Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Szlak Latarni Morskich
Wiadomości ogólne o szlakach

Jeśli planujesz swój urlop na Wybrzeżu Bałtyku, to warto ruszyć od Swinoujścia pieszo, rowerem ..... Szlakiem Latarni Morskich. Przez dziesiątki lat żeglarzom kierującym się do zachodniopomorskich portów drogę wskazywało siedem latarń morskich. Dzisiaj latarnie te służą nie tylko nawigacji. Zabytkowe budowle stanowią duża atrakcję turystyczną, również jako punkty widokowe. Zapraszamy od Świnoujścia do Jarosławca. Więcej informacji ...

Miejski Szlak Turystyczny
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Wszystkich turystów przebywających w Szczecinie informujemy, że w wyniku prowadzonych prac budowlano-remontowych częśc Miejskiego Szlaku Turystycznego w Szczecinie, jest niedostępna i oznakowanie jego jest niewidoczne. Problem dotyczy Placu Żołnierza Polskiego i Alei Kwiatowej. Trasę należy pokonać równolegle przechodzącym chodnikiem. Jednocześnie informujemy, że do września sam plac będzie zamknięty z powodu jego przebudowy.

Miejskie wycieczki kajakowe "Szczecińska Wenecja" w sierpniu
Szlaki wodne

Centrum Edukacji i Turystyki "Wiking", Robert Filipski zaprasza do wspólnej wycieczki kajakowej. ILOŚĆ MIEJSC - 18.

14, 21 i 28 sierpnia 2011 roku zapraszamy na kolejną wycieczkę z serii Weekend z Wiosłem - Miejska Wycieczka Kajakowa "Szczecińska Wenecja". Tym razem startujemy w niedzilę o 12:00, z z kanału Zielonego,, obok mostu na ulicy Heyki (na przeciw bazy Szczecińskiego WOPR).  Przepłyniemy Przekopem Parnickim, Odrą, dookoła Wyspy Zielonej i Grodzkiej. Piękny widok Szczecina z kajaka to niezapomniane wrażenia i moc zabytków. W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Trasa przygotowana jest dla początkujących uczestników i ma charakter spacerowo-turystyczny. Pokonujemy ją rekreacyjnie i nie ścigamy się pomiędzy sobą. A cała przygoda pod opieką pilota z naszej firmy. Szczegóły wycieczki. 

WOLNE MIEJSCA    WOLNE MIEJSCA    WOLNE MIEJSCA    WOLNE MIEJSCA    

Szczeciński Festiwal Kajakowy 1-3 lipca 2011 rok

rozlewisko

Wiking zaprasza na Szczeciński Festiwal Kajakowy 2011. W piątek koncerty szantowe i nocne kajakowanie, sobota dzienne rajdy na orientację, niedziela rekreacyjne trasy jak i wycieczki miejskie. To wszystko i jeszcze więcej 1-3 lipca 2011 rok - http://kayak-festival.pl/ . Mozna przyjechać z własnym namiotem i rozbć się na trzy dni na Wałach Chrobrego. Zapraszamy wszystkich do udziału i wspólnej, kajakowej zabawy.
Kajakami po Odrze, Międzyodrzu, Płoni, Dąbiu .... sezon 2011

Przygotowaliśmy już wszystkie regulaminy imprez kajakowych stałych w sezonie kajakowym 2011. Łącznie odbędzie się sześć imprez na orientację i siedem jednodniowych wycieczek kajakowych. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami i oczywiście uczestnictwa w kajakowych imprezach na orientację "Kajakiem po Odrze" - http://www.kajakiempoodrze.pl/articles.php?article_id=1 . Przypominamy, że w tym roku uczestnicy startują w czterech kategoriach w tym jednej dla kajaków jednosobowych. Dopuszczamy start na własnych kajakach.

Tutaj zapraszamy do zapoznania się z wycieczkami kajakowymi "Weekend z Wiosłem" - http://www.kajaki.szczecin.pl/articles.php?article_id=27 . Poznaj z nami uroki pływania kajakiem. Imprezy są rekreacyjne co oznacza że dla każdej chętnej osoby.

A w dniach 1-3 lipca 2011 roku zapraszam do udziału w Szczecińskim Festiwalu Kajakowym. Rajdy na orientację, rekreacyjne trasy, koncerty szantowe, nocny wyścig kajakowy i wiele atrakcji "Dni Odry 2011". Szczegóły na stronie www.kayak-festival.pl .  Nic to mam nadzieję, że do zobaczenia.

Puszcza Bukowa - czy długo jeszcze tak będzie ?
Wiadomości ogólne o szlakach

Przedruk www.bukowe.info

Z niepotwierdzonych jeszcze źródeł wiemy, że Nadleśnictwo Gryfino wzięło sobie głęboko do sera nasze uwagi i zatrudniło architekta. Dziś można już oglądać pierwsze efekty jego pracy. Na zdjęciu jeden z jego pierwszych projektów: Most rurowo-gruzowy, który pojawił się na rzeczce Niedźwiedziance czyli mniej więcej tu (Kliknij tu aby zobaczyć lokalizację):

Dziś o godzinie 21:00 na forum Puszczy pojawi się specjalna grafika dotycząca tej akcji. Serdecznie zapraszam. Adres wątku poświęconemu "ekologicznym" działaniom  Nadleśnictwa Gryfino znajdziecie tutaj: "Nadleśniczy R. Wójcik odpowiada - temat z forum o Puszczy Bukowej". Pełny nius po kliknięciu w "Czytaj więcej".

Dotacje 2011
Wiadomości ogólne o szlakach

Urząd  Marszałowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań w sferze turystyki. Po raz czwarty przyznano nam dotację na realizację naszego projektu (4 etap). Tym razem będziemy inwentaryzowali północ dawnych województw: koszalińskiego i słupskiego w granicach naszego województwa. Cieszy nas również fakt, że Oddział Zachodniopomorski PTTK w Szczecinie otrzymał również dotację na prace szlakowe w Puszczy Wkrzańskiej. Istnieje spora szansa, że poprawiona będzie częśc szlaków najgorzej oznakowanych lub których przebieg należy zmienić. 

Jeszcze w kwietniu odbędzie się również zebranie wszystkich chętnych osób do pomocy w tworzeniu naszego serwisu, o czym poinformujemy na łamach naszej strony. Liczymy na każdą osobę, która może wnieść swoj wkład w rozwój serwisu i stworzenie swoistej "Szlakopedii". Niekoniecznie chodzi tu o prace terenowe. Mozna również siedząc w domku opisywać obiekty i miejscowości na szlakach i odpowiednio je linkować. To tak niewiele ale tak wiele. Zapraszamy do współpracy.

ZP-1076 szlak czwerwony Nadodrzański
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Cały czas są problemy z oznakowaniem Szlaku  Nadodrzańskiego. Od dwóch lat oznakowanie na odcinku Szczecin Klucz - leśniczówka Podjuchy szczególnie w miejscu zbudowanej S-3 jest zniszczone i praktycznie nie do przejścia. Mamy nadzieję, że w tym roku przed sezonem uda się w pełni przygotować alternatywny przebieg szlaku, o co apelujemy do Oddziału Zachodniopomorskiego PTTK w Szczecinie. Wiemy już, że kilka krótkich odcinków szlaków w granicach miasta Szczecin (Podjuchy, Żydowce), zostało odnowionych przez PTTK. Czekamy na dalsze informacje - nie ukrywajcie tego.

Prace na szlaku zielonym pieszym w Kołobrzegu
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Na szlaku pieszym im. Frankowskiego (ZP-1022 zielony) na przebiegu wzdłuż Parsęty, należy poruszać się chodnikiem, zamiast wzdłuż nabrzeża jak oznakowany jest szlak z powodu prac remontowych nabrzeża. Dotyczy odcinka wzdłuż ulicy Rzecznej. Na odcinku spotkamy się również ze starym oznaczeniem (stan luty 2011). Życzymy miłych wędrowek na szlakach pieszych i nie tylko..

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist