Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Szlak Porwanego Księcia 12,10 km, Koszalin - Sianów
Szlaki piesze niebieskie

Szlak wiedzie z Koszalina do Sianowa, a jej początek znaleźć można przy drodze na Gdańsk tuż za granicą Koszalina. Stamtąd idzie się do wieży widokowej i Górę Chełmską.  Metą jest przystanek autobusowy przy dawnej fabryce zapałek. Nazwa szlaku pochodzi od wydarzenia z XV wieku. Rycerze Księcia Bogusława X, którego dwór przebywał właśnie na zamku w Sianowie, napadli i obrabowali jadących przez Górę Chełmską kupców. W odwecie mieszkańcy wysłali oddział, który siłą przywiózł Księcia Bogusława X wraz ze świtą do miasta. Rajcy miejscy po rozpoznaniu wśród rycerzy swego władcy, wykupili się od niechybnej zemsty Księcia. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak Konny Pomorza Środkowego
Szlaki Konne

Regionalne Centrum Informacji Turystycznej działające w strukturze Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego zrealizowało projekt związany z wytyczeniem i oznakowaniem szlaku konnego na terenie gmin powiatu koszalińskiego. Celem realizacji przedsięwzięcia jest podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu koszalińskiego poprzez wzbogacenie zagospodarowania turystycznego o oznakowany szlak konny oraz umożliwienie bezpiecznych przejazdów konnych pomiędzy gospodarstwami agroturystycznymi i ośrodkami jeździeckimi. Powstały szlak połączył Pomorze Środkowe ze szlakiem konnym Pojezierza Drawskiego. Informacja o przebiegu.

Koszaliński szlak "Pętla Tatrzańska"
Szlaki piesze żółte

Szlak żółty przebiega przez tereny południkowego wzniesienia morenowego do złudzenia przypominające dolny regiel tatrzański. Prowadzi przez dziewięć wzgórz morenowych leśnymi drogami. Kończy się na największym wzniesieniu Krzyżance (Góra Chełmska). Po drodze mija głaz poświęcony Tadeuszowi Surmińskiemu. Trasa trudna z wieloma wysokimi i stromymi podejściami/zejściami. Na ten szlak należy przeznaczyć znacznie więcej czasu niż na inny szlak podobnej długości. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak pieszy "Wokół Połczyna Zdroju" - 15,10 km
Szlaki piesze żółte

Trasa ma długość 15,10  km i jest określana jako obwodnica spacerowa wokół miasta – przejście całości spokojnym tempem, zajmuje od 4 do 5 godzin. Szlak biegnie niestety ulicami miasta, które w momencie wyznaczania szlaku kilkanaście lat temu były znacznie mniej ruchliwe (zwłaszcza ul. Warszawska, Koszalińska, Wojska Polskiego). Obecnie można zrezygnować z tych części szlaku skracając nieco trasę wędrówki. Pomimo wszystkiego całkiem fajna trasa na spacerem a i kilka widoczków na Połczyn Zdój również uświadczymy. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Pieszy szlak "Szwajcarii Połczyńskiej"
Szlaki piesze niebieskie

Tym razem ukazujemy bardzo ciekawy szlak pieszy "Szwajcaria Połczyńska". Oznakowany jest kolorem niebieskim. Prowadzi przez atrakcyjne turystycznie tereny gmin Połczyn Zdrój, Barwice i Czaplinek. Bardzo duża ilość węzłów z innymi szlakami pozwala na wariantowość naszej wycieczki. Przy rekreacyjnym pokonywaniu szlaku poświęcimy 2-3 dni. Na trasie dobra baza biwakowa i noclegowa, więc nie ma utrudnień tego typu jak na wielu innych długich szlakach pieszych. Połczyn Zdój i Czaplinek to również wazne ośrodki turystyczne w których warto spędzić kilka dni.

Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak Drawskiego Parku Krajobrazowego - 71,50 km
Szlaki piesze czarne
Nowy rok i nowe szlaki. Dodaliśmy kolejny szlak pieszy Pojezierza Drawskiego. Tym razem opisaliśmy i zinwentaryzowaliśmy szlak pieszy czarny ZP-1093. Jest to szlak Przyrodniczy Drawskiego Parku Krajobrazowego. Spokojnie możemy go podzielić na kilka części i wędrować z noclegami w terenie. Bardzo duża ilość węzłów szlaków, pozwala na wariantowość wędrowania. Niestety oznakowanie szlaku jest w większości masakryczne i posiada kilka trudniejszych odcinków. Trasa szlaku; Połczyn Zdrój PKS - Złocieniec - Lubieszewo PKS. Zapraszam do zapoznania się z opisem .
Szlak pieszy "Kotła Świdwińskiego"
Szlaki piesze zielone
Nowy rok i nowe szlaki. Przez bardzo długi okres trwały prace terenowe na Pomorzu Środkowym. Pierwszy szlak jaki prezentujemy to pieszy szlak zielony upamiętniający walki w Kotle Świdwińskim w 1945 roku. Wytyczony został przez PTTK i ZBOWID w 1983 roku. Na trasie tradycyjnie kilka ciekawych obiektów a i sam Świdwin to cały dzień zwiedzania. prawie 65 kilometrów szlaku czeka na Was. Jednak zaopatrzcie się koniecznie w mapy gdyż oznakowanie w wielu miejscach praktycznie nie istnieje lub jest słabe.  Zapraszam do zapoznania się z opisem .
Mapa Puszczy Bukowej

W tym roku przygotowano i wydano mapę turystyczną Puszczy Bukowej. Zawarte są na niej wszelkie informacje szlakowe, turystyczny i sporo danych historycznych. Szczerze mówiąc to najlepsza mapa od wielu lat tego rejonu zachodniopomorskiego. Na pewno ma wiele mankamentów ale jest i to najważniejsze. Dostępna jest w wybranych księgarniach oraz punktach informacji turystycznej w Szczecinie. Wędruj po pięknych szlakach Puszczy Bukowej razem z mapą. Dostępna jest również wersja elektroniczna mapy - TUTAJ.
Szlak Solny
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Podczas prac pomiarowych szlaku pieszego czerwonego "Szlak Solny" Kołobrzeg - Czaplinek. zauważyliśmy zespół znakarski odświeżający go przynajmniej w pobliżu Czaplinka. Dobre drogi do lepszego oznakowania szlaku. Niestety odświeżenie szlaku czerwonego pociągnęło za sobą i negatywne skutki. Znakarze na odcinkach zblokowanych z innymi szlakami, malowali jedynie szlak czerwony, pozostawiając przy innych puste pola. W kilku miejcach spowodowało to małe zawirowania np. w Połczynie Zdroju.Instrukcja znakowania PTTK jasno określa że znakarz przy wspólnym przebiegu kilku szlaków odświeża je wszystkie. No chyba że prace renowacyjne wykonywała jakaś inna ekipa.

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist