Przet硊macz stron

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Do艂膮cz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OG脫LNY SPIS SZLAK脫W
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plik贸w
Galeria zdj臋膰
Oznaczenia szlak贸w
Co to jest szlak
Historia szlak贸w

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MI臉DZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga 艢w Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKU艁Y TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIE



Najlepsze mapy GPS do Garmin贸w

Ostatnie artyku硑
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa u縴tkownika

Has硂



Nie mo縠sz si zalogowa?
Popro o nowe has硂
Aktualnie online
Go禼i online: 3

U縴tkownik體 online: 0

1cznie u縴tkownik體: 219
Najnowszy u縴tkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprz臋tu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Sk艂adnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczk臋 .... Oferujemy sprz臋t renomowanych marek outdoor-owych od sprz臋tu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy mi臋dzy innymi nast臋puj膮ce marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "Sk艂adnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAK脫W - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

W臋druj z Nami - Serwis Szlak贸w Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stron膮 archiwaln膮. Ca艂o艣膰 danych przeniesiono na now膮 stron臋 szlak贸w. Przygotowa艂em r贸wnie偶 map臋 on-line ze szlakami i obiektami, kt贸ra jest ca艂y czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Nawigacja
Artyku硑 » SZLAKI PIESZE » ZP-1011, 偶贸ty p臋tla Golczewo, 16,9 km
ZP-1011, 偶贸ty p臋tla Golczewo, 16,9 km

ZAPRASZAMY NA NOW膭 STRON臉 SZLAKÓW.  POWOLI POPRAWIAMY I UZUPE艁NIAMY OPISY, UMIESZCZAMY NOWE INFORMACJE I SZLAKI. NOWY OPIS NA https://www.wedrujznami.pl/P-Y-ZKA-019

 

NUMER SZLAKU: ZP-1011-y

PRZEBIEG SZLAKU: GOLCZEWO PKS - SAMLINO krzy偶. -GADOM PA艁AC - GOLCZEWO skrzy偶. - JEZ. SZCZUCZE - GOLCZEWO PKS

NAZWA SZLAKU: DOLIN膭 NIEMICY

NADLE艢NICTWA: ROKITA

GMINY: GOLCZEWO (powiat Kamie艅ski)

NAWIERZCHNIE: DROGI ASFALTOWE, DROGI LE艢NE, DROGI POLNE, BRUK, STARA KOLEJ

KOLOR: 呕Ó艁TY, MALOWANE I DROGOWSKAZY

ROK OSTATNIEGO MALOWANIA: 2010

ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2010

D艁UGO艢膯: 16,9 km

WA呕NE UWAGI:

  1. Przy tabliczkach mo偶liwo艣膰 ich przekr臋cania przez wandali
  2. Odcinek trzeci bardzo trudny do przej艣cia. Zmiana przebiegu szlaku, na mapie naniesiono równie偶 wcze艣niejszy przebieg.
  3. Szlak okr臋偶ny

 Pomiar wykonany za pomoc膮 GPS Garmin 76CSx i 78S - Podany jest kilometra偶 ca艂kowity oraz pomi臋dzy odcinkami.

 



CHARAKTERYSTYKA SZLAKU  

1.Odcinek pierwszy, Golczewo PKS - Samlino krzy偶ówka 4,3 km (1,1,1)

Odcinek 艂atwy. W Golczewie poruszamy si臋 ulicami asfaltowymi (cze艣ciowo chodnikami) wspólnie ze szlakiem pieszy czerwonym do przejazdu kolejowego w Golczewie. Za przejazdem do rozwidlenia ulic dalej asflat. Za rozjazdem wchodzimy w drog臋 gruntow膮 utwardzon膮. Do Samlina czeka nas 艂adnie wyje偶d偶ona droga polna, miejscami lekko piaszczysta. Na polach równie偶 ma艂a ilo艣膰 znaków w tym wykorzystane kamienie polne i ma艂e s艂upki. W Samlinie wchodzimy w ulic臋 asfaltow膮 a偶 do skrzy偶owania Odcinek  dost臋pny równie偶 dla turystów rowerowych oraz mi艂o艣ników nordic walking.  

2. Odcinek drugi, Smalino krzy偶ówka - Gadom pa艂ac, 3,4 km (1,1,2)

Odcinek 艂atwy z miejscowymi utrudnieniami. Szlak przebiega po drodze polnej i le艣nej oraz fragmentem po bruku (Samlino). Na odcinku mijamydwie betonowe k艂adki. Przy podniesionym poziomie wody w Niemicy s膮 one zalane wraz z cz臋艣ci膮 dróg. W 2010 roku wybudowano drewniane k艂adki i mostki na przypadek zalania. Po wje藕dzie do Gadomia szeroka ulica brukowa i asfalt (bardzo ruchliwy), którym docieramy do pa艂acu w Gadomiu. Odcinek dost臋pny dla turystów rowerowych i mi艂o艣ników nordic walking – zwracamy uwag臋 na ruch samochodów i przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym.  

3. Odcinek trzeci, Gadom Pa艂ac - Golczewo krzy偶ówka, 4,2 km (3,-,-)

Odcinek bardzo trudny. Po mini臋ciu pa艂acu schodzimy z sfaltu na bezdro偶a. Poruszamy si臋 polami,skrajem lasu, alejami drzew. G艂owny odcinek przebiega po bardzo mocno zaro艣niet臋j oraz pe艂nej zwalonych drzew i podmok艂ej (rozebranej) XIX wiecznej kolei w膮skotorowej. Nalezy zwróci膰 uwag臋 na rozebrany most (przy niskich stanach wody korzystamy z k艂adki nad kana艂em). Przechodzimy równie偶 przez czynn膮 lini臋 kolejow膮,gdzie musimy zwróci膰 uwage na poci膮gi. Id膮c wzd艂u偶 jez. Okonie  poruszamy si臋 艣cie偶kami i bezdro偶amy miejscami podmok艂ymi. Ten odcinek polecamy prawdziwym "Harpaganom" - czasami poruszamy si臋 mocno schylenie a nawet na czworaka. Wszystkim polecamy asfalt do Golczewa szczególnie rowerzystom i mi艂o艣nikom nordic walking. Niestety jest bardzo du偶y ruch na tej drodze. Przebieg szlaku zmieniono w 2009 roku ale mo偶na za pomoc膮 naszego schematu poprzedziera膰 si臋 starym odcinkiem, do艣膰 s艂abo oznakowanym i miejscami mocno zaro艣ni臋tym i podmok艂ym. Odcinek nie jest dost臋pny dla turystow rowerowych i mi艂o艣ników nordic walking.

stan 26.06.2015 rok - Szlak obecnie nie do przej艣cia. Mniej wi臋cej po 艣rodku, bobry zbudowa艂y sobie tam臋, która podnios艂a na tyle poziom wody, 偶e uniemo偶liwi艂o to przej艣cie rzeczki k艂adk膮. Mo偶na próbowac obej艣膰 utworzone jeziorko ze strony po艂udniowej i wroci膰 na szlak. Po za tym. na tym odcinku same zanikajace drogi i bezdro偶a, kupa krzaczorów i kleszczy.  Generalnie tras臋 z Gadomia polecamy  asfaltem do Golczewa, jednak nalezy uwa偶a膰 na du偶y ruch samochodów.

4. Odcinek czwarty, Golczewo krzy偶ówka - w臋ze艂 szlaków jez. Szczucze, 2,4 km (1,1,1)

Odcinek 艂atwy, dobrze oznakowany, poruszamy si臋 drogami i 艣cie偶kami wzd艂u偶 jez. Szczucze. Ca艂kowicie rekreacyjna trasa. Dost臋pna równie偶 dla turystów rowerowych i mi艂o艣ników nordic walking.

5. Odcinek pi膮ty, W臋ze艂 szlaków jez. Szczucze - Golczewo PKS, 2,8 km (1,1,1)

Kolejny 艂atwy odcinek,miejscami mokry. Poruszamy si臋 drogami le艣nymi, a po Golczewie asfaltem. Kilkaset metrów idzie alejk膮 wzd艂u偶 jez. Szczucze. Ko艅cowy odcinek idziemy ulicami do PKS. Odcinek dostepny dla turysów rowerowych (ul. Polna jednokierunkowa) oraz mi艂o艣ników nordic walking.

PODSUMOWANIE.

  • Szlak oznakowany na obydwa kierunki jego pokonywania.
  • Oznaczenie szlaku w 2010 roku okre艣lamy jako bardzo dobry.
  • Szlak okre艣lony jako 艂atwy z ca艂kowitym wy艂膮czeniem odcinka trzeciego..
  • Szlak mo偶na pokona膰 rowerem i nordic walking (w tym przypadku nale偶y pami臋ta膰 o przepisach ruchu drogowego) z wy艂膮czeniem odcinka trzeciego.
  • Na trasie odcinki innych szlaków  - patrz schemat.

SKALA TRUDNO艢膯I PIESZA – 1
SKALA TRUDNO艢CI ROWER – 1
SKALA  TRUDNO艢CI NORDIC WALKING - 2

1 – 艂atwy bez utrudnie艅
2 – 艣redni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przej艣ciu/przeje藕dzie

OPIS SZLAKU – na podstawie www.golczewo.pl, Wikipedia.Pl oraz opracowa艅 w艂asnych.

Szlak przebiega dooko艂a Golczewa. Na trasie spotykamy cztery pozosta艂e szlaki; piesze czerwony ZP-1012 przez "Las Golczewskim" i zielony "Stepnicki" ZP-1007 oraz rowerowe czerwony i zielony.  Pozwala to na odpowiednie zaplanowanie d艂u偶szej w臋drówki.

Golczewo - miasto znajduje si臋 w pó艂nocno-zachodniej cz臋艣ci woj. zachodniopomorskiego. Goleczewo jest po艂o偶one w po艂udniowo-zachodniej cz臋艣ci Równiny Gryfickiej. W granicach administracyjnych miasta znajduj膮 si臋 dwa wi臋ksze zbiorniki wodne: Jezioro Okonie i Jezioro Szczucze, przez które przep艂ywa rzeka Niemica. G艂ówna zabudowa Golczewa mie艣ci si臋 na wschodnich brzegach obu jezior. Cz臋艣ciami miasta s膮: Golczewko, Golczewo-M艂yn i Rybaki. Uk艂ad miejski tworz膮 29 ulice i 2 osiedla mieszkalne. Przy skrzy偶owaniu ulic Jedno艣ci Narodowej, Witosa i Zwyci臋stwa znajduje si臋 XVI-wieczny ko艣ció艂 pw. 艣w. Andrzeja Boboli. Tutejsza parafia jest siedzib膮 dekanatu. Przy wyje藕dzie z Golczewa w kierunku Przybiernowa stoi wysoka na 33 m baszta - pozosta艂o艣膰 po zamku biskupów kamie艅skich, z prze艂omu XIII/XIV w. Znajduje si臋 na niej punkt widokowy, z którego roztacza si臋 widok na Jezioro Szczucze i Jezioro Okonie oraz okolice Golczewa. Symbolem Golczewa jest 偶abka.

W Golczewie ro艣nie 5 drzew uznanych za pomniki przyrody. Na ogródkach dzia艂kowych przy ul. Miodowej (dzia艂ka nr 393) rosn膮 4 buki czerwone o obwodach od 347 cm do 356 cm. Na cmentarzu niemieckim na dzia艂ce nr 199 ro艣nie brzoza brodawkowata o obwodzie 478 cm. Kompleksy przyrodnicze to:

Gadomwie艣 w Polsce po艂o偶ona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamie艅skim, w gminie Golczewo. W latach 1975-1998 miejscowo艣膰 administracyjnie nale偶a艂a do województwa szczeci艅skiego. W Gadomiu znajduje si臋 wybudowany w XV wieku pa艂ac z wie偶膮 widokow膮 oraz uroczym parkiem przypa艂acowym z oczkiem wodnym.

Samlino - miejscowo艣c z rodowodem 艣redniowiecznym. W艂a艣cicielami kolejno by艂y rodziny Puttkamer, Blankensee  i von Sydow. Z dawnych czasów zachowa艂 si臋 jedynie park dworski z elementami ogrodu barokowego oraz dwie aleje.

Przebieg szlaku:

Po zwiedzeniu Golczewa Istnieje tak偶e mo偶liwo艣膰 kontynuowania wycieczki szlakami wykazanymi na pocz膮tku opracowania. Nasz膮 wycieczk臋 rozpoczynamy z dworca PKS. Kierujemy si臋 w kierunku ronda i skr臋camy w drug膮 ulic臋 (Kamie艅ska), mijaj膮c po prawej ko艣ció艂. Na rozwidleniu ulic skr臋camy w Niepodleg艂o艣ci i kierujemy si臋 na tory kolejowe. Dochodzimy do przejazdu kolejowego. Od tego miejsca odchodzi od nas czerwony szlak pieszy (w prawo). My idziemy dalej prosto (ul. 9-go Maja) asfaltem mijaj膮c po prawej zak艂ad przemys艂owy. Na najbli偶szym rozwidleniu skr臋camy w lewo poruszaj膮c si臋 drog膮 bit膮 miejscami dziuraw膮. Po doj艣ciu  do osiedla Kamie艅skiego skr臋camy w poln膮 drog臋 w prawo. Okr膮偶amy ni膮 Go艂ogór臋 (50 m.n.p.m.). Z drogi roztacza si臋 widok na Golczewo i okolice. Kr臋t膮 droga poln膮 dochodzimy do asfaltu na którym skr臋camy w lewo i dochodzimy do Samlina. Ten odcinek przebiega wspólnie z czerwonym szlakiem rowerowym. Na g艂ównym skrzy偶owaniu skr臋ca on w prawo za艣 my w lewo aby pochwile wej艣膰 w prawo w ulic臋 brukowan膮. Mijamy poprawej stronie ko艣ció艂 i pochwili wychodzimy z miejscowo艣ci. Id膮c nierówn膮 drog膮 le艣no-poln膮 dochodzimy do stacji wodoci膮gowej za któr膮 skr臋camy w lewo. Drog膮 poln膮 z alej膮 starych akacji dochodzimy do Lasu Samli艅skiego. Tutaj oczywi艣cie porponujemy przej艣膰 si臋 艣cie偶k膮 dydaktyczn膮. Po wyj艣ciu z lasu skr臋camy w prawo poruszaj膮c si臋 na zmian臋 drogami polnymi i lesnymi. Po drodze mijamy dwie k艂adki betonowe. Z powodu wylewaj膮cej rzeki oraz podmok艂ych terenów, w 2010 roku zbudowano na cz臋艣ci drogi drewnian膮 k艂adk臋. Dochodzimy do Gadomia, gdzie ponownie wchodzimy w bruk. Dopchodzimy do g艂ównej drogi i skr臋camy w lewo. Po doj艣ciu do pa艂acu musimy zwróci膰 szczególn膮 uwag臋 na szlak. Oczywi艣cie obecnie (stan  2010 rok) szlak jest bardzo dobrze oznakowany,lecz przebiega bezdro偶ami.

Za pa艂acem skr臋camy w lewo i poruszamy si臋 wzd艂u偶 drzew ale osobi艣cie polecam trzymania si臋 pa艂acowego p艂otu. W pewnym momencie tworzy si臋 swoista alejka. Na trasie podziwia膰 mo偶e nie tylko park przypa艂acowy, ale równie偶 jeziorko. W pewnym momencie odbijamy w praw膮 id膮c star膮 alej膮 dojazdow膮 do pa艂acu (ok 300m). Nast臋pnie skr臋camy wzd艂u偶 drzew w lewo i poruszamy si臋 polem (艂膮k膮), a偶 dojdziemy do starej, rozebranej linii kolei w膮skotorowej z XIX wieku. Tutaj rozpoczynamy nasz marsza na przemian w膮wozami i nasypami. Pocz膮tkowo mo偶emy je omija膰 równoleg艂ymi drogami polnymi po prawej stronie. Po ostatecznym wej艣ciu w podmok艂y las idziemy ju偶 ci膮gle star膮 lini膮 kolejow膮 mijaj膮c mokrad艂a i kana艂y. Nasza droga jest mocno zaro艣ni臋ta, miejscami podmok艂a oraz pe艂na zwalonych drzew a miejscami wysuszonych krzaków. W pewnym momencie urywa si臋 nasyp - tutaj by艂 most, który zosta艂 rozkradziony. Na lewo jest k艂adka nas kana艂em (do艣膰 stara). Po chwili mijamy ambon臋 my艣liwsk膮. Wchodzimy na drog臋 le艣n膮. Na skrzy偶owaniu skr臋camy za znakami w lewo i kierujemy si臋 na po艂udnie. Mo偶emy tez i艣膰 dalej nasypem (droga szutrowa) starym przebiegiem szlaku (naniesiony na schemacie). Po doj艣ciu do torów kolejowych, na pocz膮tku idziemy wzd艂u偶 nich aby w pewnym momencie id膮c za znakami przej艣膰 na drug膮 stron臋. Id膮c skrajem lasu (po lewej), dochodzimy do miejsca gdzie wchodzimy ponownie w las. Od tego miejsca ponownie idziemy dobrymi drogami lesnymi a偶 do pobli偶a jez.Okonie. Tutaj poruszamy si臋 wg. malowanych znaków na terenach przybrze偶nych czasamiwchodz膮c na kilkumetrowe skarpy przyjeziorne. Id膮c zaro艣lami (w 2008 roku by艂y ostro przeze mnie przyci臋te), dochodzimy do dawnej strzelnicy, gdzie umiejscowione jest do艣膰 stare miejsce odpoczynku. Tutaj mo偶emy odpocz膮c po przeprawie iruszy膰 dalej w kierunku Golczewa.

Le艣n膮 drog膮 dochodzimy do drogi asfaltowej i przy rogatkach skr臋camy w lewo. Poruszamy si臋 ruchliw膮 drog膮 (ul. Krótka). Wchodzimy do Golczewa i na g艂ównym skrzy偶owaniu skr臋camy w prawo - kierunek Przybiernów. Tutaj przez chwil臋 spotykamy si臋 z zielonym szlakiem rowerowym dooko艂a jez. Szczucze. Po prawej stronie mijamy pozosta艂o艣ci zamku golczewskiego. Przed wzgórzem zamkowym mo偶liwo艣膰 odpoczynku przy 艂awach. Po chwili skr臋camy wzd艂u偶 kana艂u w lewo aby doj艣膰 do nasypu. Skr臋camy w prawo i idziemy maj膮c po lewej jezioro. Przechodzimy przez mostek z p艂ty betonowej id膮 dalej na po艂udnie. Po drodze wiele mostków drewnianych i miejsc odpoczynków tworz膮cych urokliw膮 艣cie偶k臋 spacerow膮. Dochodzimy do dzikiej pla偶y, gdzie mo偶emyd艂u偶ej odpocz膮c przy ognisku z pi臋knym widokiem na Golczewo. Tutaj jest równie偶 g艂owny w臋ze艂 szlaków oznaczony drogowskazami. MO偶emy sobie zmieni膰 szlak na rowerowy pub pieszy. Jesli idziemy dalej naszym szlakiem skr臋camy w lewo id膮c wraz z szlakami pieszymi (czerwonym i zielonym) oraz rowerowymi (czerwonym i zielonym). Na skrzy偶owaniu skr臋camy w prawo id膮c w dalszym ci膮gu szerokimi,aczkolwiek miejscami piaszczystymi drogami le艣nymi. Na   tym skrzy偶owaniu odbija od nas szlak rowerowy czerwony. Po chwili w prawo odchodzi szlak rowerowy zielony. Dochodzimy do Golczewa. W tym miejscu na chwil臋 odchodzi od nas szlak pieszy zielony okr膮偶aj膮c staw hodowlany. My za艣 id膮c droga szutrow膮 dochodzimy do asfaltu. Skr臋camy w lewo mijaj膮c camping po prawej i schodzimy do jeziora. Podoj艣ciu skr臋camy w alejk臋 spacerow膮 i wspólnie ze szlakiem pieszym czerwonym i zielonym idziemy wzd艂u偶 jez. Szczucze. Dochodzimy do pla偶y miejskiej gdzie oczywi艣cie mo偶emy odpocz膮膰 po wyczerpuj膮cym marszu lub je藕dzie rowerowej. Tutaj te偶, na chwilk臋 spotkamy si臋 ze szlakiem rowerowym zielonym id膮cym promenad膮 do centrum miasta (polecam t膮 tras臋). My mo偶emy skr臋ci膰 w prawo i po przeci臋ciu ulicy Szkolnej uda膰 si臋 zgodnie z kierunkiem ruchu drogowego ulic膮 Ogrodow膮 do dworca PKS w Golczewie. Dzi臋kuj臋 za wspóln膮 w臋drówk臋.

Opisz臋 równie偶 stary odcinek szlaku. W momencie opisanym w opracowaniu idziemy dalej, dawn膮 lini膮 kolejow膮 o bardzo dobrej nawierzchni szutrowej. Po doj艣ciu do betonowego mostu schodzimy z drogi i idziemy prze艂ajem (艂膮k膮) wzd艂u偶 rzeki Niemicy. Miejscami jest mocno podmok艂a, szczególnie przy cieku wodnym przecinaj膮cym 艂膮k臋 i podczas okresowych podtopie艅 rzeki. Dochodzimy do nasypu kolejowego i przechodzimy pod metalowym mostem. Oczywi艣cie wpierw przedzieramy si臋 przez g臋ste, dwumetrowe zaro艣la. W膮ziutk膮 艣cie偶k膮 dochodzimu do kolejnego nasypu kolejki w膮skotorowej. Id膮c wci膮偶 lew膮 stron膮 rzeki przecinamy nasyp i dochodzimy (bli偶ej nieokreslona droga praktycznie nieoznakowana) do ma艂ego jazu, nazywanego przez miejscowych wodospadem. Tutaj skr臋camy w lewo i w膮sk膮 podmok艂a okresowo 艣cie偶k膮 (s艂abe oznakowanie) idziemy wzd艂u偶 jeziora Okonie maj膮c je po praej stronie. W ten sposób id膮c prawie na szag臋, docieramy do istniej膮cych ju偶 nowych oznacze艅 odcinka trzeciego naszego oznakowania. Takowe oznakowanie przebiegu szlaku, znajdziecie na wi臋kszo艣ci map i opracowa艅 turystycznych.

 Szczegó艂owe ukszta艂towanie terenu szlaku            


Profil z Golczewo PKS -> Samlino -> Gadom -> Golczewo PKS 

 

OPIS DANYCH TECHNICZNYCH SZLAKU:

  1. D艂ugo艣膰 szlaku 16,9 km
  2. 艁膮czna wysoko艣膰 podjazdów na trasie 191 metrów
  3. 艁膮czna ilo艣膰 zjazdów na trasie 191 metrów
  4. Maksymalne nachylenie podczas podjazdów 12,0%
  5. Maksymalne nachylenie  podczas zjazdów 12,0%
  6. 艢rednie nachylenie podczas podjazdów 2,2%
  7. 艢rednie nachylenie podczas zjazdów 2,1%
  8. Wysoko艣膰 wzgl臋dna minimalna 3 metrów
  9. Wysoko艣膰 wzgl臋dna maksymalna 19 metrów
  10. Wysoko艣膰 wzgl臋dna 艣rednia 39 metrów

 
 

Komentarze

Pole ten artyku

Podziel si z innymi: Facebook Google Reddit Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubi To:


Komentarze
#1 | Robert Filipski dnia 26 June 2015 22:06
Szanowni Tury艣ci.

Szlak jest obecnie nie do przej艣cia na odcinku Gadom - Golczewo skrzyzowanie. Mniej wi臋cej po 艣rodku, bobry zbudowa艂y sobie tam臋, kt贸ra podnios艂la na tyle poziom wody, 偶e uniemo偶liwi艂 przej艣cie rzeczki k艂adk膮. Mo偶na pr贸bowac obej艣膰 utworzone jeziorko ze strony po艂udniowej i wroci膰 na szlak. Po za tym na tym odcinku same zanikajace drogi ibezdro偶a, kupa krzaczor贸w i kleszczy. Generalnie tras臋 z Gadomia polecamy asfaltem do Golczewa, jednak nalezy uwa偶a膰 na du偶y ruch samochod贸w.
Dodaj komentarz
Zaloguj si, aby m骳 doda komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani u縴tkownicy mog ocenia zawarto舵 strony
Zaloguj si , 縠by m骳 zag硂sowa.

Brak ocen. Mo縠 czas doda swoj?
BIBLIOGRAFIA I 殴R脫D艁A

Przygotowuj膮c opisy szlak贸w, schematy oraz artyku艂y oparli艣my si臋 na nast臋puj膮cych materia艂ach i 藕r贸d艂ach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczeg贸艂y.
  3. Wolna Wikimapa 艢wiata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Wojew贸dztwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrze偶e Ba艂tyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i 艢rodkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Ko艂obrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w 艢widwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania w艂asne, 艣lady GPS, zdj臋cia, inwentaryzacja szlak贸w i miejscowo艣ci.
Je艣li znalaz艂e艣 swoje zdj臋cie, opracowanie itp.. a nie wyra偶asz zgody na jego publikacj臋, lub chcesz umie艣ci膰 j膮 w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezw艂ocznie poprzez zak艂adk臋 - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't exist