Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Kingcamp, Easycamp, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"

UWAGA - PRZENOSIMY I POPRAWIAMY NASZE DANE NA NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ. ZAPRASZAMY NA WWW.WEDRUJZNAMI.PL.
WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.


Szlak żólty Polanów-Żydowo
Szlaki piesze żółte

Zapraszamy do zwiedzenia elektrowni pompowo-szczytowej w Żydowie i oczywiście wędrowania szlakami Województwa Zachodniopomorskiego. Ten szlak łączy szlaki piesze Żydowa i Polanowa. Wiele ciekawostek w Żydowie oraz baza noclegowa nad jeziorem. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Pieszy "Szlak rzeki Radwi"
Szlaki piesze zielone

Bardzo fajna trasa dwudniowa w okolicach Polanowa. Szlak poprowadzi nas rezerwatu archeologicznego "Kamienne Kręgi". Na trasie możemy odbić na Świętą Górę Polanowską, a także zobaczyć kilka zabytków. Oczywiście szlaki, z którymi nasz się krzyżuje pozwalają na wariantowość wędrówek i wycieczek rowerowych, a nawet połączenia z spływem kajakowym. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Sukces i porażka
Wiadomości ogólne o szlakach

Zachęceni przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie, złożyliśmy poraz pierwsyz wniosek o inwentaryzację szlaków rowerowych w naszym województwie do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sukcesem jest to że przeszlismy wszlkie procedury formalne i uzyskaliśmy sporą ilość punktów. Porażką natomiast że znajdujemy się tylko na liście rezerwowej ministerstwa. Cóż myślimy że to i tak dobrze po pierwszym, wniosku tak wysoko, gdyż wygraliśmy ofertą z wieloma dużymi organizacjami turystycznymi, LOT-ami czy oddziałami PTTK. Świadczy to o tym, że merytorycznie jesteśmy dość dobrze przygotowaną ekipą. Zobaczymy czy za rok zapisy ministerstwa pozwolą nam złożyć wniosek ponownie.

Podsumowanie projektu szlaków 2011
Wiadomości ogólne o szlakach

Zakończyliśmy czwarty etap inwentaryzacji znakowanych pieszych szlaków turystycznych Województwa Zachodniopomorskiego "Działaj Globalnie - Twórz lokalnie". W 2011 roku naszym obszarem działań było Pomorze Środkowe. Sprawdziliśmy nie tylko szlaki ze spisu PTTK ale również, mamy nadzieję, że wszystkie szlaki z wydanych map turystycznych. Całkowity finansowy budżet projektu wyniósł 17 010,19 złotych z czego 12 500 dofinansowano ze środków Województwa Zachodniopomorskiego zaś 4510,19 ze środków własnych Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Wiking". Nie został tutaj wliczony bezgotówkowy wkład w nasz projekt, głównie w postaci całej naszej pracy - ponad 600 godzin. Zinwentaryzowaliśmy łącznie 843 kilometry szlaków wg. różnych dokumentów. Z czego 680,90 km z spisów PTTK, 87,60 km istniejących w terenie, Stwierdzilismy również  że 74,50 km szlaków istniejących na mapach, praktycznie nie istnieje w terenie.

Dodatkowo został zakończony pomiar Międzynarodowego Szlaku Rowerowego R-10 (EV10) na odcinku Kołobrzeg - Koniec Województwa Zachodniopomorskiego (119 km). Już niebawem wszystkie nasze pomiary, zarówno realizowane w ramach projektu jak i po za nim znajdą się w serwisie. Za rok planujemy prace na Pojezierzu Drawskim, Pojezierzu Wałeckim, Pojezierzu Szczecinckim. Odpowiedni projekt będzie oczywiście złożony. Trzymajcie kciuki.

Serdeczne podziękowania dla Centrum Edukacji i Turystyki "Wiking" za sponsoring, wypożyczenie sprzętu pomiarowego GPS, laptopa z oprogramowaniem, aparatu fotograficznego i całość prac.

Szlak Kamieni Granicznych w Koszalinie
Szlaki piesze zielone

Bardzo fajna trasa jednodniowa w okolicach Koszalina. Szlak poprowadzi nas śladem dawnych granic włości miejskich Koszalina. Na początek szlaku możemy dojechać MZK linią nr 2 do Dzierżęcina. Oczywiście kilka szlaków z którymi nasz się krzyzuje pozwala na wariantowość wędrówek i wycieczek rowerowych. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak pielgrzymkowy im. Jana Pawła II "Świętych Gór" - Pomorze Środkowe
Szlaki piesze czarne

Tym razem przedstawiamy Wam szlak pielgrzymkowy im. Jana Pawła II "Świętych Gór". Łączy on sanktuarium na Chełmskiej Górze k. Koszalina z Świętą Górą Polanowską. Używany jest również do pielgrzymowania pątników. Idzie po pofałdowanym terenie i czekają nas na nim dwa spore podejścia/zejścia. Dla wytrawnych piechurów jest on do pokonania w 1 dzień. Jednak dla początkujących na pewni minimum 2 dni. Na trasie kilka atrakcji turystycznych i duża ilość szlaków, głownie rowerowych, co wskazujemy w opisie i na schemacie. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak pieszy im. J. Chrząszczyńskiego, Koszalin-Tychowo
Szlaki piesze czerwone

Szlak bierze swój początek na Górze Chełmskiej i prowadzi przez Maszkowo, Lubiatowo, Manowo, Rosnowo, Pobądź, Bukowo do Tychowa. Drogę biegnącą w większości przez tereny leśne można przemierzyć pieszo lub na rowerze. Na przebycie tego szlaku warto zaplanować 1-2 dni z nocowaniem na trasie. Patronem szlaku jest jeden z pierwszych przewodników turystycznych w Koszalinie. Szlak w pierwszej części jest na urozmaiconej rzeźbie. Później idzie dość równym terenem polami oraz lasami. Niewątpliwą atrakcją jest największy głaz narzutowy TRYGŁAW w Tychowie. ALe polecamy również wypoczynek w Rosnowie nad rzeką Radew.  Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak Wiatraków w Darłowie
Szlaki piesze zielone

Szlak nie jest ujęty w spisach PTTK - jest odnaleziony w terenie i zinwentaryzowany. Szlak Wiatraków (zielony) długość 13 km. Rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskich, biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań. Kończy się w miejscowości Wicie, łącząc się z czerwonym Szlakiem Nadmorskim. Na trasie liczne zabytki, widoki na panoramę nadmorską, największy w Polsce park elektrowni wiatrowych. Oczywiście warto zwiedzić same Darłowo ! Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Błękitny Szlak do Najstarszych Dębów w Polsce, 27,7 km - Ustronie Morskie
Szlaki piesze niebieskie

Szlak nie jest ujęty w spisach PTTK - jest odnaleziony w terenie i zinwentaryzowany. Opisywany szlak należy do szlaków łatwych. Teren jest lekko pofałdowany. Róznica wysokości pomiędzy najniższym a najwyższym punktem na trasie wynosi około 36 metrów. Szlak prowadzi nas do najstarszego dębu w Polsce – Bolesława, który liczy sobie blisko 800 lat i jest 100 lat starszy od słynnego Bartka. Na szlaku bardzo dobra baza noclegowo-żywieniowa. Ustronie Morskie ma ciekawą historię. Znajdziemy lotnisko poradzieckie, bunkry  umocnienia ....  Zapraszam do zapoznania się z opisem .

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist