Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Kingcamp, Easycamp, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"

UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Dane przenoszone są w wolnych chwilach. Na nowej stronie aktualizowane są opisy szlaków, wprowadzane nowe szlaki, jest możliwość pobrania plików GPS, jak i sprawdzenia przebiegu szlaku on-line, z wykorzystaniem topowych serwisów typu Traseo, czy też Mapy.cz . Zapraszamy na wędrówki szlakami Pomorza Zachodniego.

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Dane przenoszone są w wolnych chwilach. Na nowej stronie aktualizowane są opisy szlaków, wprowadzane nowe szlaki, jest możliwość pobrania plików GPS, jak i sprawdzenia przebiegu szlaku on-line, z wykorzystaniem topowych serwisów typu Traseo, czy też Mapy.cz . Zapraszamy na wędrówki szlakami Pomorza Zachodniego.

WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.


Polecamy
Wiadomości ogólne o szlakach

Docierając w różne miejsca, oglądając ciekawe obiekty i nocując na szlakach poznajemy ciekawych ludzi i miejscówki. Tym razem na odpoczynek nad morzem pragniemy skierować Wasze kroki do Ośrodka Wczasowego "Krzyształowa Przystań" w Mrzeżynie. Jeśli wypoczynek nad morzem to .... Mrzeżyno . Świetna baza wypadowa na Kołobrzeg, muzeum w Rogowie, okoliczne szlaki piesze i rowerowe. A do tego niezapomniane widoki z szczytowych pięter budynku na morze. Zapraszamy.


Zachodniopomorskie Perły w Koronie 2012
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Ruszyło Wielkie Odkrywanie Województwa Zachodniopomorskiego 2012. Głosowanie potrwa do końca wakacji - 31 sierpnia br. Raz na dobę można oddawać 5 głosów. Na laureatów 10 Zachodniopomorskich atrakcji czekają jak zwykle certyfikaty: Perła w Koronie 2012. Zapraszamy do głosowania na naszą propozycję !!!!!

Szczecin nad wodą - Szczecińska Wenecja.

Jest takie miejsce w Szczecinie, gdzie budynki wyrastają prosto z Odry. Jedni nazywają je podwodnym miastem, a inni Szczecińską Wenecją. Jest to zespół budynków przemysłowych o ciekawej historii XIX i XX wieku, zbudowanych wzdłuż ulicy Kolumba. Od 2010 roku organizowane są tu Miejskie Wycieczki Kajakowe z Wikingiem Szczecin. (© Robert Filipski)

ODDAJ SWÓJ GŁOS NA SZCZECIŃSKĄ WENECJĘ - KLIKNIJ

Miejski Szlak Fortyfikacji - Kołobrzeg

W dniu 4 maja 2012 roku ukonczyliśmy oznakowanie Miejskiego Szlaku Fortyfikacji w Kołobrzegu. Szlak, to 12 kilometrowa trasa piesza z możliwością pokonania rowerem łącząca wszystkie pozstałości Twierdzy Kołobrzeg. Oprócz elementów fortyfikacji, przejdziemy w pobliżu ciekawych zabytków,  czy też pomników przyrody. W chwili obecnej szlak oznakowany jest poprzez tablice informacyjne oraz znaki malowane. Niebawem powinny dojść również kierunkowskazy. Serdecznie zapraszamy do najmłodszego produktu turystycznego w Województwie Zachodniopomorskim. Niebawem na łamach naszej strony zostanie umiesczony szczegółowy opis oraz mapka szlaku.

Płonia - Szlak Studencki, 5.05.2012r.
KOMUNIKATY SZLAKOWE

W pierwszą majową sobotę (5.05.) serdecznie zapraszamy miłośników kajakowania na spływ indywidualny rzeką Płonią. W cenie 30,00 od osoby zapewniamy transport kajaków, kajaki, wiosła i kamizelki asekuracyjne. Spływ ma charakter indywidualny co oznacza że my udostępniamy i dowozimy jedynie sprzęt. Start planowany na godz. 10:00 w Szczecinie Jezierzycach obok mostu nad Płonią - dojazd autobusem lini 79. Nie zwlekaj, gdyż miejsc jest mało. Zabierz dziewczynę, chłopaka, znajomych .... i poznaj smak kajakowej przygody.

Wycieczkę indywidualną należy zakończyć w okolicach godziny 15:00-16:00 na Polanie Rekreacyjnej "Płonia" lub do godziny 18:00 w Harcerskim Ośrodku Morskim nad jez. Dąbie. Z tych miejsc zabieramy kajaki. Więcej informacji ....

WYJDŹ Z DOMU - MOC ATRAKCJI 22.04.2012 rok

WYJDŹ Z DOMU, to ciekawa akcja w której MKS WIKING bierze oczywiście udział poprzez organizację Rodzinnego Rajdu na Orientację. Miejsce - Biała Polana (ul. Miodowa 3, obok leśniczówki "BIAŁA" dojście z pętli na głębokim w kierunku Osowa). Prosty i rekreacyjny marsz na orientację. Uczestnicy na podstawie mapy i naniesionej na niej trasy pokonują około 5 km odcinek. Wiele innych ciekawych pomysłów na niedzielę - http://www.twiks.pl/?p=719

Organizator: MKS WIKING
Planowana liczba osób: 150
Start: 12:00, Polana Leśna przy ul. Miodowej po prawej stronie. Dojście z pętli MZK Głębokie ok. 300m w kierunku Osowo
Planowana trasa: Polana Biała- Miodowa -> Park leśny Głębokie -> Polana Harcerska -> Miodowa
Meta: 13:30, Polana Biała przy ul. Miodowej 3 w Szczecinie
Kontakt: Marcin Gajewski 691 818 932

Nowy szlak w Kołobrzegu
Szlaki i ścieżki dydaktyczne

W Kołobrzegu został utworzony nowy szlak turystyczny. Prace projektowe trwały od czerwca 2011 roku, ale dopiero od wczoraj możemy oglądać ich pierwsze rezultaty: w kilku miejscach miasta zostały zamontowane tablice informacyjne o Miejskim Szlaku Fortyfikacji.

Tydzień Ziemi 2012

Studenci wraz z pracownikami Wydziału Nauk o Ziemi US postanowili już po raz czwarty zorganizować imprezę związaną z obchodami Światowego Dnia Ziemi 2012, noszącą nazwę „Tydzień Ziemi”. Rok 2012 został ogłoszony przez ONZ jako Międzynarodowy Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi, dlatego Tydzień Ziemi obchodzić będziemy pod hasłem "Dobra energia dla wszystkich". Chcemy podczas tegorocznego Tygodnia Ziemi zwrócić uwagę mieszkańców Szczecina na potrzebę ochrony klimatu, zapobieganie efektowi cieplarnianemu oraz zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji świadomości władz  i mieszkańców miasta na temat znaczenia energii i równego dostępu do niej dla wszystkich ludzi wzrośnie.  Jak co roku nie chcemy  ograniczyć się do celebracji tylko jednego dnia. Pragniemy zaprezentować zespół wydarzeń i imprez, skierowanych do wszystkich Szczecinian. Rozkład atrakcji zaplanowanych na te dni przedstawiony jest w poniżej zamieszczonym programie. Wiking Szczecin ma zaszczyt współorganizować obchody organizując zawody na orientację oraz wykład. Szczegółowe informacje ....

Szlak "Solny"
Szlaki piesze czerwone

Szlak "Solny" to pradawny trakt prowadzący z Kołobrzegu na południe. Proponujemy urlopową wędrówkę pieszą lub rowerową na długości 163 km wraz z krótkimi odejściami ze szlaku do ciekawych obiektów. Z wybrzeża Bałtyku docieramy na Pojezierze Drawskie, a dokładniej do Czaplinka, skąd mamy pełną wariantowość dalszego "szaleństwa" turystycznego. Całość naprawdę warta zwiedzenia. Proponujemy również trasą pielgrzymkową. Zaczynamy z Kołobrzegu, przez Białogard do Tychowa. Tutaj odbijamy do kościoła i drugim czerwonym szlakiem im. Chrząszczyńskiego docieramy do sanktuarium Chełmska Góra k. Koszalina. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Szlak Rezerwatów
Szlaki piesze niebieskie

Ponad 70 kilometrowa i bardzo ciekawa wycieczka. W formie pieszej na kilka dni. W formie rowerowej nawet na jeden. Wiele atrakcji przyrodniczych i architektonicznych. I aż dwa zamki !! Startujemy z Darłówka a kończymy w Polanowie. oby dwie miejscowości to duże węzły szlaków turystycznych liniowych. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist