by艂 fakt, 偶e w g贸rnym odcinku obfituje ona w du偶膮 ilo艣膰 naturalnych przeszk贸d wodnych (powalone drzewo) oraz sztucznych: spi臋trzenia wody przy stopniach wodnych na m艂ynach - 2 szt., jazy rzeczne 3 szt.

Powoduje to, i偶 poziom rzeki zale偶y od gospodarki wodnej na tych obiektach. Ca艂a dolina rzeki jest niezwykle malownicza, szczeg贸lnie typowe dla niej s膮 stare sosny o interesuj膮cym pokroju, ale r贸wnie偶 d臋by i buki. Na odcinku puszcza艅skim do samego brzegu dochodz膮 sosnowe bory - niestety w wieli miejscach wyci臋te zr臋bami zupe艂nymi. Rzeka i le偶膮ce na jej linii jeziora s膮 miejscem regularnego zimowania 艂ab臋dzi krzykliwych, oraz cz臋sto pojawia si臋 tu orze艂 bielik.

Rzeka pod nazw膮 ,, KORETNIC WLIT " wzmiankowana by艂a w dokumentach 1314 r. Korytnica nim zako艅czy sw贸j bieg w Drawie (okolice osady Bogdanka) pokonuje tereny le艣ne o ogromnych walorach zdrowotnych (lasy sosnowe), walorach poznawczych, erozja brzegu, geologia: z dala od najmniejszych miejscowo艣ci - bardzo czysta woda. Rzeka obfituje, wi臋c w r贸偶norodne ryby w tym pstr膮ga potokowego, lipienia a lasy w wiele gatunk贸w grzyb贸w i zwierzyny p艂owej (dziki, jelenie, sarny). Przez ca艂膮 tras臋 sp艂ywu jego uczestnikom towarzyszy spok贸j i r贸偶norodne odg艂osy natury. Korytnica jest prawdopodobnie ostatni膮 rzek膮 o takich walorach, nieznajduj膮ca si臋 w obr臋bie Parku Narodowego, zatem otwarta na w艂a艣ciwie przygotowanego turyst臋 - kajakarza. Jej wody wzbogacaj膮 r贸偶ne niewielkie cieki wodne oraz trzy dop艂ywy M艁YN脫WKA, SETNICA I KAMIONKA.

a) Szczeg贸艂owy kilometra偶 - I etap szlaku

Trasa: od jeziora KOSIAKOWO do jeziora NOWA KORYTNICA 21 km .

(38,0 km) - sp艂yw rozpoczynamy na pomo艣cie, we wschodniej cz臋艣ci j. KOSIAKOWO le偶膮cego 1,5 km na po艂udniowy - wsch贸d od m. Miros艂awiec [znak]
Pocz膮tek trasy znajduje si臋 na terenie le艣nego pola biwakowego przyleg艂ego do jeziora KOSIAKOWO [Znak]
Powierzchnia ok. 32,54 ha i g艂臋boko艣膰 - 4 m. G艂臋boko艣膰 jest uzale偶niona od spi臋trzenia jeziora na pierwszym m艂ynie wodnym.

(36,5 km) - Pierwszy m艂yn rzeczny Wilhelma ( obecnie ma艂a prywatna elektrownia wodna na w艂asne potrzeby). Po wp艂yni臋ciu do kana艂u dochodz膮cego do stopnia wodnego przenosimy kajaki ok. 30 m praw膮 strona [ZNAK]
Rzeka znacznie przy艣piesza do 1,2 - 1,3 m/s koryto szeroko艣ci 2-3 m. g艂臋boko艣膰 艣rednia do 40 cm. R贸偶nica poziom贸w na progu 4 m. Na odcinku 1,2 - 1,5 km rzeka p艂ynie meandruj膮c, lekko w lesie mieszanym wzd艂u偶 odleg艂ego o ok. 200 m. nasypu kolejowego na nieczynnej trasie Choszczno - Z艂ocieniec . Po drodze pozostawione przez organizatora przeszkody naturalne o niewielkim stopniu trudno艣ci. Pokonujemy je przep艂ywaj膮c pod nimi lub przenosz膮c kajaki. Po prawej stronie wp艂ywa rzeka M艂yn贸wka ( d艂. ok, 5 km.) zasilaj膮ca Korytnic臋 wodami z JEZ. HARCERSKIEGO ( GNIEWOSZ) [ZNAK]

(35,7 km) - Drugi m艂yn rzeczny z progiem wodnym/ spadek ok. 4m./ przybijamy do progu wodnego - po prawej stronie [ZNAK] i przenosimy kajaki ok 100 m. do miejsca wodowania. Mo偶emy obejrze膰 budowl臋 hydrotechniczn膮 ze spi臋trzeniem wody oraz do przeprawy dla ryb i przeprowadzi膰 kr贸tki odpoczynek po trudach przenoski. Kajaki wodujemy na prawym brzegu rzeki za mostem drogowym. [ZNAK]
Rzeka p艂ynie spokojnie mocno meandruj膮c w podmok艂y lesie mieszanym - z przewag膮 drzew li艣ciastych. Po drodze naturalne przeszkody (zwalone k艂ody drzew) mo偶liwo艣膰 przenosek a kr贸tkim odcinku.

(33.0 km) - z lewej strony wp艂ywa rz. SETNICA d艂. ok. 7 km. [ZNAK]
My p艂yniemy dalej przez 艂膮ki. Po艂udniowy brzeg wysoko艣ci ok. 15 m., p贸艂nocny niski torfowy, a偶 do wsi STARA KORYTNICA. Uwa偶a膰 na druty kolczaste okalaj膮ce pastwiska i dochodz膮ce bezpo艣rednio do prawego brzegu rzeki. Po drodze przeszkody naturalne - powalone drzewa, ale rzeka robi niespodzianki w r贸偶nych miejscach.

(31,5 km) - wie艣 STARA KORYTNICA - stary m艂yn rzeczny ( obecnie w艂asno艣膰 prywatna) - w ruinie. Kajakami l膮dujemy po lewej stronie przed mostem drogowym [ZNAK]
i przenosimy je lew膮 stron膮 40 m. poni偶ej stopnia wodnego [ZNAK].
Mo偶liwy jest sp艂yw dla odwa偶nych bez przenoszenia kajak贸w, ale mo偶e to si臋 zako艅czy膰 rozpruciem poszycia kajaka o ostre kamienie na dnie rzeki. Dalej p艂yniemy rzek膮, kt贸ra rozszerza si臋 miejscami do 4 - 5 m, po艂udniowy brzeg jest nadal wysoki , p贸艂nocny podmok艂y bagienny. Rzeka nie jest wcale uregulowana jak podaj膮 niekt贸re przewodniki !!!!

(30,5 km) - br贸d za wsi膮, dop艂ywamy do brodu poprzedzonego niskim drewnianym mostkiem - wykonujemy przenosk臋 ok. 10 m. i wodujemy si臋 po prawej stronie . Tu te偶 mo偶emy dokona膰 kr贸tkiego odpoczynku, gdy偶 jak podaj膮 niekt贸re przewodniki tu rozpoczyna si臋 szlak KORYTNICY. Czym wi臋c p艂yn臋li艣my? Dalej sp艂ywamy rzek膮 silnie meandruj膮ca przez torfowe 艂膮ki - brzegi wysoko艣ci 100-150 cm utrudniaj膮 wysiadanie. Koryto czyste, wda p艂ynie 0,8 - 1 m/s szeroko艣膰 koryta ok. 3m , g艂臋boko艣膰 60-80 cm. Po drodze trzy jazy o szeroko艣ci 艣luz ok. 120 cm - umo偶liwiaj膮ce przep艂yni臋cie kajakami po podniesieniu zastaw, dalej most drewniany po drodze do le艣nicz贸wki w pobli偶u urokliwe JEZ.CZARNE. P艂yniemy dalej rzek膮 meandruj膮c膮 w lesie sosnowym oba brzegi wznosz膮 si臋 na wysoko艣膰 3-6 m przep艂ywamy pod wysokim mostem drewnianym dla cel贸w le艣nych.

(25,0 km) - drewniany most do osady NOWA STUDNICA - przep艂ywamy pod mostkiem zbli偶aj膮c si臋 do JEZ. STUDNICKIEGO

(23,7 km) - jezioro Studnickie w膮skie bardzo p艂ytkie jezioro zwane ,, kaczowiskiem" - trzymamy si臋 lewej strony (nurt rzeki). Powierzchnia jeziora oko艂o 16 ha. 艢redni膮 g艂臋boko艣膰 okre艣laj膮 przewodniki na oko艂o 100cm, ale jest to nieprawd膮 cz臋sto bywa bardzo p艂yto, nawet kilka cm!!!!- do 60 cm. Nie skracaj膮c trasy przez jezioro - bo ugrz臋藕ni臋cie na dobre ( pod lustrem wody jest 2 m mu艂u)

(23,0 km)- wyp艂yw rzeki z jeziora[ZNAK]

(22,8 km) - metalowy most kolejowy -nieczynna linia kolejowa od 30 XX wieku) na trasie Pi艂a -Stargard

(22,4 km) - uszkodzony le艣ny most drewniany[ZNAK]
Przenoska prawym brzegiem 15 m. uwaga wystaj膮 ostre elementy metalowe. Dalej p艂yniemy prawdopodobnie zaro艣ni臋tym p艂ytkim jeziorem polodowcowym. Wok贸艂 korzuch ro艣linno艣ci bagiennej i wodnej z kana艂ami i odnogami rzeki.

(20,6 km) - zniszczona osada BROD殴CE
W okresie kolonizacji puszczy drawie艅skiej - Zielono艣wi膮tkowy Br贸d, bo w zielone 艣wi膮tki przep臋dzono po raz pierwszy byd艂o na pastwiska po drugiej stronie rzeki. W pobli偶u ruin osady: stare drzewa lipy, jesiony i buki.

(20,0 km) - wp艂ywamy na jezioro NOWA KORYTNICA
Jezioro o powierzchni ok. 100 ha i g艂 4-5m. (du偶o ryb ). Jezioro odp艂ywamy wzd艂u偶 lewego brzegu odbijamy zabudowania le艣nicz贸wki. W 2/3 d艂ugo艣ci jeziora z prawej strony wp艂ywa rz. KAMIONKA ok. - 12 km. [ZNAK] Ten malowniczy akwen otoczony jest sosnowym drzewostanem - ro艣linno艣膰 przybrze偶na, szuwary , trzciny , pa艂ki.

(17,0 km) - zako艅czenie I etapu sp艂ywu przy mo艣cie obok pola biwakowego (znaki kajakowe). Sp艂yw mo偶na zako艅czy膰 przy mo艣cie le艣nicz贸wki NOWA KORYTNICA nadle艣nictwo G艂usko. Na terenie niewielkiego pola biwakowego mo偶na zostawi膰 kajaki po uzgodnieniu z le艣niczym.

I etap tej 艣r贸dle艣nej malowniczej ma艂o znanej rzeki , cho膰 trudny i uci膮偶liwy : szybki nurt w膮ski koryto o zr贸偶nicowanej g艂臋boko艣ci , sta艂e manewry na meandruj膮cej rzece , wiele przeszk贸d wodnych: jest bardzo zr贸偶nicowany pod wzgl臋dem geologicznym i szaty ro艣linnej. Etap mo偶liwy mo偶liwy jest do przep艂yni臋cia w ci膮gu jednego dnia. Szlak zach臋ca do spokojnego napawania si臋 pi臋knem nieska偶onej cywilizacj膮 natury oraz do noclegu w gospodarstwach agroturystycznych lub le艣nych polach biwakowych. Spadek doliny rzecznej jest wyra藕ny i na przestrzeni 23 km wynosi 25,6 m!! Nie znaczy to jednak, 偶e rzeka nie robi niespodzianek - powalaj膮c podmyte drzewa i blokuj膮c skutecznie przep艂yw. Turysto przypominamy g贸rny odcinek rzeki od m. MIROS艁AWIEC do m. STARA KORYTNICA nie by艂 nigdy wykorzystywany do sp艂yw贸w kajakowych. Obecnie jest w艂a艣ciwie oznaczony, - co u艂atwia jego sprawne i bezpieczne pokonywanie.

b) Szczeg贸艂owy kilometra偶 – II etap szlaku

Trasa od: j. Nowa Korytnica do uj艣cia rz. Korytnica do rz. Drawy w m. Bogdanka – 17 km

(17,0 km) – wyp艂yw rzeki z j. NOWA KORYTNICA Kajaki wodujemy z pomostu rybackiego w cz臋艣ci po艂udniowo- zachodniej jeziora lub z pomostu przy le艣nicz贸wce. Teren dogodny pod wzgl臋dem dojazdowym (droga asfaltowa do m. D臋bsko w pobli偶u parking le艣ny). Przep艂ywamy pod betonowym mostem nad rz. KORYTNICA i wp艂ywamy w podmok艂y, zaro艣ni臋ty wysok膮 wodn膮 ro艣linno艣ci膮 teren (prawdopodobnie w膮skie zaro艣ni臋te jezioro polodowcowe). Rzeka p艂ynie leniwie z szybko艣ci膮 ok. 0,3 m/s w艣r贸d 艂膮k turzycowiskowych i szuwar贸w.

(16,2 km) – rozwidlenie szlaku wodnego mo偶na zab艂膮dzi膰 w szuwarach!!!! Uwaga – wp艂ywamy w praw膮 odnog臋, gdy偶 w lewo czeka nas po 50m powrotu pod pr膮d a mo偶na przy du偶ym stanie wody pokona膰 go na skr贸ty.

(10,0 km) – zniszczony mostek drewniany zwany So艂tysim Mostkiem ( w odbudowie). Uwaga na wystaj膮ce z wody pale. Rzeka przyspiesza, uwaga na powalone drzewa!!! - nareszcie koniec 艂膮k, ju偶 na sta艂e wp艂ywamy w las. Brzegi rzeki podnosz膮 si臋, lewy brzeg poro艣ni臋ty drzewami sosnowymi lekko si臋 wypi臋trza a prawy poro艣ni臋ty lasem mieszanym. Obserwuj膮c prze艣liczne krajobrazy i oddychaj膮c spokojem p艂yniemy dalej. Rzeka rozlewa si臋 na kilkana艣cie metr贸w – pr膮d jest jednak wyczuwalny ok. 0,5 m/s. P艂yn膮c w spokoju obserwujecie jak bujna jest ro艣linno艣膰 wodna w nurcie rzeki.

(6,8 km) – niski mostek betonowy drogi JELENIE – DOMINIKOWO Przep艂ywamy pod mostkiem, uwa偶aj膮c by nie zawadzi膰 g艂ow膮 o jego konstrukcj臋 i wystaj膮ce pr臋ty!!!

(6,7 km) – 艣luza ze stopniem wodnym w m. S脫WKA Kajaki przenosimy po lewej stronie 艣luzy ok. 15 m w d贸艂 i wodujemy poni偶ej stopnia wodnego. Rzeka przyspiesza do 0,5 -0,6 m/s. Po przep艂yni臋ciu ok.500 m po prawej stronie stawy rybne (ch贸w karpia i pstr膮ga t臋czowego). Mo偶emy spodziewa膰 si臋 utrudnie艅 ze strony ochrony w艂a艣ciciela obiektu. UWAGA – ogrodzenie z drutu kolczastego nie uchroni nas przed psami pilnuj膮cymi obiektu – cz臋sto wskakuj膮 w nurt rzeki, ale ostatnio trzymane s膮 za ogrodzeniem.

(5,0 km) – niski mostek drewniany

(4,5 km) – jaz dwu艣luzowy - uwaga na poziom wody!!! Sp艂ywamy praw膮 艣luz膮 i zaczynaj膮 si臋 powalone w poprzek koryta rzeki drewniane k艂ody.

(4,0 km) – rozlewisko przed stopniem wodnym P艂ytki zamulony zbiornik wodny o niewielkiej pojemno艣ci

(3,8 km) – stopie艅 wodny z elektrowni膮 w m. JA殴WINY 艢r贸dle艣na osada nad Korytnic膮: 1 km na wsch贸d od szosy z Drawna do Dobiegniewa za艂o偶ona w 1818 r. przez Christiana Hertele jako fabryka papieru. Po 1945 – fabryka we艂ny drzewnej. Przybijamy kajakami do prawego brzegu (z opask膮 betonow膮) i przenosimy je 20 m (znak)
Wodowanie nast臋puje poni偶ej stopnia wodnego, nale偶y jednak zachowa膰 ostro偶no艣膰 i zwr贸ci膰 uwag臋 na szybki nurt. Po oko艂o 50 m przep艂ywamy pod mostem drogowym ( do m. Drawno ok. 12 km). Rzeka wije si臋 wzd艂u偶 wysokich brzeg贸w, poro艣ni臋tych lasem bukowym. Rzeka p艂ynie silnie meandruj膮c (zawraca nawet 0 1800) w nurcie bardzo du偶o powalonych drzew. Przeszkody zosta艂y cz臋艣ciowo usuni臋te przez organizatora sp艂ywu. Brzegi rzeki wznosz膮 si臋 nawet do 15 m i s膮 poro艣ni臋te lasem bukowym – taka sceneria towarzyszy nam do zako艅czenia trasy. Od mostu drogowego do G艂uska zaczyna si臋 DRAWIE艃SKI PARK NARODOWY.

(0,0 km) – uj艣cie rzeki Korytnica do rz. Drawa – zako艅czenie sp艂ywu kajakami przybijamy do prawego ( cz臋艣ciowo wzmocnionego drewnem) brzegu rzeki.

W pobli偶u du偶y parking le艣ny z dogodnym dojazdem (biwak Bogdanka) na terenie Drawie艅skiego Parku Narodowego (nale偶y si臋 liczy膰 z op艂atami) ALTERNATYW膭 jest biwak z bufetem po prawej stronie przed mostem do G艁USKA – tu mo偶na zostawi膰 kajaki i pokrzepi膰 si臋 przed dalsz膮 podr贸偶膮. W g艂臋bi miejsce na ognisko. Staj膮c tu艂em do p贸艂nocy przed nami dobrze widoczne na przestrzeni ok. 600 m koryto rzeki Drawa. Mo偶na kontynuowa膰 sp艂yw Draw膮 do Starego Osieczna jest ok. 21,5 km, a dalej do uj艣cia ok 48km. Tu wi臋c mo偶emy rozpocz膮膰 ni膮 sp艂yw – pami臋taj膮c, i偶 p艂ynie ona w obr臋bie DPN i nale偶y liczy膰 si臋 z op艂atami za biwak, samoch贸d, przyczep臋.


DROGI TURYSTO KAJAKARZU....

Szlak wodny KORYTNICY zosta艂 przywr贸cony do 偶eglugi turystycznej w latach 2003-2004. Jego tw贸rcami byli 偶o艂nierze JW. 3299 w Miros艂awcu:
Robert HALAMUS
Andrzej MALEK
Krzysztof MIKO艁AJCZAK

oraz pracownicy NADLE艢NICTWA MIROS艁AWIEC, kt贸rzy dbaj膮 o jego bie偶膮ce utrzymanie . Prace na rzece kosztowa艂y wiele naszego potu, wsparcia finansowego udzieli艂y w艂adze samorz膮dowe Gminy Miros艂awiec. Korytnica jest czyst膮 rzek膮- jej wody s膮 bardziej czyste od DRAWY!!! I my chcemy 偶eby tak zosta艂o na d艂ugie lata.Prosimy zatem TURYSTO, by艣 opakowania i odpadki po posi艂kach pozostawi艂 w kajaku, a wtedy nie b臋dziemy ogl膮da膰 stos贸w butelek, puszek itp. „ pozosta艂o艣ci po cywilizacji'', tak jak ma to miejsce na rz. PARS臉CIE, REDZE czy ostatnio DRAWIE.

Drodzy Przyjaciele, oddajemy WAM wiarygodnie opisany i oznakowany szlak kajakowy z jego pi臋knem, ale i niebezpiecze艅stwami. Uwa偶ajcie i nie bagatelizujcie niebezpiecze艅stw. Ta rzeka uspokaja by zaraz nauczy膰 pokory. Dwa opisane etapy mo偶na pokona膰 w ci膮gu jednego dnia, ale czy warto a偶 tak si臋 艣pieszy膰 ?? 呕yczymy udanych sp艂yw贸w – wracajcie; ludzie tu go艣cinni i przyja藕ni a ceny s膮 umiarkowane.

Andrzej MALEK
78-600 Wa艂cz

ul. Nadjeziorna 2

Komentarze

Pole ten artyku

Podziel si z innymi: Facebook Google Reddit Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubi To:


Komentarze
Brak komentarzy. Mo縠 czas doda sw骿?
Dodaj komentarz
Zaloguj si, aby m骳 doda komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani u縴tkownicy mog ocenia zawarto舵 strony
Zaloguj si , 縠by m骳 zag硂sowa.

Brak ocen. Mo縠 czas doda swoj?
BIBLIOGRAFIA I 殴R脫D艁A

Przygotowuj膮c opisy szlak贸w, schematy oraz artyku艂y oparli艣my si臋 na nast臋puj膮cych materia艂ach i 藕r贸d艂ach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczeg贸艂y.
  3. Wolna Wikimapa 艢wiata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Wojew贸dztwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrze偶e Ba艂tyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i 艢rodkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Ko艂obrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w 艢widwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania w艂asne, 艣lady GPS, zdj臋cia, inwentaryzacja szlak贸w i miejscowo艣ci.
Je艣li znalaz艂e艣 swoje zdj臋cie, opracowanie itp.. a nie wyra偶asz zgody na jego publikacj臋, lub chcesz umie艣ci膰 j膮 w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezw艂ocznie poprzez zak艂adk臋 - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist