Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Kingcamp, Easycamp, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"

UWAGA - NOWA STRONA SZLAKÓW - WWW.WEDRUJZNAMI.PL.

Wędruj z Nami - Serwis Szlaków Turystycznych i sklep turystyczny

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Dane przenoszone są w wolnych chwilach. Na nowej stronie aktualizowane są opisy szlaków, wprowadzane nowe szlaki, jest możliwość pobrania plików GPS, jak i sprawdzenia przebiegu szlaku on-line, z wykorzystaniem topowych serwisów typu Traseo, czy też Mapy.cz . Zapraszamy na wędrówki szlakami Pomorza Zachodniego.

Niniejsza strona jest stroną archiwalną. Dane przenoszone są w wolnych chwilach. Na nowej stronie aktualizowane są opisy szlaków, wprowadzane nowe szlaki, jest możliwość pobrania plików GPS, jak i sprawdzenia przebiegu szlaku on-line, z wykorzystaniem topowych serwisów typu Traseo, czy też Mapy.cz . Zapraszamy na wędrówki szlakami Pomorza Zachodniego.

WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.


Warsztaty na Pomorskiej Drodze Św. Jakuba
Święty Jakub

Warsztaty to integralna, bardzo ważna część projektu związanego z rewitalizacją w naszym regionie Europejskiego Szlaku Kulturowego Camino de Santiago (Dróg Św. Jakuba ). Warsztaty mają na celu „ożywienie szlaku”, czyli zaangażowanie lokalnych społeczności mieszkających na jego obszarze w kreowanie tego konkurencyjnego europejskiego markowego produktu turystycznego, którego celem jest odkrywanie wspólnego dziedzictwa Europy, a także ukazywanie bogactwa kulturowego naszego kontynentu w oparciu o zabytki, krajobrazy i kulturę regionów. Czy fakt położenia na tym szlaku potrafimy wykorzystać ? Więcej informacji  >>>>

SZLAK WOKÓŁ SZCZECINKA
Szlaki piesze czerwone

W dniu dzisiejszym zapraszamy do Powiatu Szczecineckiego. Mamy zaszczyt zaproponować Wam spacer po Szczecinku pieszym szlakiem "Wokół Szczecinka" o długości 18 km. Spędzając czas w Szczecinku zauważymy moc szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych. Nasz szlak ma charakter okrężny, pieszo-rowerowy. Prowadzi przez miasto i może być wykorzystany do zwiedzania najważniejszych zabytków Szczecinka. Jest to też najkrótsza trasa dojściowa  nad Jezioro Leśne. Poza miastem szlak wiedzie lesistymi terenami Pojezierza Szczecineckiego. Przemierza po terenie pagórkowatym i widokowym obszarze pomiędzy jeziorami Trzesiecko i Leśnym. Atrakcją jest również Czarnoborski Las. Polecamy wycieczkę szlakiem jak i dłuższy pobyt w Szczecinku który posiada rozbudowaną i urozmaiconą cenowo bazę noclegowo-turystyczną i moc atrakcji turystycznych. Szlak jest słabo oznakowany. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Świąteczna promocja w Sklepie WIKING

Idą sobie święta, więc w naszym Internetowym Sklepie Działań Aktywnych Wiking, uzyskasz rabat w wysokości 11% po wpisaniu kodu rabatowego podczas zakupu - wikingswieta001 . Jeśli coś Ciebie interesuje zapraszamy. Kod jest wielokrotnego użytku. www.sklep.skladnicaturystyczna.pl . Zapraszamy do zakupów.

Szlak Jezior Drawskich czeka na odkrycie !
Szlaki piesze zielone

Powiat Drawski i mnóstwo jezior sprzyja uprawianiu aktywnego wypoczynku w prawie każdej formie turystyki kwalifikowanej nizinnej. Zapraszamy do udania się spacerkiem "Szlakiem Jezior Drawskich" o długości przeszło 81 km. Szlak polecamy na porządną rowerową wędrówkę. W przypadku turystów pieszych polecamy rozbić na 2-3 dni, bazując na bazie noclegowej. Szlak urozmaicony, przebiega po terenie pagórkowatym, wśród jezior, lasów, łąk i pól. Proponujemy dojechać do Drawska Pomorskiego lub Złocieńca i z tamtąd szlakami rowerowymi lub pieszymi dotrzeć do naszego szlaku. Niestety w chwili obecnej szlak pomimo niedawnego odświeżenia jest dość źle i nie profesjonalnie oznakowany. Zapraszam do zapoznania się z opisem .

Gmina Gryfino
Szlaki rowerowe niebieskie

Nasz uzytkownik "jacq51" dodał opis rowerowej trasy Gminy Gryfino. W artykule znajdziecie przebieg niebieskiej trasy rowerowej "Weltyńsko-Tywiańskiej" o długości 34 km. Szlak jest słabo oznakowany - stare oznaczenia. jednak z opisem i mapka poglądową gminy, napewno uda się wybrac na ciekawą wycieczkę rowerową. Do Gryfina z rowerkiem mozna dojechać pociągiem. udanej wyprawy.

ORIENT GRYF SZCZECIN 2012 - NIEZWYKŁA PRZYGODA !

NIE ŚMIECIOM

PRZYGODA Z MAPĄ I KOMPASEM DLA KAŻDEGO !!
Nie wiesz jak spędzić jeden z wrześniowych weekendów ? Zapraszamy 15 września do Szczecina do udziału w przygotowanych przez Wikinga Szczecin, trasach na orientację. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie !!

"Zawodowcy", powinni wybrać kategorię MIX ELITA80. To właśnie dla nich przygotowaliśmy 30 km pieszo i 50 rowerem do pokonania w 10 godzin.
TR50, to 50 km rowerowa trasa na orientację dla każdego. Dystans ten możliwy jest do pokonania przez większość osób posiadających rowerki. Czas pokonania trasy to aż 6 godzin, czyli niecałe 10 km na godzinę

TP30, jest również dostępna prawie dla każdego. 30 km pieszo w limicie 6 godzin, to typowe tempo marszowe - 5km/h

TR15, przewidziana jest dla bardzo początkujących i codziennych "leniuchów", chcących zobaczyć z czym to się je. Przez dwie godziny mają pokonać tylko 15 kilometrów. Trasa jest również fajną formą dla rodzinnego startu.

Zaś wszystkich piechurów i miłośników imprez na orientację zapraszamy na XXV Parkową Imprezę na Orientację "LATO". Więcej informacji ....
Sprzedaż najnowszego przewodnika kajakowego

http://photos02.istore.pl/26145/photos/big/14186286.jpg

Już od poniedziałku rozpoczynamy sprzedaż najnowszego przewodnika kajakowego, jeszcze pachnącego drukarnią. CENA TYLKO 21,00 

PRZEWODNIK MOŻNA ZAKUPIĆ - Sklep Działań Aktywnych "Wiking", LUB  W NASZYM SKLEPIE NA ALLEGRO.

DĄBSKI AZYMUT - zapisy rozpoczęte

Zapisy na III Kajakowy Rajd na Orientację "DĄBSKI AZYMUT" rozpoczęte. Impreza odbędzie się 8 września 2012 rok na terenach wodnych Szczecina. Zapraszamy wszystkich do udziału i wspólnej zabawy z mapą, kompasem i kajakiem. To naprawę nie jest trudne, a na pewno przysporzy wiele frajdy. Zapraszamy również tych bardzo początkujących na których czeka kategoria TP. A na naszym koncie FACEBOOK konkursy z darmowymi wejściówkami na imprezę.

LISTA ZGŁOSZEŃ, REGULAMINY I DRUKI, ZASADY !

XI WEEKEND Z WIOSŁEM

Już 28 lipca 2012 roku, wyruszymy na jedenastą edycję Weekendu z Wiosłem, czyli na trasę pod nazwą Szczecin nad Odrą - Szczecińska Wenecja. Trasę rozpoczniemy z Dziewoklicza, zas zakończymy na Kanale Zielonym lub Wyspie Jaskółczej. Tradycyjnie pod opieką przewodnika ruszymy z biegiem Odry aby poznać moc Szczecina jako ciekawego i atarakcyjnego kajakowo-turystycznie miasta. Z powodów ograniczeń Portu Szczecin, trasa może być skrócona o opłynięcie Wyspy Grodzkiej. Koszt tradycyjnie 25,00 od osoby. Zapewniamy wszystkim uczestnikom ubezpieczenie NNW PZU SPORT. Już dzisiaj zapraszamy do udziału - mapa i regulamin.

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist