Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"


UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Całość danych przeniesiono na nową stronę szlaków. Przygotowałem również mapę on-line ze szlakami i obiektami, która jest cały czas rozwijana - www.SzlakiTurystyczne.eu


Szlak Las Arkoński - Głębokie
Szlaki piesze żółte
Nie ma chyba lepszego i tak łatwego szlaku w okolicach Szczecina z tyloma wariantami wędrówek na węzłach szlaków. Na trasie miejsca na ogniska, kąpieliska miejskie i dziki i co najważniejsze, dosć przyjemne widoki. Nic tylko ruszyć o każdej porze roku na szlak i pospacerować niespełna 10 km szlakiem. Oczywiście doskonale nadaje się do nordic walkingu oraz na rower. Zapraszam do zapoznania się z opisem .
Szlak Warszewski
Szlaki piesze niebieskie
Opisywany szlak łączy Szczecin Drzetowo z Szczecinem Niemierzyn. Przebiga po dość malowniczych wzgórzach Warszewskich, niestety coraz bardziej zabudowywanych domkami jednorodzinnymi i osiedlami. Na trasie kilka punktów widokowych na Szczecin. Niestety z latami stał się szlakiem miejskim, doskonale nadającym się do spacerów. Poprzez ciągłe inwestycje oznakowanie jest coraz bardziej zaniedbane. Z obydwu stron jak i w środku szlaku możemy dojechać komunikacją miejską co jest niewątpliwym atutem tegoż szlaku. Może stanowić również wariantowość naszych wycieczek, dzięki węzłowi szlaków w Warszewie. Zapraszam do zapoznania się z opisem .
Szlak Ścieżkami Dzików
Szlaki piesze czerwone
Szlak "Ścieżkami Dzików" jest naprawdę malowniczym szlakiem Puszczy Wkrzańskiej. Wędrowkę zaczynamy w Lasku Arkońskim a konczymy w dzielnicy Polic - Mścięcinie. Po drodze ładne widoki leśne, wąwozy i strumienie. Ta trasa to tylko 14,5 km, czyli nadaje się swobodnie na rodzinny, weekendowy spacer. Zapraszamy do spaceru i zapraszamy do zapoznania się z opisem i wspólnej wędrówki.
Jesteśmy na Facebook-u
Wiadomości ogólne o szlakach

Idąc z duchem czasów dzisiaj w nocy otworzyliśmy oficjalne konto strony "Szlaki Turystyczne woj. Zachodniopomorskiego" na stronie Facebook. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualizacjami w naszym serwisie dodaj naszą stronę do ulubionych lub kliknij w "Lubię to" na naszm koncie "fesjbukowym" i dołącz do naszych fanów. Bezpośredni link w lewym menu pod logiem "Wikinga" lub kliknij tutaj. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Szlak Pojezierza Ińskiego
Szlaki piesze niebieskie
Niestety święta minęły a ja nie dodałem tych kilku obiecanych szlaków. Niestety inne zadania a dokładnie finanse "Wikinga" zmusiły mnie do zmiany planów. Jednak w zamian przygotowałem opis niebieskiego szlaku pieszego "Pojezierza Ińskiego" o długości ponad 45 km. Inwentaryzacja została dokonana w 2010  przeze mnie i "Kaczora", zaś samo malowanie w latach 2008/2009 przez PTTK a dokładniej "Łysiaczka". To bardzo malowniczy szlak idący wzniesieniami moreny czołowej. Na szlaku kilka naprawdę niezapomnianych widoków, dlatego pomimo średniego stopnia trudności, gorąco polecam na przyszłe wakacje ten szlak. Zapraszam do zapoznania się z opisem .
Szlak przez Las Arkoński i Wzgórza Warszewskie
Szlaki piesze zielone
Pomimo świąt trwają prace aktualizacyjne serwisu. Dodajemy  "wigilijny" szlak pieszy prowadzący przepięknie urzeźbionymi terenami Lasku Arkońskiego oraz przez Wzgórza Warszewskie. Przechodzi też przez ich najwyższe wzniesienie - Wielecką Górę 130,6 m.n.p.m.. Dość malowniczy szlak z punktami widokowymi na Przęsocin oraz Odrę w Skolwinie. Mam nadzieję że przez święta wprowadzę 3-5 kolejnych szlaków pieszych Puszczy Wkrzańskiej. Trzymajcie kciuki :) Zapraszam do spaceru i do zapoznania się z opisem.
Szlak Graniczny
Szlaki piesze niebieskie
Tym razem prezentujemy Wam szlak niebieski, pieszy Bobolin - Dobra o długości 13,4 km. Jest to jeden ze szlaków nie wpisany do rejestru PTTK, aczkolwiek wytyczony przez ROS PTTK w Szczecinie. Szlakowi patronuje Andrzej Marcinkowski, wieloletni działaczi przodownik turystyki pieszej PTTK w tym również przewodniczący Regionalnej Komisji Turystyki Pieszej PTTK w Szczecinie, który przedwcześnie odszedł na wieczną wędrowkę. Szlak na terenie otwartym i kawałek leśny. Jeden z dwóch na zachodzie Szczecina. Zapraszamy do spaceru i zapraszamy do zapoznania się z opisem i wspólnej wędrówki.
Szlak czarny do jeziora Świdwie
Szlaki piesze czarne
Po dłuższej przerwie spowodowanej pracą zawodową wracamy do aktualizacji szlaków i przez święta postaram się jak najbardziej poszerzyć bazę szlaków. Dzisiaj przedstawiamy szlak czarny ZP-1041 Dobra PKS - jezioro Świdwie. Szlak na jednym z odcinków jest trudny. Zapraszamy do zapoznania się z opisem i wspólnej wędrówki.
Zmiana przebiegu szlaków w Złocieńcu
KOMUNIKATY SZLAKOWE

UWAGA! Informujemy, że nastapiły zmiany na dwóch szlakach rowerowych tj.: JEZIORO KAŃSKO oznakowany kolorem żółtym i DRAWA oznakowany kolorem czerwonym. Zmiany wynikają z faktu, iż na powyższych szlakach część trasy jest nie przejezdna. Proszę kierować się znakami na szlakach rowerowych. Sukcesywnie będą zmieniane tablice informacyjne na szlakach rowerowych. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist