Przet硊macz stron

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Do艂膮cz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OG脫LNY SPIS SZLAK脫W
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plik贸w
Galeria zdj臋膰
Oznaczenia szlak贸w
Co to jest szlak
Historia szlak贸w

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MI臉DZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga 艢w Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKU艁Y TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIE



Najlepsze mapy GPS do Garmin贸w

Ostatnie artyku硑
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa u縴tkownika

Has硂



Nie mo縠sz si zalogowa?
Popro o nowe has硂
Aktualnie online
Go禼i online: 2

U縴tkownik體 online: 0

1cznie u縴tkownik體: 219
Najnowszy u縴tkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprz臋tu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Sk艂adnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczk臋 .... Oferujemy sprz臋t renomowanych marek outdoor-owych od sprz臋tu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy mi臋dzy innymi nast臋puj膮ce marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "Sk艂adnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAK脫W - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

W臋druj z Nami - Serwis Szlak贸w Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stron膮 archiwaln膮. Ca艂o艣膰 danych przeniesiono na now膮 stron臋 szlak贸w. Przygotowa艂em r贸wnie偶 map臋 on-line ze szlakami i obiektami, kt贸ra jest ca艂y czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Nawigacja
Artyku硑 » SZLAKI PIESZE » ZP-0106, szlak czerwony "Puszczy Wkrza艅skiej" im. Kaczmarka 43,7 km
ZP-0106, szlak czerwony "Puszczy Wkrza艅skiej" im. Kaczmarka 43,7 km

ZAPRASZAMY NA NOW膭 STRON臉 SZLAKÓW.  POPRAWIONE OPISY, NOWE INFORMACJE, NOWE SZLAKI. NOWY OPIS NA https://www.wedrujznami.pl/P-C-ZS/ZPL-005

 

 

NUMER SZLAKU: ZP-106-c

PRZEBIEG SZLAKU:  SZCZECIN G艁臉BOKIE MZK - jez. G艁臉BOKIE - LE艢NICZÓWKA OWCZARY - 呕Ó艁TEW - BARTOSZEWO - TANOWO - W臉GORNIK - jez. 艢WIDWIE - ZALESIE - LE艢NICZÓWKA PODBRZEZIE - jez. PIASKI - BRZÓZKI "Dom Kapitana" - TRZEBIE呕 SZCZECI艃SKA

NAZWA SZLAKU: PUSZCZY WKRZA艃SKIEJ im. Stefana "TATY" Kaczmarka

NADLE艢NICTWA: TRZEBIE呕

GMINY: POLICE, NOWE WARPNO (powiat policki)

NAWIERZCHNIE: DROGA ASFALTOWA, UTWARDZONA, LE艢NA, 艢CIE呕KI LE艢NE

KOLOR: CZERWONY (malowane znaki i drogowskazy)

ROK OSTATNIEGO MALOWANIA: 2007

ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2010

D艁UGO艢膯: 43,7 km

WA呕NE UWAGI

 Pomiar wykonany za pomoc膮 GPS Garmin 76CSx i 78S - Podany jest kilometra偶 ca艂kowity oraz pomi臋dzy odcinkami.


CHARAKTERYSTYKA SZLAKU  

ZP-106-c, ma charakter liniowy. Przecina on Puszcz臋 Wkrza艅sk膮. Swój bieg rozpoczyna na p臋tli tramwajowo-autobusowej w Szczecinie - G艂臋bokie. Jest to równie偶 wa偶ny w臋ze艂 szlaków turystycznych w Szczecinie. Dooko艂a jez. G艂臋bokie biegnie trasa nordic walking. Swój bieg rozpoczynaj膮 (ko艅cz膮) piesze czewony (opisywany) oraz niebieski ZP-1045 G艂臋bokie - Pilchowo oraz rowerowy czerwony "Puszczy Wkrza艅skiej". Przez G艂臋bokie przebiega równie偶 Mi臋dzynarodowy Szlak Rowerowy R-66, niestety nieoznakowany. Id膮c szlakiem spotkamy kilka ciekawych obiektów. S膮 to pomniki przyrody i zabytki.  Chcia艂bym scharakteryzowa膰 miejscowo艣ci na trasie. 呕ó艂tew, to ma艂a miejscowo艣膰 praktycznie skupiaj膮ca zabudow臋 o艣rodka je藕dzieckiego. Bartoszewo to wie艣 po艂o偶ona nad jeziorem Bartoszewskim. Swoj膮 histori臋 powstania datuje na ko艅cówk臋 XVIII wielku, gdy by艂a osad膮 drwali.  Na skrzy偶owaniu, swój bieg (koniec) rozpoczyna 偶ó艂ty szlak pieszy "Policki", za艣 nieopodal ma艂a pla偶yczka nad jeziorem, s艂u偶膮ca jako miejsce wypoczynku i rekreacji. W Tanowie wartym zobaczenia jest ko艣ció艂 poewangelicki, zabudowa ryglowa, oraz dwa dworki my艣liwskie z pocz膮tku XX wieku - obecnie OSW i Dom Dziecka. Historia Tanowa si臋ga pocz膮tków XIII wieku. Wie艣 zniszczona zosta艂a  podczas II W艢. Obok ko艣cio艂a znajduje si臋 powalony pomnik mieszka艅ców Tanowa, którzy zgin臋li podczas I W艢.  Wi臋cej o historii Tanowa . W Tanowie nasz szlak spotyka si臋 z rowerowym R-66 oraz czarnym pieszym "Komorzych Gór". W臋gornik to typowa 艣ródle艣na wie艣. Nieopodal jej znajduj膮 si臋 stare groby rodziny Raminow.  We wsi nas szlak spotyka si臋 z rowerowym czarnym "Parków i Pomników Przyrody". W Zalesiu umiejscowiony jest 艂adny i wyremontowany pa艂acyk  z pocz膮tku XX wieku, w którym obecnie znajduje si臋 siedziba Nadle艣nictwa Trzebie偶. Przechodz膮 trzy szlaki; nasz czerwony pieszy oraz dwa rowerowe, czarny "Parków i Pomników Przyrody" i czerwony "Puszczy Wkrza艅skiej". Trzebie偶, to spora miejscowo艣膰 z najwi臋kszym portem na Zalewie Szczeci艅skim. W艣ród zabytków spotkamy tam zabudow臋 na ul. Rybackiej - dom szachulcowy z XVIII wieku, ko艣ció艂 z 1745 roku oraz przyko艣cieln膮 pastora艂k臋 szachulcow膮. W trzebie偶y znajduje si臋 równie偶 port jachtowy, rybacki oraz 艂adna promenada z pla偶膮 i zespo艂em rekreacyjnym. Oczywi艣cie nie braknie równie偶 miejsc noclegowych. Swój bieg rozpoczyna (ko艅czy) opisywany szlak czerwonyjak i czarny rowerowy "Parków i Pomników Przyrody" a przebiegaj膮 rowerowy czerwony "Puszczy Wkrza艅skiej" i R-66.  pliniowy.

 Puszcza Wkrza艅ska - po艂o偶ona na terenie Polski (mniejsza cz臋艣膰 ok 22%) i Niemiec. Obszar Natury 2000. Swoj膮 nazw臋 zawdzi臋cza rzece Wkra, po艂o偶onej w niemieckiej cz臋艣ci puszczy. Do najwi臋kszych walorów nale偶y Rezerwat Ornitologiczny "艢widwie". Od 2004 roku Puszcza Wkrza艅ska wchodzi w sk艂ad Le艣nego Kompleksu Promocyjnego "Puszcze Szczeci艅skie".

Odcinek pierwszy, Szczecin G艂臋bokie - Le艣niczówka Owczary 3,5 km (1,1,1)

Szlak rozpoczyna (ko艅czy) swój bieg na p臋tli autobusowo-tramwajowej "G艂臋bokie" - linie tramwajowe 1,9 i autobusowe 103, 106. Poruszamy si臋 dobrymi i szerokimi drogami le艣nymi, za grobl臋 miejscami piaszczystymi. Marsz rozpoczynamy przy budce spo偶ywczej. Przechodzimy przez 艣wiat艂a i kierujemy si臋 wzd艂u偶 lewej strony jeziora G艂臋bokie. Na wysoko艣ci drugiego parkingu le艣nego skr臋camy w prawo i idziemy drog膮 wzd艂u偶 brzegów jeziora. MIjamy miejsce odpoczynku. Przed ko艅cem jeziora odbijamy w lewo skos i za znakami dochodzimy do szerokiej  utwardzonej drogi dojazdowej do strzelnicy wojskowej. Strzelnica obecnie  rzadko u偶ywana. Skr臋camy w prawo i grobl膮  obchodzimy G艂臋bokie od zachodu. Tu偶 za grobl膮 skr臋camyw lewo skos. Ch臋tni mog膮 odbi膰 w prawo  do pomników przyrody - Buk Upiór i D臋by Brytyjczycy. NIeopodal bardzo dobrze zagospodarowana dzika pla偶a. Wracamy na szlak. Szerok膮 i miejscami piaszczyst膮 drog膮 le艣n膮 docieramy do budynków Le艣niczówki Owczary. Tutaj te偶 rozpoczyna (ko艅czy) swój bieg szlak czarny  ZP-1044 prowadz膮cy do Jasmundzkiej Strugi. Odcinek dost臋pny dla turystów rowerowych i nordic walking. Odcinek bardzo dobrze oznakowany.

Odcinek drugi, Le艣niczówka Owczary - Bartoszewo skrzy偶owanie, 3,9 km (1,2,1)

Po krotkim odpoczynku ruszamy szerok膮, drog膮 le艣n膮 na pó艂noc. Po drodze (lewa strona) mijamy pomnikowe drzewa Tata i Mama. Mijamy budynki w 呕ó艂tewie i tu偶za osad膮 skr臋camy za znakami w prawo skos. Odcinkiem le艣nym docieramy do zabudowy Bartoszewa. Dochodzimy do skrzy偶owania, gdzie swój bieg rozpoczyna (ko艅czy) 偶ó艂ty szlak "Policki". Z punktu pomiarowego mo偶emy i艣膰 150 metrów dalej prost i doj艣膰 do ma艂ej pla偶y nad jez. Bartoszewskim - miejsce odpoczynku, lub te偶 wst膮pi膰 do restauracji i pokrzepi膰 nasze cia艂o. Odcinek dost臋pny dla turystów rowerowych i nordic walking jednak z miejscowymi utrudnieniami na lekko zapiaszczonych drogach.Oznakowanie bardzo dobre.

Odcinek trzeci, Bartoszewo skrzy偶owanie - Tanowo w臋ze艂 szlaków, 3,0 (1,1,1)

Po odpoczynkuruszamy dalej na szlak. Id膮c za znakami zostawiamy za sob膮 jezioro. Szerok膮 le艣n膮 drog膮 miejscami po deszczach z ka艂u偶ami a miejscami lekko piaszczyst膮 docieramy do Tanowa. Tutaj do punktu pomiarowego poruszamy si臋 ulicami o asfaltowej nawierzchni: Le艣na, w lewo Szczeci艅ska. Punkt pomiarowy umiejscowiony jest na przeciw przystanku MZK lini 103, gdzie swój bieg rozpoczyna (ko艅czy) czarny szlak pieszy "Komorzych Gór". Na chwil臋 spotykamy si臋 równie偶 z mi臋dzynarodowym R-66. Odcinek w pe艂ni dost臋pny dla turystów rowerowych i mi艂o艣ników nordic walking. Oznakowanie dobry+.

Odcinek czwarty, Tanowo w臋ze艂 szlaków - jez. 艢widwie w臋ze艂 szlaków, 6,6 km (1,1,1)

Po zwiedzeniu Tanowaruszamy ulic膮 Szczeci艅sk膮 w kierunku pó艂nocnym a偶 do rozwidlenia dróg. Gdy pójdziemy prosto dojdziemy do miejsca odpoczynku/parkingu nad rzek膮 Gunic膮 - trasa sp艂ywów kajakowych W臋gornik - Police. Nasz szlak skr臋ca w prawo (ul. Gunicka) kieruj膮c si臋 na W臋gornik za艣 rowerowy R-66 skr臋ca w prawo na Police. Pocz膮tkowo asfaltowa nawierzchnia w Gunicach przechodzi w szerok膮 i utwardzon膮 drog臋 le艣n膮. Niestety miejscami sporo nierówno艣ci. Doje偶d偶amydo W臋gornika. Na skrzy偶owaniu,od lewej strony dochodzi do nas rowerowy szlak czarny "Parków i Pomników Przyrody". Jedziemy dalej na wporst wspólnie ze szlakiem rowerowym mniej u偶ywan膮 drog膮 le艣n膮 miejscami b艂otnist膮. Na skraju lasu w wyniku zalewania z cieków wodnych w zale偶no艣ci od poru roku wi臋ksze lub mniejsze jej zab艂ocenie. Wje偶d偶amy w 艂adn膮 drog臋 poln膮 i docieramy do miejsca odpoczynku z wiat膮, miejscem ogniskowym itp. St膮d mo偶emy podej艣膰 kilka metrów do wie偶y widokowej. Umiejscowiony jest równie偶 w臋ze艂 szlaków - pieszy czerwony (opisywany), rowerowy czerwony "Puszczy Wkrza艅skiej" (dochodz膮cy od strony Stolca) i czarny "Parków i Pomników Przyrody" (wspólny przebieg z czerwonym od W臋gornika) pieszy szlak czarny ZP-1041 (dochodz膮cy z lewej i ko艅cz膮cy swój bieg). Dla ch臋tnych mo偶liwo艣膰 skr臋cenia w lewo i za znakami rowerowego szlaku czerwonego lub czarnego pieszego skierowa膰sie do O艣rodka Dydaktyczno-Muzealnego jeziora 艢widwie. Przy porozumieniu mo偶na nie tylko si臋 edukowa膰 ale równie偶 przenocowa膰. Odcinek dost臋pny dla turystów pieszych i mi艂o艣ników nordic walking. Oznakowanie oceniamy na dobry+.

Odcinek pi膮ty, jez. 艢widwie w臋ze艂 szlaków - Zalesie w臋ze艂 szlaków, 2,4 km (1,2,1)

Po odpoczynku, ewentualnie zwiedzeniu O艣rodka Dydaktyczno-Muzealnego 艢widwie, wracamy na szlak. Skr臋camy na pó艂noc, aby drog膮 poln膮 (w艣ród nieu偶ytków) dojecha膰 do skraju lasu (brak znaków). Po doj艣ciu do skraju lasu skr臋camy w lewo i drog膮 le艣n膮 (nierówna) docieramy do asfaltu. Tutaj widzimy pa艂acyk, w którym znajduje si臋 siedizba Nadle艣nictwa Trzebie偶. Na tym odcinku wspólny przebieg z rowerowym szlakiem czerwonym "Puszczy Wkrza艅skiej" oraz czarnym rowerowym "Parków i Pomników Przyrody". Odcinek dost臋pny dla turystów rowerowych i mi艂o艣ników nordic walking. Miejscami brak oznakowania - ocena dostateczna

Odcinek szósty, Zalesie w臋ze艂 szlaków - Tanowski Las w臋ze艂 szlaków 4,3 km (1,1,1)

Odcinek bardzo 艂atwy.W ca艂o艣ci prowadzi drogami o nawierzchni asfaltowej w dobrym stanie. Wraz z szlakami roweroywmiczarnym iczerwonym idziemyasfaltow膮 drog膮 a偶 do skrzy偶owania z droga nr 115 do Dobieszczyna. Szlaki rowerowe rozchodz膮 si臋 w prawo (czarny) ilewo (czerwony). My przecinamy asfalt i idziemy prosto. Po lewej mijamy le艣ny parking z miejscem odpoczynku oraz le艣niczówk臋. Asfaltem dochodzimy do w臋z艂a szlaków pieszych - nasz czerwony z zielonym ZP-1040 "Ornitologów". Odcinek dost臋pny dla turystów rowerowych i mi艂o艣ników nordic walking. Oznakowanie bardzo dobre.

Odcinek siódmy, Tanowski Las w臋ze艂 szlaków - jez. Piaski 3,9 km (1,1,1)

Odcinek 艂atwy, poruszamy si臋 w wi臋kszo艣ci drogamiasfaltowymi oraz dobrymii ubitymi le艣nymi. Szlak zielony odchodzi na prostza艣 my skr臋camy w lewo. Oznaczenia prowadz膮 nas bezdro偶em(wyci臋ty las) wzd艂u偶 drogi asfaltowej (w odleg艂o艣ci oko艂o 20m), dlatego te偶proponujemy i艣膰 dalej asfaltem. Po kilkuset metrach oznaczenia wracaj膮 na asfalt. Mijamy ruiny osady Ksi臋偶yce, Piaskow膮 Gór臋. Na czwartym skrzy偶owaniu skr臋camy w 艂adn膮 drog臋 le艣n膮 (w prawo) i dochodzimy do miejsca odpoczynku nad jeziorem Piaski. Mijamy dostrzegalni臋 przeciwpo偶arow膮.  Odcinek dost臋py dla turystów rowerowych i mi艂o艣ników nordic walking. Oznakowanie dobry+ (nad samym jeziorem ma艂e braki).

Odcinek ósmy, jez. Piaski - w臋ze艂 szlaków Brzózki 6 km (1,1,1)

Odcinek 艂atwy, drogi i dukty le艣ne. Po odpoczynku skr臋camy w lewo i szerok膮 drog膮 le艣n膮 docieramydo asfaltu - uwaga z MO brak oznakowa艅 skr臋tu. Chwil臋 klucz膮c po duktach dopchodzimy do asfaltu. Podrugiej stronie miejsce odpoczynku - parking le艣ny. Skr臋camy w prawo a po oko艂o 400 metrach w lewo. Wchodzimy w le艣ny dukt o do艣膰 dobrej nawierzchni. Na najbli偶szym skrzy偶owaniu skr臋camy w prawo, nast臋pnie na trzecim skrzy偶owaniu duktów w lewo. St膮d ju偶 pro艣ciutka droga do kolejnego punktu pomiarowego na drodze nr 114. W lewo rozpoczynaj膮 si臋 Brzózki, za艣 w  prawo dojedziemy do Trzebie偶y. Odcinek dost臋pny dla turystów rowerowych i mi艂o艣ników nordic walking. Oznakowanie na trasie bardzo dobre.

Odcinek dziewi膮ty, W臋ze艂 szlaków Brzózki - Trzebie偶 PKP 10,1 (1,2,1)

Odcinek do艣膰 艂atwy. Ma艂y odcinek asfaltu oraz drogi i 艣cie偶ki le艣ne o do艣膰 dobrej nawierzchni. Przecinamy drog臋 nr 114 któr膮 przebiegaj膮 dwa szlaki rowerowe; czerwony "Puszczy Wkrza艅skiej" i mi臋dzynarodowy R-66. Po ponad 200 metrach asfaltem skr臋camy w prawo na szerok膮 drog臋 le艣n膮. Doje偶d偶amy do miejsca biwakowego. Skr臋camy w lewo i doje偶d偶amy do 艂adnego budynku o charakterze pa艂acowym. Przy trafostacji skr臋camy w prawo (szlak okr膮za polan臋 biwakow膮). Mo偶emy tutaj chwilk臋 odsapn膮膰. Ruszamy dalej na szlak drog膮 le艣n膮. Jako 偶e miejscami przebiega podmok艂ymi terenami, nasza droga mo偶e by膰 b艂otnista i cz臋sto utwardzona gruzem, na do艣膰 sporym odcinku. Id膮c za znakami docieramy do skrzy偶owania gdzie skr臋camy w lewo w kierunku Zalewu Szczeci艅skiego. Tutaj umiejscowiony jest klif i 艂adny widok na zalew. Idziemy wzd艂u偶 brzegów oko艂o 250 metrów i skr臋camy w prawo do naszej drogi. Od tego miejsca droga polepsza si臋 im bli偶ej Trzebie偶y. DO miejscowo艣ci wje偶d偶amy od zachodu. Po doj艣ciu do ulicy le艣nej mo偶emy skr臋ci膰 w lewo w kierunku trzebieskiej pla偶y (równie偶 place rekreacyjne i campingi) lub id膮c dalej za znakami skr臋ci膰 w prawo a po chwili w lewo w ulic臋 Osadników. W Trzebierzy poruszamy si臋 ulicami: Osadników, w prawo Spacerowa, w prawo Rybacka, w lewo Portowa, na wprost ulic膮 Wojsk Ochrony Pogranicza (droga nr 114), przechodzimy centrum Trzebie偶y. Po dotarciu do Dworcowej skr臋camy w lewo (na wysoko艣ci budki rybnej, ktorej specja艂y serdecznie polecamy)  i dochodzimy do dworca PKP (nieczynny) gdzie nasz szlak ko艅czy (rozpoczyna) sówj bieg. W Trzebie偶y spotykamy si臋 równie偶 ze szlakami rowerowymi; czerwonym "Puszczy Wkrza艅skiej", mi臋dzynarodowym R-66 oraz ko艅cz膮cym swój bieg w okolicach ko艣cio艂a czarnym "Parków i Pomników Przyrody". Id膮c po Trzebie偶y mijamy kolejno, promenad臋 (tutaj du偶y parking i przystanek linii samorz膮dowej z Polic), stadion, port jachtowy,rybacki, zabytki (dom szachulcowy, pastora艂k臋, ko艣ció艂), 艂adny budynek z wie偶yczk膮 zegarow膮 - szko艂a. W okolicach dworca przystanek linii samorz膮dowej z Polic. Odcinek dost臋pny dla turystów rowerowych i nordic walking jednak na trasie utrudnienia w postaci utwardzanej gruzem drogi le艣nej od polany biwakowej w Brzózkach. Oznakowanie szlaku dobry+.

PODSUMOWANIE.

  • Szlak oznakowany na obydwa kierunki jego pokonywania.
  • Oznaczenie szlaku w 2010 roku okre艣lamy jako bardzo dobry z minusem.
  • Szlak okre艣lony jako 艂atwy z miejscowymi utrudnieniami.
  • Szlak mo偶na pokona膰 pieszo i nordic walking (w tym przypadku nale偶y pami臋ta膰 o przepisach ruchu drogowego).
  • Na trasie odcinki innych szlaków  - patrz schemat.

SKALA TRUDNO艢膯I PIESZA – 1
SKALA TRUDNO艢CI ROWER – 2
SKALA  TRUDNO艢CI NORDIC WALKING - 1

1 – 艂atwy bez utrudnie艅
2 – 艣redni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przej艣ciu/przeje藕dzie

 

OPIS DANYCH TECHNICZNYCH SZLAKU:

  1. D艂ugo艣膰 szlaku 43,7 km
  2. 艁膮czna wysoko艣膰 podej艣膰 na trasie 332 metrów
  3. 艁膮czna ilo艣膰 zej艣膰 na trasie 358 metrów
  4. Wysoko艣膰 wzgl臋dna minimalna -1 metr
  5. Wysoko艣膰 wzgl臋dna maksymalna 20 metrów
  6. Wysoko艣膰 wzgl臋dna 艣rednia 35 metry
Komentarze

Pole ten artyku

Podziel si z innymi: Facebook Google Reddit Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubi To:


Komentarze
Brak komentarzy. Mo縠 czas doda sw骿?
Dodaj komentarz
Zaloguj si, aby m骳 doda komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani u縴tkownicy mog ocenia zawarto舵 strony
Zaloguj si , 縠by m骳 zag硂sowa.

Brak ocen. Mo縠 czas doda swoj?
BIBLIOGRAFIA I 殴R脫D艁A

Przygotowuj膮c opisy szlak贸w, schematy oraz artyku艂y oparli艣my si臋 na nast臋puj膮cych materia艂ach i 藕r贸d艂ach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczeg贸艂y.
  3. Wolna Wikimapa 艢wiata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Wojew贸dztwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrze偶e Ba艂tyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i 艢rodkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Ko艂obrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w 艢widwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania w艂asne, 艣lady GPS, zdj臋cia, inwentaryzacja szlak贸w i miejscowo艣ci.
Je艣li znalaz艂e艣 swoje zdj臋cie, opracowanie itp.. a nie wyra偶asz zgody na jego publikacj臋, lub chcesz umie艣ci膰 j膮 w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezw艂ocznie poprzez zak艂adk臋 - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist