Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.
Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu
X Spacerek z Wikingiem w NIeznane - Puszcza Wkrzańska
Kolejne wspólne wędrowanie, odbędzie się w drugi dzień świąt - spalamy świąteczne kalorie :)
Tym razem bliższa wyprawa po Puszczy Wkrzańskiej, ale i tu możemy pobłądzić :). Start o godzinie 9:00 z pętli na Głębokim. Pokonujemy szlak pisze "Pokoju" (niebieski) do Pilchowa. Stąd wracamy szlakiem czarnym do Jasmundzkiej Strugi, dalej żółtym na Głębokie. Trasa o długości około 18km. Serdecznie zapraszam.
Garść informacji formalnych:
Spacer ma charakter niezorganizowany, jest bezpłatny, idea wspólnego pokonania trasy - nie bierzemy odpowiedzialności za uczestników !!!!
Ubezpieczacie się we własnym zakresie.
Jedzenie i napoje we własnym zakresie.
Zakup biletów we własnym zakresie.
Proponujemy jedynie trasę, którą możemy wspólnie pokonać.
Robert Filipski dnia 21. December 2018 15:42 ·
0 komentarzy · 2139 czyta
·
IX Spacerek Zz WIkingiem
Szlakiem Templariuszy i Fortyfikacji - IX Spacerek z Wikingiem, 12.12.218
Zapraszamy na kolejny wspólny wypad. Czemu spontaniczny ? Bo jedziemy w sumie spontanicznie, nie znając trasy w terenie - mamy założenia, przebieg trasy i BARDZO CHCEMY JĄ POZNAĆ. Tym razem pogranicze Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego. Pierwsza część wspólnego rajdu o trasa poświęcona Templariuszom, zaś druga XIX wiecznym fortyfikacjom.
Spotkamy się na dworcu PKP Szczecin Główny o godzinie 5:50 przy informacji turystycznej (stary budynek). Będzie zmiana rozkładu pociągów, więc nie wiadomo, o której pociąg będzie dokładnie. Według starego rozkładu 6:17. Koszt biletu na teraz 19,80 w jedną stronę >>pełny artykuł<<.
Z dniem 30 października 2018 roku, zakończyliśmy naszą część prac renowacyjnych szlaków na Pojezierzu MIędzychodzko-Sierakowskim. Nasza firma pracowała przy ustaleniach terenowych zmian przebiegu oraz odświeżeniu oznakowania ponad 231km, przy szlakach:
SZLAK CZARNY PIESZY DĘBY KOLEŃSKIE-LESNICZOWKA KUKUŁKA (wraz z korektą i oznakowaniem trasy alternatywnej szlakami czerwonym i żółtym - 27,9km (+7,5km), link do mapy szlaku
SZLAK ŻÓŁTY PIESZY SZLAK ODCINEK SOWIA GORA - WIERZBNO (od Sowiej Góry na północ szlak nie poddawany renowacji) - 65,6km, link do mapy szlaku
SZLAK PIESZY NIEBIESKI WIELKOPOLSKI ODCINEK BUCHARZEWO-WIERZBNO - 38,7km, link do mapy szlaku
SZLAK PIESZY CZERWONY MIĘDZYCHÓD LETNISKO - LEWICE - 22,4km, link do mapy szlaku
SZLAK ROWEROWY NIEBIESKI POWSTAN NARODOWYCH - PĘTLA SIERAKOWSKA - 27,8km, link do mapy szlaku
ROWEROWY ZACHODNI SZLAK NADWARCIAŃSKI (odcinek Bucharzewo-Międzychód most) - 25,4km, link do mapy szlaku
Dodatkowo, przygotowaliśmy dokumentację GPS oraz wektorową wszystkich szlaków poddanych odświeżeniu. Prace możliwe były dzięki dofinansowaniu przez Misnisterstwo Sportu i Turystyki, jakie uzoskało stowarzyszenie Nowy Międzychód.
Link do mapy wszystkich szlaków poddanych renowacji w 2018 roku, bez wspólnych odcinków przebiegu z innymi szlakami - LINK
Po wykonaniu prac w Gminie Mirosławiec, ruszyliśmy na inwentaryzację szlaków w Powiecie Międzychodzkim i kawałka gmin Pleszew i Przytoczna, na zlecenie stowarzyszenia Nowy Międzychód, ktore otrzymało dotację z Ministerstwa. I tak trafiliśmy z renowacją szlaków na zachodnią Wielkopolskę i kawałek Lubuskiego (Nadleśnictwa Bolewice, Międzychód, Sieraków). Prace na szlakach trwają i były wręcz niezbędne. Szlaki nie dotykane często kilkanaście lat, słaba widoczność lub zupełny brak oznakowania, nieaktualne przebiegi na mapach turystycznych, sporo ustaleń terenowych z leśniczymi, którzy zawsze byli bardzo pomocni, problem nielegalnego szlaku w rezerwacie przyrody :) ..... Nieźle na początku błądziliśmy. Ale powoli zaczynają nabierać blasku :):):) Prace będą trwały do końca października. Ale jesteśmy w szoku ile km szlaków jest na pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim. Jeszcze sporo szlaków po wykonaniu naszych prac, zostanie do renowacji.
Utrudnienia dla turystów wędrującymi szlakami Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego, potrwają minimum do końca października 2018 roku. Mamy nadzieję, że zostaną nam wybaczone, a nowe oznakowanie będzie rekompensatą.
Od 21 maja 2018 roku, do 18 sierpnia 2018 roku, prowadzona byla renowacja Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba. Renowacja objęła nitkę główną na odcinku Pałowo-Sławno-Darłowo-Sianów-Koszalin oraz całą nitkę Polanowską. Razem blisko 190km oraz 620 znaków. Mamy nadzieję, że prace pozwolą na jeszcze bezpieczniejsze pielgrzymowanie po naszym Szlaku Jakubowym.Prace zrealizowano na zlecenie Województwa Zachodniopomorskiego.
Można również pobrać pliki GPS - pobierz . Zawierają przebiegi szlaku poddanego renowacji w 2018 roku - nitka Polanowska i nitka główna.
Robert Filipski dnia 19. August 2018 21:17 ·
Czytaj wicej · 2306 czyta
·
Zlikwidowano przebieg wzdłuż jeziora Głębokie (rezerwat przyrody i planu ochrony). Obecnie szlak przechodzi przez Piecnik. Przy szkole skręca w prawo, dochodzi do krajówki i dalej drogą asfaltową (powiatowa), dochodzi do starego przebiegu przy. jeziorze Bytyń.
1. Skrócono przebieg szlaku w Mirosławcu, omijając odcinek przy dawnym Dworcu PKP i wzdłuż torów. W tej chwili szlak prowadzi ulicami: Sprzymierzonych - Plac Wolności - DK10 - Parkowa - Orla.
2. Zmieniono przebieg szlaku Na odcinku pomiędzy Jezioro Orle Wielkie - droga powiatowa do Orla. Od jeziora Orle Wielkie szlak prowadzi obecnie do Łowicza Wałeckiego (boczna droga na sporym odcinku nie do przejścia). W Łowiczu Wałecki skręca w drogę na północny wschód i wraca do pierwotnego przebiegu szlaku. Dzięki tej zmianie mamy drogi do przejścia.
15 maja 2018 roku, Gmina i Miasto Mirosławiec oraz Nadleśnictwo Mirosławiec, odebrały od nas prace znakarskie na swoim terenie. Odnowiono 3 szlaki rowerowe i cztery szlaki piesze, więc jest po czym wędrować. W załączeniu paczka z plikami .gpx, .gdb, .kml, .kmz - pobierz.
Wspólne działania Miasta i Gminy Mirosławiec oraz Nadleśnictwa Mirosławiec, poskutkowały renowacją pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. Nie są to wszystkie szlaki, ale najważniejsze. Doszlo też do uporządkowania sieci szlaków. Prace renowacyjne potrwają do 15 maja 2018 roku. Zostaną odnowione:
Zielony Szlak Rowerowy, Drzewoszewo - Piecnik - Mirosławiec Górny - Orle - węzeł ze szlakiem czerwonym "Kaliskie Lasy".
Czerwony Szlak Rowerowy "Mirosławieckie Lasy" (pętla) 22km
Niebieski Szlak Pieszy, Mirosławiec - Toporzyk - Mirosławiec Gorny - Orle - j. Kosiakowo - Mirosławiec 31,3km (tutaj zmiana przebiegu na terenie miasta)
Zielony Szlak Pieszy, Nakielno - Próchnowo na terenie Gminy Miroslawiec
Czarny Szlak Pieszy, Wierzchowo - Nakielno na terenie Gminy Mirosławiec
Zielony Szlak Pieszy, pętla zielony Mirosławiec muzeum - Mirosławiec muzeum. W związku ze wspólnym przebiegiem z wieloma szlakami, w ramach uporządkowania sieci szlaków, renowacji poddajemy jedynie odcinek Łowicz Wałecki - Jez. Kosiakowo. Pozostała część jest dostatecznie oznakowana i pozostaje w terenie z powodu wielu wydanych map. Przez nastepne lata mapy będą aktualizowane i ostatecznie pozostała część szlaku ulegnie kasacji.
Żóty Szlak Rowerowy "Żubrów", parking Leśny ok. Hanek - Toporzyk
Jak widać będzie po czym wędrować. Ostateczne kilometrówki powstaną po zakończeniu renowacji szlaków.
Robert Filipski dnia 18. April 2018 19:17 ·
0 komentarzy · 2882 czyta
·
Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:
Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
W chwili obecnej wszelkie koszty technicznego administrowania stroną, utrzymania i opracowywania danych ponosi partner - Centrum Edukacji i Turystyki "Wiking" w Szczecinie.
W latach 2009-2011, strona finansowana była ze środków Województwa Zachodniopomorskiego (dotacja), Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Wiking" oraz Centrum Edukacji i Turystyki "Wiking" Robert Filipski w Szczecinie
W latach 2009-2012 opracowywanie informacji, materiałów graficznych, prac terenowych i pozostałych działań dofinansowane było ze środków Województwa Zachodniopomorskiego.
Wszelkie kopiowanie, przepisywanie, przetwarzanie maszynowe, elektroniczne i rozpowszechnianie w całości lub we fragmentach wszystkich tekstów, zdjęć i grafik umieszczonych w całym serwisie bez wiedzy i zgody ich autorów zabronione, zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r. z późniejszymi zmianami.
PARTNERZY, PATRONAT, WSPÓŁPRACA
SubFusion theme originally by kneeko. Converted to PHP-Fusion v7 by Kenneth.