Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Kingcamp, Easycamp, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"

UWAGA - PRZENOSIMY I POPRAWIAMY NASZE DANE NA NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ. ZAPRASZAMY NA WWW.WEDRUJZNAMI.PL.
WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.


POMORSKA DROGA ŚWIĘTEGO JAKUBA

Nasza firma wygrałaprzetarg na oznakowanie Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba na terenie Województwa Zachodniopomorskiego. 23 lipca 2013 roku ruszyły prace znakarskie, na bazie wczesniej przygotowanego projektu technicznego. Na dzień dzisiejszy wykonywane jest oznakowanie malowane. Po znakach można poruzac się jużw Szczecnie oraz na terenie gminy Goleniów (bez miasta). Oznakowanie malowane oraz za pomoca tabliczek na całości 630 km odcinka, zostanie zakończone w listopadzie 2013 roku.

ZDJĘCIA Z PRAC ZNAKARSKICH

ZNAKOWANIE SZLAKÓW NA TERENIE GMINY REWAL

W połowie lipca 2013 roku, rozpoczęliśmy pierwszy etap renowacji i projektu nowych szlaków turystycznych na terenie Gminy Rewal na zlecenie Centrum Informacji, Promocji i Rekreacji Gminy Rewal. Odnowie poddaliśmy szlaki w ich kluczowych przebiegach oraz szlak niebieski pieszy. Wykonaliśmy:

Działania projektowo-renowacyjne będą prowadzone do końca roku.

ZDJĘCIA Z PRAC

ZNAKOWANIE SZLAKÓW NA TERENIE GMIN MIROSŁAWIEC

W ubiegłym tygodniu, na zlecenie Gminy i Miasta Mirosławiec, zakoczyliśmy pierwszy etap prac renowacyjnych na szlakach turystycznych. Odnowione zostały na całym przebiegu dwa szlaki:

 • P-N-ZWA-083 - MIROSŁAWIEC PKP - MUZEUM WALK O WAŁ POMORSKI – MOSTEK NAD RZEKĄ KORYTNICA – JEZIORO WIELKIE ORLE – ORLA – JEZIORO GNIEWOSZ – MIROSŁAWIEC GÓRNY – JEZIORO POGORZALSKIE – TOPORZYK – JEZIORO WUKNIK – HANKI – JEZIORO HANKI – SETNICA – JEZIORO KOSIAKOWO – MIROSŁAWIEC PKP. Szlak niebieski.
 • P-Z-ZWA/ZDR-117 - szlak zielony (brak opisu w serwisie)
 • P-S-ZWA/ZDR-088 - szlak czarny, zblokowane fragmenty z w/w szlakami.

Kolejna runda prac renowacyjnych (szlak czarny pieszy i czerwony rowerowy), nastapi we wrześniu 2013 roku. Życzymy udanych wędrówek.

ZDJĘCIA ZE ZNAKOWANIA

WYCIECZKA KAJAKOWA "SZCZECIN NAD ODRĄ"
Wiadomości ogólne o szlakach

http://tallships.szczecin.eu/sites/all/themes/tsr/assets/images/tsr-logo_polski.gif

W RAMACH FINAŁU REGAT WIELKICH ŻAGLOWCÓW THE TALL SHIP RACES 2013, W IMIENIU GMINY, MIASTO SZCZECIN ORAZ WŁASNYM, ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW SZCZECINA ORAZ GOŚCI NA WYCIECZKĘ KAJAKOWĄ "SZCZECIN NAD ODRĄ". 

Wycieczka odbędzie się 3 sierpnia 2013 roku na odcinku Szczecin Dziewoklicz - Wyspa Jaskółcza. Dzięki sfinansowaniu wycieczki przez naszych włodarzy, udział w niej jest bezpłatny ! Szczegółowy regulamin wycieczki oraz zasady udziału >>>>TUTAJ.


ZNAKOWANIE SZLAKÓW NA TERENIE GMIN TRZEBIATÓW I KOŁOBRZEG ZAKOŃCZONE
KOMUNIKATY SZLAKOWE
W dniu 2 lipca 2013 roku zakończyliśmy oznakowanie szlaków pieszych na zlecenie Trzebiatowskiej Organizacji Turystycznej "Ujście Regi". Na turystów czekają 3 pętle w okolorach niebieskim, czarnym i zielonym o łącznej długości ponad 71 kilometrów. Szlak czarny rozpoczyna/kończy się w Mrzeżynie i przechodzi przez Rogowo, Dźwirzyno, Karcino, Roby. Atrakcją na szlaku jest niewątpliwie Fort Rogowo. Szlak niebieski swój bieg rozpoczynaw RObach przy kościele. Zaś slzak zielony na początku wsi Roby. Wszystkie pętle sa przystosowane do ruchu rowerowego i pieszego. Niestety jest kilka trudniejszych odcinków, ale turystów nic nie zrazi :)
Kajakowe promocje

Właśnie ruszyła promocja Miejskich Wycieczek Kajakowych "Szczecińska Wenecja". W sezonie 2013 odbędą się w prawie każdą niedzielę o godzinie 11:00  i 14:00. Zapraszamy do zakupów grouponów -  https://www.groupon.pl/oferty/szczecin/Centrum-Edukacji-i-Turystyki-Wiking/23417866

Hydrozagadka w Szuwarach

Już za tydzień odbędzie się kolejna edycja Hydrozagadki w Szuwarach, organizowana przez ekipę Włóczykija. Tym razem przygotowano trasy piesze i pieszo-kajakową. A wszystko w pod hasłem WODNY PRL. Szczegóły na http://www.wloczykij.com/index.php?plik=bilety

Konny Powiat Policki
Szlaki Konne

Od 1 maja 2013 roku, ruszyło oznakowanie dróg dopuszczonych do ruchu konnego na terenach Powiatu Polickiego. Jest to już trzeci etap prac szlakowych, które rozpoczęły się w 2009 roku. Od początku czerwca, na turystów konnych będzie czekało blisko 100 kilometrów oznakowanych dróg. Oprócz tradycyjnego oznakowania malowanego, na skrzyżowaniach zostaną umieszczone dogoskazy kierunkowe do miejscowości co ułatwi nawigację na szlaku. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wraz z firmą z Połczyna oznakować ten szlak. Zapraszamy do wędrowania szlakami. Doskonale nadają się do ruchu pieszego a częściami i rowerowego. jednak należy pamiętać, że na szlaku konnym, pierwszeństwo mają turyści konni !

3 RAJD DZIEKANA - 20 KM NA ORIENTACJĘ, PIESZO LUB ROWEREM
KOMUNIKATY SZLAKOWE

3 RAJD DZIEKANA, jest imprezą o charakterze turystyczno-sportowym. zawodnicy/druzyny mają za zadanie pokonanie około 20 km trasy na orientację na podstawie mapy i naniesionych na niej punktów kontrolnych. Liczy się czas pokonania trasy oraz prawidłowe potwierdzenie kompletu Punktów Kontrolnych (PK). Impreza organizowana jest w ramach TYGODNIA ZIEMI, przygotowywanego przez Wydział Nauk o Ziemi, Uniwersytetu Szczecińskiego. Organizatorem głównym imprezy jest MKS WIKING. Zapraszamy już 20 KWIETNIA 2013 ROKU >>>>>>szczegóły.


BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

 1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
 3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
 6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
 7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
 8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
 9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
 10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist