Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Kingcamp, Easycamp, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"

UWAGA - PRZENOSIMY I POPRAWIAMY NASZE DANE NA NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ. ZAPRASZAMY NA WWW.WEDRUJZNAMI.PL.
WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.


Noclegi na szlaku R-10 -AGROTURYSTYKA GOLIAT
Wiadomości ogólne o szlakach

Podczas prac projektowych, odwiedziliśmy Agroturystykę GOLIAT w Rogozinie gm. Trzebiatów. Gościnni gospodarze i sporo atrakcji, a co najważniejsze, dobre ceny. A do morza chwilka samochodem do Pogorzelicy, Niechorza czy Mrzeżyna. Agroturystyka leży na trasie Międzynarodowego Szlaku Rowerowego R-10 (odcinek opisowy nr 9). W imieniu gospodarzy, serdecznie zapraszamy do przygody z Goliatem :)

Szlak pieszy im. IV Dywizji Piechoty
Szlaki piesze czerwone


Szlak prowadzi śladami walk Wojska Polskiego o przełamanie Wału Pomorskiego. Poprzez swój przebieg, w dużej mierze wzdłuż niemieckich linii obronnych, umożliwia poznanie historii tych miejsc. Historia w połączeniu z przyrodą daje niesamowity efekt krajobrazowy. Wędrujemy wzdłuż wielu jezior, przecinamy szereg szlaków kajakowych, rowerowych i pieszych. Poznamy historię i zabytki wielu miejscowości w tym Wałcza, Tuczna, Człopy. Spory odcinek szlaku prowadzi Drawieńskim Parkiem Narodowym. Jest to długi, meandrujący szlak, z często trudnymi odcinkami prowadzącymi małymi ścieżkami nawet chwilowo bezdrożami. Idealny dla turystyki pieszej. W przypadku rowerów, spore trudności na kilku odcinkach, nadających się raczej do jazdy terenowej lub prowadzenia roweru. W kilku miejscach niestety rower trzeba będzie nosić. Na inwentaryzację tego szlaku, poruszając się rowerem, poświęciliśmy prawie 4 dni, co ukazuje trudność jego pokonania połączeniu ze słabym oznakowaniem (oznakowanie stan 2012 rok). Mimo wszystko bardzo polecamy ten szlak powodu naprawdę ciekawych miejsc, krajobrazów, otaczającej przyrody i ducha II Wojny Światowej. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak Wierzchowo - Nakielno
Szlaki piesze czarne


Szlak przebiega po urozmaiconym terenie, w większości w otoczeniu lasów. Nie zabraknie zabytków w Wierzchowie, Toporzyku, Próchnowie, Piecniku i Nakielnie. Miłośnicy przyrody i ładnych krajobrazów znajdą je nad jeziorami, nad jeziorem Bytyń Wielki (rezerwat przyrody o tej samej nazwie) oraz w Próchnowie – malownicze zachody słońca. Warto spędzić kilka dni na szlaku, nocując w Nakielnie i Próchnówku. Aby obejść jezioro dookoła możemy przejść szlakiem pieszym zielonym Nakielno – Próchnówko. Nakielno i Próchnówko, to dwa ośrodki żeglarskie nad jez. Bytyń Wielki leżące na szlaku. Trzecia przystań położona jest na zachodnim brzegu jeziora, w Drzewoszewie. Jest to typowa wieś letniskowa, z rozwijającym się żeglarstwem i bazą noclegową. Posiada przystań żeglarską, plażyczki i warto tutaj chwilkę odetchnąć. Gdy już poznamy walory okolic, możemy powędrować szlakami na Magnetyczną Gorkę i do Wałcza lub kierunku Tuczna i Człopy. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak niebieski po gminie Mirosławiec
Szlaki piesze niebieskie

Dlaczego warto powędrować tym szlakiem ? Prowadzi sporymi odcinkami leśnymi, z urozmaiconą rzeźbą terenu. Na trasie liczne jeziora miejscami odpoczynku oraz polami biwakowymi. Praktycznie w całości dostępny dla turystyki rowerowej – tylko miejscowe utrudnienia. Warto zwiedzić Mirosławiec a szczególnie ciekawe muzeum „Walk o Wał Pomorski”. Już przed wejściem mini skansen z armatami, czołgiem i samolotem. Mirosławiec to węzeł szlaków pieszych i rowerowych, szlak kajakowy rzeką Korytnicą co umożliwia na kilkudniowy pobyt. Szlakiem dojdziemy do miejsca katastrofy samolotu CASA. Łącząc wypoczynek z turystyką aktywną, na pewno nie zapomnimy tego miasta z okolicami. A nocleg ? Oprócz kwater czy agroturystyki w okolicy, warto spędzić przynajmniej jedną noc w Galerii Rozmaitości. Jest to bardzo nietypowy hotel w Mirosławcu o bardzo nietypowej stylizacji zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej. Zaskoczy każdego w każdej chwili ! 
 Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak pieszy po gminach Tuczno i Człopa
Szlaki piesze zielone

 Jest to dość ciekawy szlak pieszy z możliwością pokonania go również rowerem. Przebiega po urozmaiconej rzeźbie terenu. Spore leśne i wiejskie przebiegi szlaku, pozwalają odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Świetnie łączy Tuczno z Człopą. Te dwie miejscowości położone są nad jeziorami umożliwiając nie tylko biwakowanie (obozowanie), ale również aktywny wypoczynek w oparciu o szlaki piesze, rowerowe i kajakowe w okolicy. Dobra baza noclegowo-żywieniowa oraz wypożyczalnie kajaków czy firmy przewozowe, zapewnią miłe wspomnienia nie tylko grupom ale i osobom indywidualnym i rodzinom. Szlak przecina trzy inne szlaki piesze, w tym jeden główny – czerwony idący z Człopy przez Wałcz w okolice wsi Nadarzyce – umożliwiając wariantowość wycieczki. Można również połączyć spływ z wycieczką pieszą lub rowerową. Łączy on również się z siecią szlaków Województwa Wielkopolskiego w gminie Krzyż Pomorski (Żelichowo).  Nie zabraknie również pozostałości Wału Pomorskiego, zabytków, rezerwatów przyrody … Do zobaczenia gminach Tuczno i Człopa. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Zielony szlak pieszy Nakielno - Próchnowo (gm. Wałcz/Mirosławiec)
Szlaki piesze zielone

 Opisywany szlak należy do szlaków dość łatwych. Długość szlaku pozwala na przebycie trasy pieszo w kilka godzin. Samo Nakielno jest miejscowością o charakterze wypoczynkowym. Znajdziemy tutaj ośrodki, mogące być alternatywą dla miejskiego Wałcza. Miejscowość leży niedaleko stolicy powiatu i stanowi doskonały punkt wypadowy. Sam szlak od wschodniej strony przebiega w większości terenami leśnymi rezerwatu przyrody „Bytyń Wielki” zaś od zachody krętą drogą asfaltową. Po drodze liczne węzły z innymi szlakami pieszymi i rowerowymi w okolicy. Nakielno i Drzewoszewo, to dwa ośrodki żeglarskie nad jez. Bytyń Wielki leżące na szlaku. Trzecia przystań położona jest na wschód od wsi Próchnówko, nieopodal stanicy harcerskiej Piecnik. Zapraszamy do wędrówki praktycznie po rezerwacie przyrody. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

DOOKOŁA JEZIORA TRZESIECKO
Szlaki piesze żółte

Żółty szlak pieszy "DOOKOŁA JEZIORA TRZESIECKO,  Szlak praktycznie w całości przebiega w granicach administracyjnych miasta Szczecinek. Prowadzi dookoła jeziora Trzesiecko, częściowo przez miasto (wschodnie brzegi) i częściowo lasem (zachodnie brzegi). Wędrujemy wzdłuż urozmaiconej linii brzegowej mijając szereg półwyspów, strumieni. Nie zabraknie widoków na jezioro, malownicze wysepki i miasto Szczecinek. W połączeniu z urozmaiconą rzeźbą terenu na szlaku, daje nam atrakcyjny szlak pieszy czy rowerowy. Szlak szczególnie polecamy na krótki, kilkugodzinny wypad rodziną lub do przejścia nordic walking. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak Wzniesieniami Moreny Czołowej 163 km
Szlaki piesze zielone

Mało jest tak urozmaiconych szlaków turystycznych w naszym województwie. Ale i szlak jest szlakiem długim przechodzącym aż przez trzy powiaty, siedem gmin a nawet kawałek poza województwem zachodniopomorskim. Przebiega wzgórzami morenowymi i wzdłuż głównego ciągu Pojezierza Drawskiego. Przecina szlaki kajakowe rzekami Dobrzyca i Drawa oraz Szczecinecką Pętlę Kajakową. Wiele miejsc odpoczynku, dobra baza żywieniowo-noclegowa i wiele atrakcji przyrodniczych, krajoznawczych, historycznych, kulturowych, rekreacyjnych oraz militarnych to niewątpliwy atut na spędzenie swojego urlopu na tym szlaku i w jego okolicach. Serdecznie zapraszamy do wędrówki pieszej lub rowerowej tym szlakiem. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak pieszy Wałcz - Ostrowiec
Szlaki piesze żółte

Opisywany szlak należy do szlaków łatwych. W przewodnikach i opisach podawana jest długość około 14 km, ze względu na urozmaicenie powierzchni przebiegu szlaku. Długość szlaku pozwala na przebycie trasy pieszo w kilka godzin. Na trasie dwukrotnie przekroczymy rzekę Dobrzycę, którą prowadzi szlak kajakowy. Na drugim odcinku będziemy wędrowali wzdłuż jeziora Lubianka, zaś na pierwszym dojdziemy do południowych brzegów jeziora Smolno. Szlak doskonale nadaje się do pokonania rowerem, aczkolwiek musimy zwrócić uwagę na urozmaicenie terenu z kilkoma podjazdami i zjazdami oraz trudniejszym odcinkiem wzdłuż brzegów jeziora Lubianka. Można również potraktować jako świetna trasę nordic walking czy nawet biegową. Nie zabraknie również pozostałości militarnych z okresu II wojny Światowej jak i gratki przyrodniczej. Do Ostrowca możemy dojść z Wałcza szlakiem pieszym czerwonym a następnie niebieskim. Szlak przebiega po terenie pagórkowatym, oraz długimi odcinkami dróg w lesie głównie sosnowym z rosnącymi brzozami wzdłuż drożni i nad brzegiem jeziora. Szczegóły w opisie. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist