Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Kingcamp, Easycamp, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"

UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Dane przenoszone są w wolnych chwilach. Na nowej stronie aktualizowane są opisy szlaków, wprowadzane nowe szlaki, jest możliwość pobrania plików GPS, jak i sprawdzenia przebiegu szlaku on-line, z wykorzystaniem topowych serwisów typu Traseo, czy też Mapy.cz . Zapraszamy na wędrówki szlakami Pomorza Zachodniego.

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Dane przenoszone są w wolnych chwilach. Na nowej stronie aktualizowane są opisy szlaków, wprowadzane nowe szlaki, jest możliwość pobrania plików GPS, jak i sprawdzenia przebiegu szlaku on-line, z wykorzystaniem topowych serwisów typu Traseo, czy też Mapy.cz . Zapraszamy na wędrówki szlakami Pomorza Zachodniego.

WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.


Prace na E-9 i R-10 w Kołobrzegu
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Uwaga turyści. W Kołobrzegu na ulicy Solnej trwa remont całości (ulica i chodniki) na odcinku ul. Bałtycka - Most nad Parsętą. Z tego też powodu zniszczone są oznaczenia jak i nie możliwości przejścia szlakiem pieszym E-9 i rowerowym R-10 w kierunku latarni (centrum) i odwrotnie Proponujemy obejście: Po dojściu Bałtycką do ulicy Solnej skręcamy w prawo (w Slną, na światłach w lewo w ulicę ppor. Łopuskiego, przechodzimy Kanał Drzewny i Parsętę. Skręcamy w lewo. Idziemy bulwarem do (korzystamy z oznaczeń szlaku pieszego zielonego) ulicy Solnej i wracamy na szlak.

Pomóżmy Kasi

Kasię znam od wielu lat. Jednak ostatnio walczy o życie - a jeszcze tak niedawno jeździliśmy wspólnie na górskie obozy z ZHP, wygłupialiśmy się wesoło wzajemnie dogryzając. Wpłać 1% swojego podatku !!!!!! Serdecznie dziękuję w imieniu rodziców. Oto dane: 1% podatku-Fundacja Dzieciom "Zdążyc z Pomocą" KRS 0000037904 z dopiskiem na ratowanie życia i zdrowia Katarzyny Gryglas - numer Kasi 11616.

Można również skorzystać ze zbiorki publicznej - Katarzyna Anna Gryglas Data urodzenia: 1989-08-28 Schorzenie:stwardnienie rozsiane Wpłaty prosimy kierować na konto:Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 tytuł darowizna na pomoc i ochronę zdrowia Gryglas Katarzyna Anna

Zalany szlak
KOMUNIKATY SZLAKOWE

 

Od dłuższego czasu i pewnie jeszcze przez dość spory czas nie jest mozliwe pokonanie około 5 km odcinka szlaku zielonego pieszego ZP-1143 na odcinku Piasek - Krajnik Dolny. Zalana i pokryta gruba warstwą lodu (odwilż więc sie roztapia),  jest cała droga po zejsciu z Zatoni Dolnej w kierunku na Krajnik Dolny oraz odcinki szlaku idące wzdłuż Odry. Oczywiście jeśli ktoś się wybierze na szlak, niech zabierze nakładki lub raczki na buty i zrobi prześwietne zdjecia widoków zimowych na trasie.

Szalona zabawa - szalony dzień - szalone pomysły, 12.02.2010 r. Szczecińska Gubałówka

Do rozpoczęcia CRAZY SLIDE 2011 - Drugiego Szczecińskiego Zjazdu na Byle Czym pozostało już niecałe 100dni! Zapraszamy wszystkich CRAZY Fanów do wsparcia imprezy na portalu Facebook. Zapraszamy do kontaktu także osoby chętne do współtworzenia Crazy Slide 2011. Jeśli macie ciekawe pomysły i macie ochotę wspólnie z nami zorganizować imprezę skontaktujcie się z nami mailowo na adres: office@crazyslide.pl Zapraszamy do kontaktu także firmy zainteresowane wsparciem finansowym Drugiego Szczecińskiego Zjazdu na Byle Czym. Stańcie się częścią Crazy Slide 2011!

R-10 (EV-10) Międzynarodowy Szlak Rowerowy Dookoła Bałtyku
Szlaki rowerowe międzynarodowe
Po 10 dniach prac terenowych i obróbki danych powstał opis Międzynarodowego Szlaku Rowerowego R-10 (EV-10). Przygotowaliśmy opis odcinka pierwszego o długości 133,73 (137,55) km na trasie Świnoujście granica - Kołobrzeg most nad Parsętą. Pomimo ciekawego przebiegu szlak jest zaniedbany. Brakuje infrastruktury i co najwazniejsze oznaczeń. Bez map nie byłoby możliwe przygotowanie materiału. W terenie możemy pobłądzić, gdy nie zabierzemy ze sobą mapy a najlepiej schematu z opisem. Zapraszam do zapoznania się z opisem .
Prace na szlaku R-10 i E-9 (ZP-107) w oklicach Kołobrzegu
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Projekt zakłada budowę niemal 15 km ścieżek rowerowych na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg, Gminy Kołobrzeg, Gminy Ustronie Morskie oraz Miasta Barth. Łącznie planuje się wykonanie sześciu odrębnych inwestycji, polegających na budowie wybranych odcinków Międzynarodowej Trasy Rowerowej nr 10. Inicjatorami projektu są Gmina Miasto Kołobrzeg oraz Miasto Barth, współpracujące od wielu lat miasta partnerskie. Międzynarodowa Trasa Rowerowa nr 10 biegnie wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego. Malownicze trasy są niewątpliwą atrakcją dla turystów oraz mieszkańców Euroregionu Pomerania, w którą warto inwestować. W ramach projektu powstaną nowe nawierzchnie ścieżek, miejsca odpoczynku, punkty widokowe, oświetlenie, mała architektura oraz oznakowanie tras mające na celu poprawę warunków dla uprawiania turystyki rowerowej w regionie. Jesteśmy świadomi, iż brak odpowiedniej infrastruktury do uprawiania aktywnej turystyki prowadzi do pogorszenia atrakcyjności regionu, a tym samym spadku liczby osób odwiedzających. Jesteśmy pewni, iż realizacja tego projektu będzie przykładem dobrej praktyki dla innych gmin przez które przebiega trasa rowerowa nr 10, a kolejne jej odcinki będą powstawać już wkrótce. Zakończenie projektu – wrzesień 2011.

Podsumowanie 2010
Wiadomości ogólne o szlakach

Mała statystyka. W samym 2010 roku wprowadziliśmy do bazy szlaków ponad 780 km szlaków pieszych i rowerowych. Posiadamy jeszcze ponad 500 km dokumentacji szlaków rowerowych. Dodatkowo wprowadziliśmy około 15 km innych szlaków i tras. Myślę, że to ładna statystyka i zobaczymy co przyniesie nam 2011 rok. Oczywiście po zakończeniu prac 2010 powrócimy do roku 2009 i 2008 aby poprawiać w sposób stały opisy. A wszystko to możliwe było dzięki wsparciu i dotacji udzielonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Mam nadzieję, że zakończymy nasze dzieło i w sposób stały uda się wreszcie poraz pierwszy monitorować szlaki turystyczne naszego regionu i województwa, a co za tym idzie umożliwić poznawanie naszego regionu i budować spójny system szlaków turystycznych. Juz niebawem umieścimy protokół wszystkich prac związanych z realizacją projektu - III etapu w oddzielnym artykule.

Wszystkiego najlepszego w 2011 roku i oby wszystko rozwijało się jak najlepiej a w naszym życiu było jak najwięcej radości, satysfakcji, zdrowia i uśmiechu.

Szlak Gocławski
Szlaki piesze żółte
Jest to jeden z najciekawszych szlaków łączących północne dzielnice Szczecina. Poznamy na nim historie przed wojennego Wielkiego Szczecina. Na każdym z odcinków ciekawe małe historie miejsc, które ujmiemy w naszym opisie. Na pewno jest to również gratka dla poszukiwaczy starego Szczecina i śladów po atrakcyjnych miejscach rekreacyjnych, ktorych przed wojną nie brakowało w okolicach Szczecina a po wojnie zostały doszczętnie zniszczone. Zapraszam do zapoznania się z opisem .
Szlak Pokoju
Szlaki piesze niebieskie
Przedstawiam Wam kolejny szlak pieszy Puszczy Wkrzańskiej. Jest to szlak niebieski nazywany szlakiem Pokoju, przebiegający na odcinku Głebokie - Leśno Górne - Pilchowo o długości 12,2 km. Szlak idzie wzdłuż Osówki a następnie terenami lesnymi przecinając Wielecki Potok i Lesną.  Nalezy do dość ciekawych szlakówi zonakowany jest dośćdobrze oprócz odcinka Leśno Górne - Sierakowo. Zapraszam do zapoznania się z opisem .
BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist