Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Szlak Wałcz - Wiesiółka 12,04 km
Szlaki piesze zielone

Opisywany szlak należy do szlaków dość łatwych. Długość szlaku pozwala na przebycie trasy pieszo w kilka godzin, wraz z powrotem do Wałcza. Ciekawostką na trasie jest zespół umocnień Wału Pomorskiego znany jako „Czapa Hitlera” jak i częściowy przebieg starą kolejką z wiaduktami. Po drodze widok na rozbite bunkry. Bardzo fajny, militarny szlak na pierwszym odcinku oraz miły bór sosnowy na drugim odcinku. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak niebieski Drawsko Pomorskie - Iłowiec
Szlaki piesze niebieskie

Niebieski szlak pieszy IM. I WARSZAWSKIEJ DYWIZJI KAWALERII, należy do szlaków dość łatwych. Długość szlaku pozwala na przebycie trasy pieszo w ciągu 2-3 dni, natomiast na pokonanie szlaku rowerem potrzebujemy 1-2 dni w zależności od przygotowania kondycyjnego. Drogi oraz oznakowanie pozwala na relaksowanie się naturą. Szlak przebiega południową częścią Pojezierza Drawskiego. Po drodze przechodzimy wzdłuż jezior Lubie, Busko. Mniej więcej wzdłuż przebiegu szlaku przechodził szlak bojowy I Warszawskiej Dywizji Kawalerii. Na południe od Wierzchowa miała miejsce bitwa z historyczną szarżą polskiej kawalerii w okolicach miejscowości Borujsko – obecna nazwa wsi Żeńsko. Jako jeden z niewielu szlaków w Polsce, przebiega przez sam środek jednego z ośrodków nad. Jeziorem Lubie i to całkowicie legalnie po drodze gminnej. Zresztą ten ośrodek polecamy. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak niebiesk gm. Tuczno
Szlaki piesze niebieskie

Opisywany szlak należy do szlaków dość łatwych. Długość szlaku pozwala na przebycie trasy pieszo w kilka godzin. Szlak urozmaicony, przebiega po terenie pagórkowatym, wśród lasów i przy jeziorze. Jest szlakiem spacerowym idealnie nadającym się do nordic walkingu. Świetny na mały rodzinny wypad podczas wypoczynku w Tucznie. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak pieszy niebieski "Wokół Wałcza"
Szlaki piesze niebieskie

Opisywany szlak należy do szlaków dość łatwych. Długość szlaku pozwala na przebycie trasy pieszo w ciągu kilku godzin. Jest to typowy, najbardziej charakterystyczny i najczęściej uczęszczany przez Wałczan szlak pieszy i rowerowy. Poszczególne jego fragmenty traktowanie są jako doskonałe ścieżki do krótkich, rodzinnych spacerów lub przejażdżek rowerowych. Szlak ten rozpoczyna/kończy się na dawnej stacji PKP Wałcz – Raduń. Na szlaku kilka atrakcji w tym przyrodniczych, wiszący most, zabudowa miasta Wałcz oraz widoki na promenadzie idącej wzdłuż jeziora Raduń. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak łącznikowy gm. Wałcz
Szlaki piesze niebieskie

Opisywany szlak należy do szlaków łatwych. Jest to typowy szlak łącznikowy. Atrakcją jest częściowy przebieg po dawnej kolei wąskotorowej jak leżące w okolicy szlaku umocnienia Wału Pomorskiego. Zadaniem szlaku jest połączenie żółtego szlaku kończącego/rozpoczynającego swój bieg w Ostrowcu z szlakami pieszymi czerwonym i zielonym. Jest też alternatywą powrotu do Wałcza po zakończeniu spływu Dobrzycą w Ostrowcu. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Niebieski szlak pieszy w gm. Tuczno
Szlaki piesze niebieskie

Opisywany szlak należy do szlaków dość łatwych. Długość szlaku pozwala na przebycie szlaku w kilka godzin. Szlak urozmaicony, przebiega po terenie pagórkowatym, wśród lasów i terenów chronionych. Kilka malowniczych widoków na terenie DPN oraz bardzo ciekawy zabytek techniki – most kolejowy nad Płociczną. Na uwagę zasługują również „Głodne Jeziorka” i ciągnące się wzdłuż nich umocnienia ziemne. Niestety szlak ten znajdziemy tylko na niektórych mapach. Fajna trasa na całodniową wycieczką rowerową z lekkim trekingiem. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

P-S-ZWA-090, czarny, ZDBICE PKS - IŁOWIEC PKS, 16,0 km
Szlaki piesze czarne

Opisywany szlak należy do szlaków dość łatwych. Długość szlaku pozwala na przebycie trasy pieszo w kilka godzin. Na trasie malownicza dolina Dobrzycy, ciekawy kościół w Golcach, malownicze widoki w rezerwacie "Golcowe Bagno", piekne jezioro Zdbiczno oraz moc pamiątek po II Wojnie Światowej w tym mini skansen, zespół bojowy, izba pamięci i rozsiane bunkry w okolicach szlaku. Sama miejscowość Zdbice zasługuje na kilkudniowy pobyt. Posiada dobrze rozbudowaną baze noclegowo-rekreacyjną od pól namiotowych po agroturystykę. Jest też węzłem szlaków turystycznych. Zapraszamy do troszkę zapomnianej dziś miejscowości aby zapoznać się z jej dziedzictwem historycznym przy okazji odpoczywając. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak do Magnetycznej Górki w Wałczu
Szlaki piesze czarne

Pewnie słyszeliście o "Magnetycznej Góce" niedaleko Wałcza. Ta atrakcja turystyczna przyciąga turystów i niedowiarków. Prowadzi tam również szlak turystyczny, rozpoczynający/kończący swój bieg przy dworcu PKP i PKS w Wałczu. Szlak jest dostatecznie oznakowany i nadaje się do pokonania zarówno pieszo jak i rowerem. Po drodze prawie cały czas tereny leśnie, malownicze jeziora a nawet przecinamy Wałecką Pętlę Kajakową. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

POLUB NAS NA FACEBOOK-u

NOWE HASŁO NASZEJ EKIPY "ODKRYWAJMY ZACHODNIOPOMORSKIE - www.WEDRUJZNAMI.pl", rusza od grudnia 2012 roku i trwa aż do odwołania !!!! Zapraszamy wszystkich do propagowania idei wędrówek pieszych, rowerowych, kajakowych ..... po Zachodniopomorskim. Nasze fundusze i zasoby ludzkie są bardzo mocno ograniczone, więc zapraszamy wszystkich do współpracy. Każde działanie jest dobre od polecania naszej strony i polubienia naszego fanpage-a, po pomoc techniczną w rozbudowie strony, czy też inwentaryzacji szlaków turystycznych. Jeśli uważasz że nasza strona jest w miarę dobra a treści na niej, warte rozpowszechniania umieść nasz banerek na swojej stronie.
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/252338_448937648502689_2051437199_n.jpg

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist