Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Kingcamp, Easycamp, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"

WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.


XXIII Wyprawa z Wikngiem w Nieznane

Po marszach bezdrożami "berlinki", ruszamy na pierwszy wypad nocny nad Bałtykiem !!! Moja propozycja ma około 18 kilometrów i korzystamy ze szlaków turystycznych wyspy Wolin. Startujemy szlakiem czarnym z Warnowa PKP. Następnie asfaltem kierujemy się na Wisełkę. Tutaj chwila szlakiem czarnym i następnie czerwonym szlakiem pieszym E-9 im. Czesława PIskorskiego, początkowo lasem a następnie brzegiem morza, kierujemy się na Międzyzdroje. Celem jest wschód słońca nad morzem - GODZINA 6:39 . Od strony Międzyzdrojów jak będziecie chcieli pójdziemy szlakiem na Kawczą Górę. Jako że mamy dużo czasu, tempo marszowe spokojne, w średnich granicach 4-5km/h.

Więcej informacji - >>> czytaj więcej

Strona wydarzenia na Facebook - kliknij

XXII Wyprawa z Wikngiem w Nieznane

Zapraszam na wyprawę specjalną. Tym razem wyjątkowo, spora cześć wędrówki bez szlaku. Ruszymy śladem niezbudowanej autostrady Berlin - Królewiec, na odcinku Wiewiecko - Dłusko. Wędrujemy pozostałościami nasypów, czasami po niczym, mijając ruiny, stare przęsła mostowe, studnie, przepusty ..... Czeka nas około 11,5-13 km chaszczowania, krzaczingu, być może błotingu, czyli totalny "relaksik". Długość trasy od 17,5 do 19km. Ilość punktów do odznaki 40. Tradycyjnie tempo na drogach jakieś 5-6 km/h, podczas chaszczowania nie wiem :) . Tak czy inaczej musimy zdążyć na pociąg powrotny i mamy na to 8 godzin od startu !

Więcej informacji - >>> czytaj więcej

Strona wydarzenia na Facebook - kliknij

XXI Wyprawa z Wikngiem w Nieznane

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Tym razem ruszamy brzegami jezior, mostem wiszącym i leśnymi ostępami do Czarodziejskiej Górki, gdzie auta i inne gadżety, same toczą się pod górkę ..... Tak też nasza wyprawa będzie magiczna i widokowa. Długość około 20km - 40 punktów do odznaki. Starałem się wybrać esensję szlaków, zamiast maszerować tylko szlakiem czarnym :P .

WIĘCEJ INFORMACJI

Strona wydarzenia na Facebook - https://www.facebook.com/events/327270724798604/

XX Wyprawa z Wikngiem w Nieznane

Obraz może zawierać: tekst

Zapraszam do udziału w XX edycji Wypraw z Wikingiem. Niniejsza wyprawa przebiega pod hasłem "UFO, czart, ropucha, olbrzym, czy Krzywousty ?" Co nas czeka ?? Tym razem Kamień Pomorski i okolice ..... 

WIĘCEJ INFORMACJI

Strona wydarzenia na Facebook - https://www.facebook.com/events/249842785965495/

Nowa odznaka turystyczna :)
KOMUNIKATY SZLAKOWE

W różnych okresach, głównie po sezonie (gdyż w sezonie znakujemy szlaki), organizujemy wspólne wypady turystyczne pod nazwą "Wyprawy z Wikingiem w Nieznane". Poruszamy się po znakowanych szlakach Województwa Zachodniopomorskiego i naszym głównym celem jest ich promocja w społeczeństwie. Tak się świetnie składa, że jest coraz więcej uczestników i wpadliśmy na pomysł wprowadzenia naszej własnej wyprawowej odznaki turystycznej. Tymczasem to odznaka w formie znaczka button, ale jeśli nasze wyprawy się rozrosną, pomyślmy o poszerzeniu odznaki jak i jej form. Poniżej wizualizacja odznaki.

Udział w wyprawach Wikinga, powinien być prowadzony w specjalnej książeczce/kronice, której wzór do pobrania przedstawiamy poniżej - wystarczy kliknąć w link, aby pobrać dokument.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym regulaminem odznaki - >>> więcej informacji.

XIX Spacerek z Wikingiem w NIeznane

Obraz może zawierać: mem, tekst i na zewnątrz

https://www.facebook.com/events/295380984477371/

Odwiedziliśmy północ, południe, zachód, południowy wschód, więc ruszamy na tereny Pomorza Środkowego, czyli okolic Trzebiatowa i Kołobrzegu. Zapraszam serdecznie na wspólną wyprawę szlakiem czarnym "Ujścia Regi" o łącznej długości około 24 km. Szlak pokonujemy w formie pętli. Start Karcino 8:50 (zależy jak przyjedzie pociąg). Samochodziarze, mogą zostawić samochody nieopodal kościoła. Wracamy w to samo miejsce.

Trasa; Karcino PKP - Karcino kościół - Dźwirzyno - Rogowo - Mrzeżyno - Roby - Karcino. Na pewno nie zabraknie błotka :)

Czytaj więcej

XVii Spacerek z Wikingiem

Obraz może zawierać: tekst i na zewnątrz

https://www.facebook.com/events/2467652150128662/

Niestety nie udało się zebrać ekipy do Świnoujścia, więc przygotowałem zastępczą trasę. Proponuję przejście szlakiem niebieskim "Anny Jagiellonki" na trasie Kliniska - Grzędzice, o długości około 23,5km.

Czytaj więcej

Spacer z Wikingiem w Nieznane

Obraz może zawierać: drzewo, na zewnątrz, tekst i przyroda

Kolejny spacer z Wikingiem w Nieznane, odbędzie się w zachodniej części Pojezierza Wałeckiego pod hasłem "Wedel, czy tylko czekolada?". Więcej informacji >>>>kliknij . Strona wydarzenia na Facebook >>>> kliknij .

XVII Spacerek z Wikingiem - Szlakiem Fortyfikacji Świnoujścia
Wiadomości ogólne o szlakach

ODWOŁANA

Ostatni w tym roku spacer połączony z wyjazdem busem. Tym razem trasa obejmuje świnoujskie fortyfikacje położone na wyspie Wolin. Wymagane wcześniejsze zapisy oraz wpłata składki. A na trasie czeka nas; bateria Goeben, Podziemne Miasto, bateria przeciwlotnicza, bateria leśna .... Wyjazd o 7:00 rano ze Szczecina, planowany powrót około 18:00 (wyjazd ze Świnoujścia około 16:30). Długość trasy około 13km. Jako, że dzień krótszy, będziemy maszerować w tempie około 5-6km, aby zaliczyć wszystkie punkty na trasie. Samo zwiedzanie biletowanych wejść to minimum 3 godziny. Inne obiekty na trasie będzie omawiał mój przyjaciel i "bunkrowiec" Rafał Konieczka.

Informacje na bieżąco na stronie wydarzenia - https://www.facebook.com/events/377245803052687/

Reklama :) Polub nasze fanpage i bądź na bieżąco
https://www.facebook.com/kajakowyszczecin - nasze usługi kajakowe
https://www.facebook.com/szlakipomorza nasz fanpage szlaków
https://www.facebook.com/skladnicaturystyczna - nasz internetowy sklep turystyczny

Garść informacji formalnych:

1. Ilość miejsc: 20 w busie
2. Wysokość składki; 60,00 (składka obejmuje busa + bilet zintegrowany do Podziemnego Miasta i Fortu Gerharda)
3. Zapisy osób chętnych i wpłaty składki do 4 lutego 2019 roku włącznie, W przypadku braku 19 osób, spacer jest odwołany i zwracam wpłaty - po prostu nie zamierzam płacić z własnych pieniędzy, jak to było ostatnio)
4. Zgłoszenia należy wysyłać na e-mail biuro@wedrujznami.pl z podaniem ilości osób i telefonem kontaktowym. W potwierdzeniu e-maila wysyłam numer konta. UWAGA ! W przypadku rezygnacji ze spaceru, składka nie jest zwracana !!
5. Spacer ma charakter niezorganizowany, jest bezpłatny, idea wspólnego pokonania trasy - nie bierzemy odpowiedzialności za uczestników !!!!
6. Składka na wynajem busa nie jest wynagrodzeniem / odpłatnością za udział w wycieczce - pokrywa koszt transportu tam i z powrotem
7. Ubezpieczacie się we własnym zakresie.
8. Każdy obowiązkowo zabiera ze sobą oświetlenie, elementy odblaskowe.
9. Proponujemy jedynie trasę, którą możemy wspólnie pokonać.
Tempo marszowe 5-6km/h i nie przyjmujemy reklamacji !

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist