Przet硊macz stron

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Do艂膮cz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OG脫LNY SPIS SZLAK脫W
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plik贸w
Galeria zdj臋膰
Oznaczenia szlak贸w
Co to jest szlak
Historia szlak贸w

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MI臉DZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga 艢w Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKU艁Y TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIE



Najlepsze mapy GPS do Garmin贸w

Ostatnie artyku硑
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa u縴tkownika

Has硂



Nie mo縠sz si zalogowa?
Popro o nowe has硂
Aktualnie online
Go禼i online: 1

U縴tkownik體 online: 0

1cznie u縴tkownik體: 219
Najnowszy u縴tkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprz臋tu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Sk艂adnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczk臋 .... Oferujemy sprz臋t renomowanych marek outdoor-owych od sprz臋tu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy mi臋dzy innymi nast臋puj膮ce marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "Sk艂adnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAK脫W - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

W臋druj z Nami - Serwis Szlak贸w Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stron膮 archiwaln膮. Ca艂o艣膰 danych przeniesiono na now膮 stron臋 szlak贸w. Przygotowa艂em r贸wnie偶 map臋 on-line ze szlakami i obiektami, kt贸ra jest ca艂y czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Nawigacja
Artyku硑 » KRAJOWE SZLAKI ROWEROWE » R-6, Szlak rowerowy czerwony "Le艣ny Szlak Golczewski" Czarnog艂owy - Mechowo, 29,4 km
R-6, Szlak rowerowy czerwony "Le艣ny Szlak Golczewski" Czarnog艂owy - Mechowo, 29,4 km

NUMER SZLAKU: b/d

PRZEBIEG SZLAKU: CZARNOG艁OWY krzy偶ówka - BUK - K艁ODZINO - DRZEWICA - K艁臉BY - jez. SZCZUCZE - GOLCZEWO le艣n. - SOSNOWICE cmentarz - GOLCZEWO - SAMLINO - WO艁OWIEC chatka my艣liwska - MECHOWO ko艣ció艂

NAZWA SZLAKU: LE艢NY SZLAK GOLCZEWSKI

NADLE艢NICTWA: ROKITA

GMINY: GOLCZEWO (powiat Kamie艅ski), PRZYBIERNÓW (powiat goleniowski)

NAWIERZCHNIE: DROGI ASFALTOWE, DROGI LE艢NE, DROGI SZUTROWE, BRUK, DROGI POLNE

KOLOR: CZERWONY, MALOWANY, TABLICZKI I DROGOWSKAZY

ROK OSTATNIEGO MALOWANIA: 2009

ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2010

D艁UGO艢膯: 29,4 km

WA呕NE UWAGI:

  1. Przy tabliczkach mo偶liwo艣膰 ich przekr臋cania przez wandali
  2. Szlak liniowy
  3. Opis w kierunku Czarnog艂owy - Mechowo

 Pomiar wykonany za pomoc膮 GPS Garmin 76CSx i 78S - Podany jest kilometra偶 ca艂kowity oraz pomi臋dzy odcinkami.

 

CHARAKTERYSTYKA SZLAKU  

1.Odcinek pierwszy, Czarnog艂owy krzy偶ówka - Buk pa艂ac, 1,4 km (1,1,1)

Odcinek bardzo 艂atwy. Na odcinku poruszamy si臋 brukiem oraz drogami le艣nymi i polnymi. Miejscami piaszczyste, bruk nierówny. Oznakowanie dobre. Odcinek  dost臋pny równie偶 dla turystów pieszych oraz mi艂o艣ników nordic walking.  

2. Odcinek drugi, Buk pa艂ac - K艂odzino krzy偶ówka 2,4 km (1,1,1)

dcinek 艂atwy z miejscowymi utrudnieniami. Dobrze oznakowany. Oznakowanie dobre, jednak obok 偶wirowni brak kierunku jazdy. Szlak idzie w ca艂o艣ci drogami le艣nymi, polnymi i brukiek o ró偶nej szeroko艣ci miejscami mocno nierównymi, co powoduje zbieranie si臋 wody po deszczach. Miejscami asfalt (w艣ie). UWAGA na ruch przy 偶wirowni. Odcinek dost臋pny dla turystów pieszych i mi艂o艣ników nordic walking.  

3. Odcinek trzeci, K艂odzino krzy偶ówka - jez. Szczucze w臋ze艂 szlaków, 5,3 (1,1,1)

Odcinek 艂atwy. Oznaczenie dobre. Na odcinku K艂odzino - Drzewice poruszamy si臋 drog膮 asfaltow膮 i brukiem. Od wyjazdu z Drzewic do jeziora Szczucze drogami le艣nymi i polnymi (w K艂ebach utwardzona 偶u偶lem). Drogi szerokie z miejscowymi nierówno艣ciami oraz miejscami piaszczyste. Szlak dost臋pny dla turystów pieszych i mi艂o艣ników nordic walking.

4. Odcinek czwarty, jez. Szczucze w臋ze艂 szlaków - Sosnowice cmentarz 5,6 km (1,1,1)

Kolejny 艂atwy odcinek w ca艂o艣ci przebiegaj膮cy lasami. Drogi szerokie jednak miejscami piaszczyste. Odcinek do艣膰 dobrze oznakowany i dost臋pny dla turystów pieszych i mi艂o艣ników nordic walking.

5. Odcinek pi膮ty, Sosnowice cmentarz - Samlino krzy偶ówka, 4,8 km (1,1,1)

Odcinek 艂atwy z miejscowymi utrudnieniami.  Na odcinku cmentarz - Golczewo, poruszamy si臋 dobrymi drogami le艣nymi oraz szerok膮 poln膮 drog膮 jednak do艣膰 nierówn膮 iwybosit膮 a po deszczach pe艂n膮 ka艂u偶, miejscami b艂otnist膮. W Golczewie chwilowa jazda asfaltem (Uwaga ! Z powodu budowy nalezy zmieni膰 odcinek szlaku na nastepn膮 drog臋 wzd艂u偶 p艂otu). Nast臋pnie do Samlina szeroka, wyje偶d偶ona droga polna, miejscaminierówna ib艂otnista oraz asfalt. Odcinek oznakowany do艣膰 dobrze, dost臋pny dla turystów pieszych i mi艂o艣ników nordic walking.

6. Odcinek szósty, Samlino krzy偶ówka - Wo艂owiec chatka my艣liwska, 3,2 km (1,1,1)

Kolejny 艂atwy odcinek w ca艂o艣ci przebiegaj膮cy w lesie (wyjazd z Samilna droga polna). Drogi szerokie i dobre (miejscami piaszczyste i troch臋 nierówne). Odcinek dobrze oznakowany,dost臋pny dla turystow pieszych i nordic walking.

7. Odcinek siódmy, Wo艂owiec chatka mysliwska - Mechowo ko艣ció艂, 5,2 km (1,1,1)

Odcinek bardzo 艂atwy. W wi臋kszo艣ci drogi bite, bruk i asfalt. Oznakowanie dobre. Odcinek dost臋pny dla turystów pieszych i mi艂o艣cinków nordic walking.

PODSUMOWANIE.

  • Szlak oznakowany na obydwa kierunki jego pokonywania.
  • Oznaczenie szlaku w 2010 roku okre艣lamy jako dobry.
  • Szlak okre艣lony jako 艂atwy  
  • Szlak mo偶na pokona膰 pieszo i nordic walking (w tym przypadku nale偶y pami臋ta膰 o przepisach ruchu drogowego) .
  • Na trasie odcinki innych szlaków  - patrz schemat.

SKALA TRUDNO艢膯I PIESZA – 1
SKALA TRUDNO艢CI ROWER – 1
SKALA  TRUDNO艢CI NORDIC WALKING - 1

1 – 艂atwy bez utrudnie艅
2 – 艣redni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przej艣ciu/przeje藕dzie

OPIS SZLAKU – na podstawie www.golczewo.pl, Wikipedia.Pl oraz opracowa艅 w艂asnych.

Szlak ma charakter liniowy. Na trasie spotykamy cztery pozosta艂e szlaki; piesze 偶óty ZP-1011 "Dolin膮 Niemicy", czerwony ZP-1012 przez "Las Golczewski" i zielony "Stepnicko-Rokicki" ZP-1007 oraz rowerowy zielony - Miejski Szlak Golczewski.  Pozwala to na odpowiednie zaplanowanie d艂u偶szej w臋drówki.

Golczewo - miasto znajduje si臋 w pó艂nocno-zachodniej cz臋艣ci woj. zachodniopomorskiego. Golczewo jest po艂o偶one w po艂udniowo-zachodniej cz臋艣ci Równiny Gryfickiej. W granicach administracyjnych miasta znajduj膮 si臋 dwa wi臋ksze zbiorniki wodne: Jezioro Okonie i Jezioro Szczucze, przez które przep艂ywa rzeka Niemica. G艂ówna zabudowa Golczewa mie艣ci si臋 na wschodnich brzegach obu jezior. Cz臋艣ciami miasta s膮: Golczewko, Golczewo-M艂yn i Rybaki. Uk艂ad miejski tworz膮 29 ulice i 2 osiedla mieszkalne. Przy skrzy偶owaniu ulic Jedno艣ci Narodowej, Witosa i Zwyci臋stwa znajduje si臋 XVI-wieczny ko艣ció艂 pw. 艣w. Andrzeja Boboli. Tutejsza parafia jest siedzib膮 dekanatu. Przy wyje藕dzie z Golczewa w kierunku Przybiernowa stoi wysoka na 33 m baszta - pozosta艂o艣膰 po zamku biskupów kamie艅skich, z prze艂omu XIII/XIV w. Znajduje si臋 na niej punkt widokowy, z którego roztacza si臋 widok na Jezioro Szczucze i Jezioro Okonie oraz okolice Golczewa. Symbolem Golczewa jest 偶abka.

W Golczewie ro艣nie 5 drzew uznanych za pomniki przyrody. Na ogródkach dzia艂kowych przy ul. Miodowej (dzia艂ka nr 393) rosn膮 4 buki czerwone o obwodach od 347 cm do 356 cm. Na cmentarzu niemieckim na dzia艂ce nr 199 ro艣nie brzoza brodawkowata o obwodzie 478 cm. Kompleksy przyrodnicze to:

Buk Kamie艅ski - ma艂a wie艣 (tylko 34 mieszka艅ców – dane ze stycznia 2007) znajduje si臋 w powiecie goleniowskim w gminie Przybiernów, w pobli偶u puszczy Goleniowskiej, 80 km od Szczecina. Buk po艂o偶ony jest z dala od ruchliwych tras. Zespó艂 pa艂acowo-parkowy w Buku znajduje si臋 w pó艂nocnej cz臋艣ci wsi, po zachodniej stronie drogi i zajmuje powierzchni臋 8,5 ha (powierzchnia wód wynosi 0,01 ha). Za艂o偶enie jest wpisane do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego (nr rejestru 35 i 1260/94). Pa艂ac oraz po艂膮czony z nim wspó艂czesny budynek hotelowy s膮 w艂asno艣ci膮 Ksi膮偶nicy Pomorskiej im. Stanis艂awa Staszica w Szczecinie. We wsi znajdziemy równie偶 stary i zniszczony cmentarz ewangelicki.

Du偶ym walorem parku jest 41 okazów drzew o cechach pomników przyrody oraz ciekawe ukszta艂towanie terenu. W parku wyst臋puj膮 g艂ównie drzewa rodzimego pochodzenia: stare d臋by, buki, lipy i 艣wierki oraz graby tworz膮ce aleje. Bardzo ciekawy uk艂ad drzew mo偶na zaobserwowa膰 w 艣rodkowej cz臋艣ci parku; grupa o艣miu lip tworzy tam kr膮g o 艣rednicy 16 m. Wi臋cej o pa艂acu i parku.

Mechowo - (Dorphagen), powiat kamie艅ski, Gm. Golczewo. Wie艣 po艂o偶ona 13 km na zachód od Gryfic. Ko艣ció艂 filialny p.w. Niepokalanego Pocz臋cia NMP, gotycki, kamienny  z wie偶膮 drewnian膮 z 1647 r. W XVII wieku powsta艂a kaplica grobowa od strony wschodniej. nr rej.: 426 z 10.12.1963 r.. Zabytkowy dwór zbudowany na prze艂omie XVIII/XIX w., wzniesiony z ceg艂y, otynkowany. Ma艂y park przydworski. Na dawnym cmentarzu – lapidarium. 

Sosnowice (w latach 1941-46 Heinrichshof) – osada w pó艂nocno-zachodniej Polsce, po艂o偶ona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamie艅skim, w gminie Golczewo.

Sosnowice - (w latach 1941-46 Heinrichshof) – osada w pó艂nocno-zachodniej Polsce, po艂o偶ona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamie艅skim, w gminie Golczewo. W Sosnowicach jest cmentarz wojenny ofiar obozu jenieckiego mieszcz膮cego si臋 w tej miejscowo艣ci. Wie艣 powsta艂a po II wojnie 艣wiatowej w miejscu dawnego obozu jenieckiego Heinrichshof, który powsta艂 tutaj w roku 1941 przez je艅ców radzieckich. Byli oni wykorzystywani jako darmowa si艂a robocza w niemieckiej fabryce amunicji w Sosnowicach dzia艂aj膮cej do wyzwolenia w 1945 roku[1]. Je艅cy postawili kilka betonowych schronów i baraków, które stoj膮 do dzi艣. W roku 1946 nazwa miejscowo艣ci przemianowana zosta艂a na Sosnowice.

Czarnog艂owy - wie艣 w gminie Przybiernów (powiat kamie艅ski). We wsi na jej zachodnim kra艅cu mo偶emy podziwiac ruiny wiatraka z XIX wieku. W wschodniej cz臋艣ci 艂adne jezioro, które powsta艂o na terenach kopalni odkrywkowej. Nad jeziorem k膮pielisko, miejsce odpoczynku i biwakowania. Nad jeziorem bardzo cz臋sto odbywaj膮 si臋 zawody w臋dkarskie jak i jest jednym z ciekawszych miejsc do nurkowania. Dooko艂a jeziora prowadzi 艣cie偶ka dydaktyczno - spacerowa.

Samlino - miejscowo艣c z rodowodem 艣redniowiecznym. W艂a艣cicielami kolejno by艂y rodziny Puttkamer, Blankensee  i von Sydow. Z dawnych czasów zachowa艂 si臋 jedynie park dworski z elementami ogrodu barokowego oraz dwie aleje.

K艂odzino - wie艣 w powiecie kamie艅skim, gmina Golczewo. Umiejscowione s膮 ruiny dworu oraz pozosta艂o艣ci parku podworskiego.

 

Przebieg szlaku:

Opis szlaku zaczniemy od miejscowo艣ci Czarnog艂owy. Po krótkim relaksie nad jeziorem Czarnog艂owy Du偶e wracamy do skrzy偶owania we wsii kierujemy si臋 na pó艂noc. Po chwli doje偶d偶amy do skrzy偶owania na Buk. Tutaj te偶 ustawiona jest tabliczka szlaku rowerowego - znak pocz膮tku (ko艅ca)szlaku. Skr臋camy w drog臋 i jedziemy brukiem przechodz膮cym w szerok膮 drog臋 poln膮. Po dojechaniu do cmentarza skr臋camy w lewo skos (brak oznaczenia) i jedziemy skrajem lasu, maj膮c po lewej stronie pole. Wje偶d偶amy w las poktórym poruszamy si臋 szerok膮 i 艂adn膮 droga le艣n膮 miejscami piaszczyst膮 i nierówn膮). Jad膮c g艂own膮 droga za oznaczeniami doje偶d偶amy do bruku. Przecinamy rozebran膮 lini臋 w膮skotorow膮 i brukiem doje偶d偶amy do miejcowo艣ci Buk Kamie艅ski. Tutaj z prawej strony wchodzi pieszy szlak koloru zielonego "Stepnicko-Rokicki" , który po chwili ponownie odbija w prawo. Po lewej mijamy pa艂ac z atrakcyjnym parkiem, pe艂nym pomników przyrody. Warto zatrzyma膰 si臋 i zwiedzi膰 obiekt a nawet je艣li chcemy przenocowa膰 po wcze艣niejszym zg艂oszeniu si臋 do administratora. 

Jad膮c brukiem i droga gruntow膮, doje偶d偶amy do krzy偶ówki w K艂odzinie. Skr臋camy w asfalt (lewo) i przej偶d偶amy wie艣 mijaj膮c po lewej zniszczoy dworek. Po dojechaniu do skrzy偶owania w Drzewicach jedziemy na wprost. Nasza droga przechodzi w drog臋 poln膮. Bez wi臋kszych utrudnie艅 doje偶d偶amy do skrzy偶owania, w臋z艂a ze szlakami pieszymi (czerwony przez "Las Golczewski" i zielony "Stepnicko-Rokicki". Skr臋camy w lewo i jedziemy dobr膮 drog膮 le艣n膮 (szuter i droga bita) do K艂ebów. Po prawejstronie mijamyruiny XIX wiecznego wiatraka holenderskiego. Po dojechaniu do skrzy偶owania skr臋camy ostro w prawo,wraz ze szlakami pieszymi. Po chwili doje偶d偶amy do rozjazdu na którymkr臋camy w lewo skos. Jad膮 serok膮 drog膮 le艣n膮 doje偶d偶amy do miejsca odpoczynku nad jeziorem Szczucze. Na tym, punkcie mo偶emy odpocz膮膰, rozpali膰 ognisko, wyk膮pa膰 si臋 w jeziorze czy te偶 obejrze膰 panorame Golczewa.  Dla prawdziwych turystów mo偶liwo艣膰 biwakowania. Umiejscowiony jest tutaj równie偶 w臋ze艂 szlaków pieszych i rowerowych, co umo偶liwia nam zmian臋 naszejw臋drówki czy jazdy (pieszy czerwony, zielony,偶ó艂ty i rowerowy zielony).

Po odpoczynku ruszamy w kieruku Lasu Golczewskiego. Na poczatku jedziemy kilkaset metrów wraz ze wszystkimi wymienionymi wczesniej szlakami. Po dojechaniu do skrzy偶owania jedziemy dalej na wprost za艣 pozosta艂e szlaki skr臋caja w lewo. A偶 do asfaltu poruszamy si臋 szeroki drogami lesnymi miejscami mocno piaszczystymi. Po przeci臋ciu si臋 z drog膮 nr 106, wje偶d偶amy w Las Golczewski. Skr臋camy za znakamiw lewo i po dojechaniu do chatki my艣liwskiej obok le艣niczówki Golczewo skr臋camyw prawo. Tutaj ponownie mo偶emy chwilk臋 odpocz膮膰 i posili膰 si臋. Za le艣niczówk膮 skr臋camy w lewo (brak oznaczenia), poruszaj膮c si臋 mniej u偶ywan膮 drog膮 le艣n膮 na pó艂noc. W otoczeniu lasów li艣ciastych i mieszanych doje偶d偶amy za znakami do torow kolejowych.Przecinamy je jad膮cdalej droga g艂own膮. Na drugim g艂ownym dukcie (z prawej wchodzi szlak pieszy czerwony) skr臋camy za znakami w lewo i droga le艣n膮 (wraz z szlakiem pieszym) doje偶d偶amy do cmentarza jenców w Sosnowicach. Na chwilk臋 odbijamy ze szlaku w prawo. Tutaj te偶mo偶emyzaplanowa膰 krótki postój. Wracamy na szlak i jedziemy dalej szerok膮 drog膮 le艣n膮. Mijamy rozebran膮 lini臋 w膮skotorow膮 i podojechaniu na skraj lasu skr臋camy w drog臋 poln膮 w prawo. Droga jest szeroka, jednak rozje偶dzona inierówn,za艣 po deszczachsporo ka艂ui b艂ota. Doje偶d偶amydo asfaltu i skr臋camy w prawo. Po chwili mamy znak skr臋tu w lewo. Ignorujemy go gdy偶 wskazuje wjazd na budow臋. Jedziemy dalej i skr臋camy w pierwsz膮d rog臋 (do szlaku dojedziemy maj膮c po lewej p艂ot) lub w drug膮. Szerokimi drogami polnymi, miejscami nierównymidojedziemydo Samlina. Do g艂ównego skrzy偶owania jedziemy asfaltem. W Samlinie z lewej strony wchodzi 偶ólty szlak pieszy.

Na g艂ównym skrzy偶owaniu w Samlinie szlak 偶ólty idzie w lewo(kierunek Gadom) za艣 myskr臋camyw prawo. Wyje偶d偶amy z Samlina drog膮 poln膮 w kierunku pó艂nocnym. Po dojechaniu do rozwidlenia skr臋camy w prawo, jad膮c wzd艂u偶 lasu. Wje偶d偶amy w las i za znakami doje偶d偶amy do chatki my艣liwskiej. W tym miejscu znaki s膮 lekko myl膮ce. Skr臋camy ostro w lewo mijaj膮c po prawej wiat臋 my艣liwsk膮. Doje偶d偶amy dodrogi g艂ownej i skr臋camy w prawo. St膮d dobr膮 drog膮  bit膮 ,doje偶d偶amy do asfaltu w Mechowie. Tutaj brakuje oznacze艅 - skr臋camy w prawo i doje偶d偶amy do ko艅ca (pocz膮tku) szlaku przy ko艣ciele i zespole pa艂acowo-parkowym. Dzi臋kuj臋 za wspóln膮 w臋drówk臋. 

Szlak 艣wietnie nadaje si臋 do Nordic Walking jak i spaceru.

 Szczegó艂owe ukszta艂towanie terenu szlaku            


Profil z Czarnog艂owy - Mechowo 

 

OPIS DANYCH TECHNICZNYCH SZLAKU:

  1. D艂ugo艣膰 szlaku 29,4 km
  2. 艁膮czna wysoko艣膰 podjazdów na trasie 258 metrów
  3. 艁膮czna ilo艣膰 zjazdów na trasie 267 metrów
  4. Nachylenie na trasie 11,8 %
  5. Spadek na trasie 7,9%
  6. 艢rednie nachylenie podjazdów 1,7%
  7. 艢rednie nachylenie zjazdów 1,6%
  8. Wysoko艣膰 wzgl臋dna minimalna 15 metrów
  9. Wysoko艣膰 wzgl臋dna maksymalna 32 metry
  10. Wysoko艣膰 wzgl臋dna 艣rednia 53 metry

 
 

Komentarze

Pole ten artyku

Podziel si z innymi: Facebook Google Reddit Tweet This Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubi To:


Komentarze
Brak komentarzy. Mo縠 czas doda sw骿?
Dodaj komentarz
Zaloguj si, aby m骳 doda komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani u縴tkownicy mog ocenia zawarto舵 strony
Zaloguj si , 縠by m骳 zag硂sowa.

Brak ocen. Mo縠 czas doda swoj?
BIBLIOGRAFIA I 殴R脫D艁A

Przygotowuj膮c opisy szlak贸w, schematy oraz artyku艂y oparli艣my si臋 na nast臋puj膮cych materia艂ach i 藕r贸d艂ach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczeg贸艂y.
  3. Wolna Wikimapa 艢wiata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z mo偶liwo艣ci膮 obowi膮zywania dodatkowych ogranicze艅.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Wojew贸dztwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrze偶e Ba艂tyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i 艢rodkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Ko艂obrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w 艢widwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania w艂asne, 艣lady GPS, zdj臋cia, inwentaryzacja szlak贸w i miejscowo艣ci.
Je艣li znalaz艂e艣 swoje zdj臋cie, opracowanie itp.. a nie wyra偶asz zgody na jego publikacj臋, lub chcesz umie艣ci膰 j膮 w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezw艂ocznie poprzez zak艂adk臋 - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist