Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Kingcamp, Easycamp, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"

UWAGA - PRZENOSIMY I POPRAWIAMY NASZE DANE NA NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ. ZAPRASZAMY NA WWW.WEDRUJZNAMI.PL.
WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.


SZLAK SŁONIA W TRZEBIATOWIE

Dzisiaj o 6:46 zakończyliśmy renowację oznakowania poziomego miejskiego szlaku turystycznego "SZLAK SŁONIA" w Trzebiatowe. Trasa jak i punkty na niej zostały oznakowane w formie:

 • przebieg, czerwona przerywana linia
 • obiekty, okrąg z cyfrą obiektu

Zapraszamy do poznawania historii Trzebiatowa. W punkcie informacji turystycznej mozna otrzymać darmową mapkę ze szlakiem.

ZMIANY W SZCZECINIE
Szlaki piesze czarne

W wyniku prac projektowo-renowacyjnych, realizowanych w ramach zlecenia Gminy, Miasto Szczecin. Wykonalismy pierwsze zmiany na szlakach w granicach miasta.

Szlak czarny pieszy VADAM zaczynający/konczący swój bieg w Szczecinie Dąbiu, w chwili obecnej przebiega ulicami Kijewa tak jak szlak czerwony. Z tego powodu, skrocono szlak pieszy czerwony, ktory obecnie swoj początek/koniec ma na węźle szlaków w Kijewku. Stary przebieg szlaku czarnego został skasowany ze wzgledu na niebezpieczny przebieg przez węzel S3.

RENOWACJA SZLAKÓW W SZCZECINIE
Wiadomości ogólne o szlakach

Od kwietnia 2014 roku, na zlecenie Gminy Miasto Szczecin, ruszyły prace konserwacyjno-renowacyjne szlaków pieszych na terenie Szczecina. Lącznie odnowimy około 150 km z czego 138 km na terenie miasta. Będą również nieznaczne zmiany w przebiegach kilku szlaków. Planowane zakonczenie prac - czerwiec 2014. Wykonawcą renowacji jest firma MWOK.pl przy wsparciu i pomocy Wikinga Szczecin. Szczegółowy postęp prac oraz zdjęcia na naszym fanpage-u - https://www.facebook.com/szlaki

Wiejski Kocur zaprasza
Szlaki i ścieżki dydaktyczne

Wędrując po Dolinie Miłości oznakowanymi przez www.WedrujzNami.pl ścieżkami turystyczymi, nie zapomnijcie dotrzeć do Zatoni Dolnej. Tam oprócz pięknego kościółka, odpoczniecie w Wiejskim Kocurze, popijając herbatkę, kawkę, zagryzaną dobrym ciastem. ! Gościnni Gospodarze zapraszają - www.wiejskikocur.pl

Przeprojektowanie i renowacja niebieskiego szlaku pieszego na terenie gminy Kamień Pomorski
Szlaki piesze niebieskie


Szlak ma charakter liniowy. Przebiega on na trasie Świnoujście - Dziwnówek. Niniejszy opis szczególowy dotyczy odcinka szlaku przebiegającego na terenach Gminy Kamień Pomorski, gdzie został odnowiony i przperojektowany w okresie lipiec-sierpień 2013 rok. Oprócz zabytków na trasie i niewątpliwie przepieknych widoków na Zalew Kamieński oraz Dziwnę, czeka nas historyczna uczta w samym Kamieniu Pomorskim. Tutaj warto skorzystać z bazy noclegowej np. letniego Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w szkole nieopodal katedry kamieńskiej i wziąć udział w szeregu wydarzeń miejskich np Międzynarodowym Festiwalu Muziki Organowej i Kameralnej. Nowością jest powstanie na bazie trasy Miejskiego Szlaku Turystycznego z na pewno ciekawszym niż dotychczas przebiegie. Zapraszamy do wspólnego poznawania Gminy Kamień Pomorski. OPIS .

niebieski-pieszy-gmina-kamien-maly.jpg
Gmina Mirosławiec oznakowana
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Czterodniowy maraton szlakowania, a tym samym całość prac znakarskich w gminie Mirosławiec zakończony :):):) wszystkie szlaki piesze oraz rowerowy czerwony zostały odświeżone. Dodaliśmy sporo oznakowania w stosunku do wcześniej istniejącego i mamy nadzieję, że szlaki będą już teraz bardziej czytelne. Prace renowacyjne szlaków pieszych gminy Mirosławiec, wykonaliśmy na jej zlecenie w ramach projektu "MIROSŁAWIEC - BIOREGION". Renowacji poddano;

 1. szlak pieszy  niebieski P-N-ZWA-083 (PTTK ZP-1127n), niebieski, MIROSŁAWIEC PKS - MIROSŁAWIEC PKS, 44,0 km,
 2. szlak pieszy zielony P-Z-ZWA/ZDR-117 (PTTK ZP-1162z), zielony Mirosławiec muzeum - Mirosławiec muzeum
 3. częściowo szlak pieszy czarny P-S-ZWA/ZDR-088 (PTTK ZP-1132s), czarny, NAKIELNO PKS - WIERZCHOWO PKS + fragment na terenie gminy),
 4. szlak rowerowy czerwony 22 km MIROSŁAWIEC MUZEUM - MIROSŁAWIEC PKS.

Niestety dotychczasowe oznakowanie, określaliśmy na niedostateczne. Praktycznie brakowało oznakowania skrzyżowań. Miejsca oznakowania były bardzo przypadkowe, same znaki niewidoczne z drogi i praktycznie cały czas leniwie umieszczano dwa znaki na jednym drzewie.

ZDJĘCIA Z PRAC

Nowy szlak pieszy w Gminie Kamień Pomorski
Szlaki piesze czarne


Szlak ma charakter liniowy. Prowadzi z Kamienia Pomorskiego przez Królewski Głaz do Chrząszczewa. Powrót proponujemy trasą alternatywna aby jak najmniej wracać przebytym już odcinkiem szlaku. Szlak należy do łatwych. Jedynie na odcinku nr 7 jest trudno przejezdny - zarastająca miejscami droga polna. Szlak opisywany jestw kierunku  Kamień Pom. PKP - Chrząszczewo - Chrząszczewko - Królewski Głaz - Buniewice - Chrząszczewo. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

szlak-czarny-p-s-zka-129-do-krolewskiego-glazu.jpg
ORIENT GRYF SZCZECIN 2013 - KAJAKI/ROWERY/PIESZO


Przez ostanie lata organizowaliśmy szereg imprez na orientację w formie pieszej, rowerowej i kajakowej. W 2013 roku, stwierdziliśmy że nadszedł czas połączenia sił jak i form w jedną, dużą, trzydniową imprezę. Jest to pierwszy tak duży projekt w naszym wykonaniu, jednak przygotowywaliśmy się do niego już od 2009 roku. Mamy nadzieję, że podołamy tak trudnemu zadaniu i wszyscy uczestnicy będą zadowoleni. A dzięki zdobytemy doświadczeniu, kolejne edycje będą jeszcze lepsze. Nowatorskim rozwiązaniem jest połączenie kajaków, marszu i rowerów. Zapraszamy na cały weekend do Szczecina. Każdy, zarówno początkujący jak i zaawansowany znajdzie coś dla siebie.

 1. Trasa TK10 - kajakowy rajd na orientację dla początkujących
 2. Trasa TK 20 - kajakowy rajd na orientację dla zaawansowanych
 3. Trasa TP30 - pieszy marsz na orientacje
 4. Trasa TR30 - rowerowy rajd na orientację
 5. Trasa ELITAMIX80 - orienteringowy mix kajak/rower/piesza
 6. Trasa TP5 - rekreacyjna impreza na orientację

  Szczegóły na www.OrientGryf.pl .

MIEJSKIE WYCIECZKI KAJAKOWE

RUSZYŁA DRUGA ODSŁONA WAKACYJNEJ PROMOCJI MIEJSKICH WYCIECZEK KAJAKOWYCH "SZCZECIŃSKA WENECJA". Czekamy na Was w niedziele o godzinie 11:00 i 14:00 na Wyspie Jaskółczej i płyniemy na kajakowy spacerek po Szczecinie. Widok Szczecina z kajaka, to zupełnie inna perspektywa. którą naprawdę warto zobaczyć. Zapraszamy do udziału. Na grouponie czeka na Państwa limitowana oferta rabatowa - GROUPON. Do zobaczenia.

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

 1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
 3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
 6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
 7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
 8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
 9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
 10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist