Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


KAJAKAMI PO MIĘDZYODRZU

Już 3 maja 2015 roku zapraszamy na drugą z klasycznych naszych wypraw. Jest to trasa "Szlakiem Międzyodrza - w Krainie Kanałów".

W latach 20-tych ubiegłego wieku, utworzono wielki polder zalewowy z systemem kanałów, rowów melioracyjnych oraz śluz, zabezpieczający Szczecin przed zalaniem. Po stronie polskiej, Ciągnie się od Widuchowej do samego Szczecina. Jak znamy z historii miasta, przedsięwzięcie jest udane. Obecnie, jest to szybko zarastająca przestrzeń, bardzo mocno zaniedbana, zaś spora część kanałów po prostu zarasta. Ma to też plusy przyrodnicze, gdyż Międzyodrze stało się siedliskiem ptactwa i roślin objętym obszarem ochrony "NATURA 2000" z szeregiem rezerwatów przyrody. Jeśli sam chcesz się przekonać i poznać walory turystyczno-przyrodnicze Międzyodrza, zapraszamy na wspólne wycieczki. Na trasie mamy również dluższy postój w Siadle Dolnym, na którym możemy uzupełnić napoje i jedzenie w slepie spożywczym  i zjeść pyszne pierogi lub krokiety z barszczem domowego wyrobu.

http://www.kajaki.szczecin.pl/photo.php?photo_id=410&full

Zapraszamy do udziału - szczegółowe informacje o wycieczce.

Kajakami po Szczecinie
Szlaki wodne

6 kwietnia 2015 roku, zapraszamy do udziału w Spływie Lanoponiedziałkowym - III Otwarcie Sezonu na Szczecińskiej Wenecji.

Tradycyjnie już, ruszamy na odrzański szlak w drugi dzień świąt, nie bacząc na pogodę, śnieg, deszcz, czy mróz. Spływ zostanie zorganizowany na trasie "Kajakiem po Szczecinie". Czeka na nas około 6 km wodnej przygody. Liczba miejsc - 19. Zapraszamy do zapisów. Szczegóły na podstronie trasy >>> kliknij. Cena promocyjna 20,00/osoba. Na imprezie nie obowiązują zniżki i rabaty.

Wpłat dokonujemy tylko i wyłącznie na konto bankowe Robert Filipski WIKING, ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 18/9, 70-303 SzczecinIdea Bank 81195000012006023204610002 obowiązkowo z dopiskiem "WENECJA, data - imię i nazwisko uczestników" !!! Zgłoszenia wysyłamy na e-mail: biuro@szczecinskawenecja.pl . Do zobaczenia.

KAJAKIEM PO SZCZECINIE 4H - MIEJSKA WYCIECZKA KAJAKOWA SZCZECIŃSKA WENECJA

Zapraszamy do udziału - szczegółowe informacje o wycieczce.

ZOSTAŃ ZNAKARZEM SZLAKÓW
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Tworzenie nowych, jak i  renowacja istniejących szlaków turystycznych to nie tylko fajna, aczkolwiek czasami ciężka praca, ale również dające dużo satysfakcji hobby. Corocznie staramy się aby sieć szlaków w województwie zachodniopomorskim i nie tylko, była sukcesywnie odnawiana oraz uzupełniana.

Jeśli chcesz znakować szlaki, wytyczać nowe, po prostu połączyć hobby z pracą zapraszamy do kontaktu. Razem możemy więcej zrobić i tworzyć bez ograniczeń. nie ukrywam, że praca na szlakach wymaga czasami potu, ale satysfakcja z jej efektów jest imponująca. I często gdy mowię sobie że teraz odpocznę, to w kolejnym roku czekam z utęsknieniem na wyjście na szlak.

Kontakt: Robert Filipski 501036860, e-mail biuro@szlaki-zachodniopomorskie.pl

NOWE MAPY I AKTUALIZACJA STANÓW

W naszym Internetowym Sklepie Działań Aktywnych "Wiking" - www.SkladnicaTurystyczna.pl, wprowadziliśmy nowe mapy i przewodniki wydawnictwa Ekomap ze Świdwina (Rzepczyno). Jest to rekomendowane przez nas wydawnictwo, które częściowo sprawdzaliśmy w terenie i byliśmy zadowoleni z aktualności szlaków. Pełna oferta map i przewodników:

Pełna oferta map i przewodników:
 1. Istore, http://wiking.istore.pl/pl/przewodniki-i-mapy (rabat stały 8% w stosunku do cen Allegro)
 2. Allegro, http://allegro.pl/sklep/4348982_sklep-dzialan-aktywnych-wiking?category=112295&id=4348982

Pamiętajcie że kadra PTTK, PTT, opiekunowie kół i klubów turystycznych oraz aktywni instruktorzy harcerscy i drużynowi mają prawo do konta hurtowego na platformie Istore, szczegóły - http://skladnicaturystyczna.pl/articles.php?article_id=8

Składnica Turystyczna
ZAKOŃCZENIE PRAC RENOWACYJNYCH NA TERENIE DPN

Z dniem 19 października 2014 roku, zakończyliśmy prace renowacyjno-projektowe szlaków turystycznych wraz z infrastrukturą informacyjną na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego. Zapraszamy do korzystania nie tylko kajakiem z rzeki Drawy ale i pieszo lub rowerem z naprawdę fajnych szlaków pieszych i rowerowych.

ZAKOŃCZENIE PRAC RENOWACYJNYCH NA TERENIE DPN

Już pod koniec czerwca 2014, ruszyły prace renowacyjno-projektowe na szlakach turystycznych Drawieńskiego Parku Narodowego. Renowacji poddaliśmy wszystkie istniejące szlaki piesze, pętle szlaków konnych, ścieżki dydaktyczne oraz zaprojektowane i oznakowane zostaną nowe szlaki rowerowe. Niebawem, wymienione oraz dostawione zostaną słupki informacyjne ze szlakowskazami (36 słupków + 159 szlakowskazów). Łącznie ponad wykonano 240 km szlakow.

Na dzień 27 września, zakończyliśmy renowację wszystkich dotychczas istniejących szlaków turystycznych na terenie DPN oraz oznaczyliśmy 75 km nowych szlaków rowerowych. Zapraszamy do korzystania.

CZAS NA DRAWIEŃSKI PARK NARODOWY
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Po zakończeniu renowacji szlaków w Szczecinie, swoje kroki skierowaliśmy na tereny Drawieńskiego Parku Narodowego. Oprócz odmalowania szlaków pieszych, konnych i dydaktycznych, w zakresie naszych prac będzie wymiana szlakowskazów oraz oznakowanie 75 km nowych szlaków rowerowych. Efekty będą widoczne od połowy października. Na szlakach mogą wystąpić problemy z oznakowaniem. Jako że wykonujemy je metodą dwowarstwową, możecie zobaczyć same białe znaki.

ZMIANY NA SZLAKU NADODRZAŃSKIM
Szlaki piesze czerwone

Po wielu latach Wikingowi Szczecin/Mwok.pl, udało się zakończyć problem przebiegu Szlaku Nadodrzańskiego. Niestety szlak ten był nie do przejścia od czasu rozpoczęcia budowy S-3. Po ustaleniach w 12.2013 roku z Gminą Miasto Szczecin, początek szlaku został przeniesiony z Klucza do dzielnicy Żydowce (przystanek MZK przy d. fabryce Wisrkord). Stary przebieg został już częściowo skasowany (kasacja pełna 1/2 czerwca), zaś w dniu 28 maja 2014 roku, oznakowano już nowy.

WYCIECZKA SZLAKIEM MIĘDZYODRZA - 31.05.2014R.
Wiadomości ogólne o szlakach

SPOTKANIE NA KAJAKACH - 31.05.2014r - MIĘDZYODRZE

31 maja 2014 roku, wyruszamy na kolejne spotkanie kajakowe z serii WEEKEND Z WIOSŁEM. Tym razem popłyniemy kanałami Międzyodrza na klasycznej okolo 12 km wycieczce. Wycieczka jest łatwa i nie wymaga zaawansowanych umiejetności kajakowych. Posiada charakter turystyczno-krajoznawczy, więc nie ścigamy się tylko relaksujemy. Zobaczmy wspólnie jak ożywa wiosennie Międzyodrze. Wycieczka w formię pętli - start i meta obok Dziewoklicza - prosze patrzeć na mapę. Podczas postoju w Siadle Dolnym - pyyyyszne domowe pierożki (kupujemy sami 1,00/szt). 

Szczegóły w regulaminie spotkania - www.Kajaki.Szczecin.pl

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

 1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
 3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
 6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
 7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
 8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
 9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
 10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist