Łącznie użytkowników: 219 Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY
Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.
Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu
ZP-1073, żółty, Szczecin Podjuchy MZK ul. Złota - Szwedzki Kamień,
ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZLAKÓW. POWOLI POPRAWIAMY I UZUPEŁNIAMY OPISY, UMIESZCZAMY NOWE INFORMACJE I SZLAKI. NOWY OPIS NA https://www.wedrujznami.pl/P-Y-ZS/ZGR-058
Numer szlaku: ZP-1073-y Trasa: (SZCZECIN PODJUCHY, ul. Granitowa przy Gwiaździstej, MZK) - Wzgórze Akademickie - Zdroje, rezerwat przyrody - ul. Radosna - (ul. Żeliwna - ul. Ruda - ul. Olkuska - ul. Mariana Falskiego - ul. Smocza, wiadukt autostrady) - droga Nad Jeziorną - Psie Pole - Ganek - SZWEDZKI KAMIEŃ, Droga Chojnowska Nazwa: --- Nadleśnictwa: Gryfino, Lasy Miejskie Szczecina Gminy: Szczecin, Stare Czarnowo Nawierzchnia dróg: chodniki, drogi asfaltowe i brukowe, drogi i dukty leśne, ścieżki. Rok ostatniego malowania: 2004 Rok ostatniego pomiaru: 2009 Kolor znaków: żółty Długość: 7,1 km.
CHARAKTERYSTYKA ODCINKÓW:
1. Odcinek pierwszy Podjuchy MZK - Rezerwat Cisów, 1,6 km
Odcinek szlaku z utrudnieniami. Największą trudność sprawia strome wejście na Wzgórze Akademickie. Od tego miejsca poruszamy się pasmem ścieżkami i drogami leśnymi. Las bukowo-sosnowy. Odcinek dostępny głównie dla turystów pieszych.
2. Odcinek drugi Rezerwat Cisów - węzeł z szlakiem czarnym ZP-1072, 2,6 km Ten odcinek należy do łatwych bez utrudnień. Drogi leśne, brukowane i asfalt. Odcinek dostępny dla turystów pieszych, rowerowych i nordic walking. 3. Odcinek węzeł szlaków - Szwedzki Kamień, 2,9 km Odcinek szlaku jest dość łatwy. Idzie drogami leśnymi. Moga być lekko błotniste po deszczach. Zdarzają się zwalone drzewa. Odcinek dostępny dla turystów pieszych, rowerowych, nordic walking.
PODSUMOWANIE:
Szlak oznakowany na obydwa kierunki jego pokonywania.
Szlak określony jako łatwy, z miejscowymi utrudnieniami w postaci dwoch stromych podejść (Wzgórze Akademickie).
Szlak na terenach leśnych idzie głównie lasami bukowymi, drogi i ścieżki są czasami podmokłe, zdarzają się powalone drzewa.
Szlak można pokonać za pieszo i rowerem (w tym przypadku należy pamiętać o pierwszeństwie turystów pieszych).
Szlak może być wykorzystany jako trasa nordic walking z wyłączeniem niektorych odcinków.
1 – łatwy bez utrudnień 2 – średni z miejscowymi utrudnieniami 3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe
PROFIL SZLAKU PODJUCHY --> SZWEDZKI MŁYN
OPIS SZLAKU: Szlak rozpoczyna się na przsytanku MZK w Szczecinie Podjuchach. Uliczkami dochodzimy do podnóża Wzgórza Akademickiego. UWAGA w tym miejscu możemy zgubić szlak. Wchodzimy bokiem np. starą trasą zjazdową dla rowerów. PO wejściu na szczyt idziemy ścieżką okrążająca pasmem osiedle Podjuchy od prawej. Po lewej mijamy tzw. Starą kopalnię. Dochodzimy do rezerwatu cisów w Parku Leśnym Zdroje.
Stąd brukowaną drogą udajemy się z powrotem do Podjuch. Poruszamy się ciągiem ulic Radosna, Żeliwna, Olkuska, Falskiego aż do ulicy Smoczej. Na tym odcinku oznakowanie szlaku jest obecnie bardzo słabe. Ullicą Smoczą dochodzimy do autostrady gdzie spotykamy się ze szlakiem czarnym ZP-1072, Podjuchy PKP - Zelisławiec PKS. Szlak idzie wspólnie kilkadziesiąt metrów i skręca w lewo. Idziemy głownie dolinami cieków wodnych. Po drodze przecinamy szlak niebieski ZP-1063 prowadzący z Jez. Szmaragdowe do Lipian. Stąd piekną widokową drogą dochodzimy do Drogi Chojnowskiej. Tutaj przecinamy szlak zielony ZP-1064, prowadzący z Jez. Szmaragdowe do Gryfina. Po drugiej stronie na wzniesieniu opdnajdziemy Szwedzki Kamień. Wariantowość dalszej wędrówki - Jez. Szmaragdowe zielonym szlakiem.
GALERIA ZDJĘĆ NA SZLAKU
Napisane przez Robert Filipski
dnia 14. April 2010 17:33 ·
0 komentarzy ·
8263 czytań ·
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony Zaloguj się , żeby móc zagłosować.
Brak ocen. Może czas dodać swoją?
BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA
Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:
Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
W chwili obecnej wszelkie koszty technicznego administrowania stroną, utrzymania i opracowywania danych ponosi partner - Centrum Edukacji i Turystyki "Wiking" w Szczecinie.
W latach 2009-2011, strona finansowana była ze środków Województwa Zachodniopomorskiego (dotacja), Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Wiking" oraz Centrum Edukacji i Turystyki "Wiking" Robert Filipski w Szczecinie
W latach 2009-2012 opracowywanie informacji, materiałów graficznych, prac terenowych i pozostałych działań dofinansowane było ze środków Województwa Zachodniopomorskiego.
Wszelkie kopiowanie, przepisywanie, przetwarzanie maszynowe, elektroniczne i rozpowszechnianie w całości lub we fragmentach wszystkich tekstów, zdjęć i grafik umieszczonych w całym serwisie bez wiedzy i zgody ich autorów zabronione, zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r. z późniejszymi zmianami.
PARTNERZY, PATRONAT, WSPÓŁPRACA
SubFusion theme originally by kneeko. Converted to PHP-Fusion v7 by Kenneth.